Hakkımda

 

Tuğçe KUTLUAY

Bir insanın hakkında her ne kadar çok şey söyleseniz de tam olarak onu anlatamazsınız aslında. Kelimeler yetersiz kalır bir insanı anlatmaya. O yüzden sınırlı bir hakkımda yazısı olacak bu. Hakkımda söyleyemediğim, kendim ile ilgili tanımlayamadığım şeyleri ise zaten yazılarımda bulacaksınız.

Çabuk geçiyor zaman ve bu zaman içerisinde unuttuğumuz bir çok şey oluyor. Yolda yürürken gördüğümüz ilginç bir sahne, arkadaşlar arasında konuşulan komik bir olay, bizi derinden etkileyen bir söz, rastgele tanıdığımız kişiler ve ilgimizi çeken özellikleri veya penceredeki bir kuş, ağaca tırmanan bir kedi, evin önündeki mermerler, kısaca hayattan aldıklarım, hayatın benden aldıkları, insanlar ve olaylar hakkındaki düşüncelerim, günlük gözlerimlerim yer alıyor bu sitede. Bunları bazen neşeli, keyifli bir dille; bazen de ciddi, kasvetli bir dille anlatıyorum. Kimi zaman “boş” diye nitelendirilebilecek yazılar yazdığım oluyor. Bunun altında yatan şey, yazacak bir şey bulamadığımdan laf olsun torba dolsun site boş kalmasın mantığı değil; gayet dolu olan kafamı biraz da boş şeylere yorma isteğimdir.

Hayata neşeli, pozitif, olumlu yaklaşıyor ve yazılarımda bunu yansıtıyor olmam, alaycı, laubali veya vurdumduymaz olduğum anlamına gelmesin. Sadece hayatı biraz daha keyifli hâle getirmeye çalışıyorum.

Bütün bunların yanında, sinir olduğum bir şey var. Blog nasıl tutulur, blog tutarken dikkat edilmesi gereken noktalar, ne yazılmalı, nasıl yazılmalı, ne kadar zamanda bir yazılmalı gibi sınırlayıcı, engelleyici, yaratıcılığı kısıtlayıcı zırvalıklar! Eğer bu sitenin adı www.tuuce.com ise, yani adımı taşıyorsa; ben ne istersem o, nasıl istersem o şekilde yer alır. İlginizi çeken yazılarım hakkında fikrinizi belirtmeniz, bunlarla ilgili yorumlar yapmanız, düşüncelerinizi paylaşmanız veya sessiz kalmayı tercih edip siteme göz gezdirmenizdir benim için önemli olan. Eğer bunu başarabiliyorsam zaten güzel bir blog sahibesi olmuşum demektir :) Önerilerinizi, herkesin görmesini istemediğiniz fikirlerinizi belirtmek için de “Bana Ulaşın” bölümünü kullanabilirsiniz.

İyi okumalar :)

Yorum yapın