Kahve ve Kadın…

 

Malum, okulun ilk haftası diye keyifli bir kaytarma söz konusu bende. Şile’den dün döndüm ve hemencik Gözde’mle buluştum tabi ki :) Amacımız, uzuuun zamandan beri yapamadığımız konuşmalarımızı yapmak ve tabi ki bol bol gülüp eğlenmek. Tabi hâl böyle olunca ortaya garip sonuçlar da çıkıyor..

Enfes kahvelerimizi aldıktan sonra geniş koltuklara oturduk ve sohbetimize başladık. Ben bıdı bıdı bir şeyler anlatıyordum ama fark ettim ki Gözde elindeki kahve kutusuyla cebelleşiyor.
T: Napıyorsun Gözde?
G: Ya bu şekersiz, şeker atmaya çalışıyorum ama kapağını açamıyorum.
Bendeniz o anda bir teori patlattım. Kahveyi Gözde’nin elinden alarak..
T: Bak Gözde, kahve kadınlara benzer. Ona narin davranacaksın. Haşır huşur açmaya çalışırsan olmaz, nazik bir şekilde açmaya çalışacaksın
–ve kahve “tık” diye açıldı.. Ve kapağı hemen açmamın verdiği gururla..
T: Ah ben erkek olacaktııımm, nasıl anlardım kadın ruhundan..
G: Kahve uykusuz bırakması bakımından da kadınlara benzer.
T: İkisi de sinir yatıştırır ama fazlası mideyi rahatsız eder. Hele her çeşit kahveyi tatmayı denersen mide fesadı geçirir Tahtalıköy’de alırsın soluğu –aslında soluk alabileceğinden şüpheliyim-
G: İkisi de uyarıcıdır. kal:

–ve derin bir sessizlik.. cesaret edip yan koltuğumuzda oturan şahsiyete baktığımda şapşal sırıtmasını gördüğüm zaman kendi arkadaşlarından çok bizi dinlediğini fark ettim acı bir şekilde.. Tabi bize de geldi bir gülme.. Düşünsek daha çoook ortak özelliklerini bulurduk ama sonuncusundan sonra düşünmek istemedik! Sonra sağolsun Gözde kalemini çıkarıp bu tarihi konuşmayı bir kağıda yazdı.. Kalemin de maşallahı vardı hani.. Boyu benim boyumdan uzundu neredeyse ^o)

Dilerdim ki Gözde, yazma işlemini tamamladıktan sonra kalemini çantasına geri koysun. Ama maalesef o kalemi elinde sallaya sallaya hararetli bir şekilde bir şeyler anlatmaya devam etti. Cümlesindeki her vurguda kalemi iyice sallıyor, benim o kalemin Gözde’nin elinden fırlayıp gözüme saplanma ihtimalini hesaplamaya olan eğilimim gitgide artıyordu. Benim bildiğim ve tanıdığım Gözde, sakarlık alanındaki kariyerini var gücüyle devam ettirirdi. Nitekim öyle de oldu. Canım arkadaşım beni hiç hayal kırıklığına uğratmaz ki.. Neyse ki kalem gözümün yerine cama fırladı ve oradaki hemen herkesin kötü bakışlarına maruz kaldık. Ama tedarikliydik biz daha ne rezaletler atlatmıştık ki onları burada anlatmaya hiç gerek yok. Ama anlatmayı gerekli gördüğüm bir olay var..

Biz sohbete devam ederken biten kahvelerimizi almak ve masamızı silmek için bir çocuk geldi. Elindeki birikmiş tepsileri hemen geri almak üzere yan masamızda tek başına oturan bir bayanın karşısındaki sandalyeye koydu ve bizim masamızı silmeye başladı. Sonra hepimiz o sesle irkildik:
“Pardon, bunları buraya koymak için benden izin aldınız mıııığğğhhghh?”
Biz hepimiz kal: şeklindeyiz tabi.. Çocuk ne diyeceğini şaşırdı ve sadece
“Hemen alacağım şurayı silerken oraya koydum sadece” diyebildi.. Kız utanmadan:
“Ama pat diye oraya koymanız hiç hoş diil yaneeee” dedi. Bizim “artık yeter, buranın havası kaçtı” deyip çıktığımız an o andır.. Bu insanlar şaka değil, gerçek..

“Kahve ve Kadın…” üzerine 18 yorum

 1. aaa sitenin sahibisin diye bu kadar da yanlı yazılmaz ki yaa hani burda senin koskocaman bıcagı buyuk bır sesle dusurdugun ve herkesın sana baktıgı sahne!! :D:D

  Cevapla
 2. Uzun süreli ve düzenli kahve tüketimi özellikle kadınlarda kalp krizi riskini azaltıyormuş.
  Orta yaş katılımcılar üzerinde yapılan araştırmada günde 6 fincana kadar düzenli kahve tüketiminin kansere bağlı ölüm riskini artırdığına dair bir kanıt bulunmadı. İspanyol araştırmacı Lopez Garcia”nın Journal Annals of Internal Medicine”de yayımlanan araştırmasında, uzun süreli ve düzenli kahve tüketiminin özellikle kadınlarda kalp krizi riskini azalttığı açıklandı.
  Artik bol bol icersiniz kahvenizi :Ç
  Simdi gelelim konuya hangi ara bir bulusma oldu :oklava:
  S: Gozde yine sakarligin uzerinde..
  G: Ya ben birsey yapmadim elimden firlayiverdi..
  S: Haklisin suclu sen degilsin, onu sana satan adam :D
  T: Hadi gidip adami dovelim :Äž
  G: Yok birakin yaa ben vapura yetismeliyim..
  T: Sen vapurla gitmeyecektinki..
  G: Evet orasi da dogru ya..
  T: Ozaman serkan gidip adami dovsun biz suradan yuzuk bakalim :Ç
  S: Taksiiii!… Hadi kizlar gorusuruz..
  Taksici : Abi nereye..
  S: Hemen uzaklass :Ç

  Cevapla
 3. İşte duymak istediğim haber buuu!!! kahvenin yararını söyleyen bi kişiyle karşılaştığım için çok mutluyum..

  Ayrıca, sen bizden bu kadar kolay kurtulabilineceğini mi sanıyorsun :parlak:

  Cevapla
 4. Gozde gercekler acidir. nihaha :Ç

  Tugce sanmiyorum tabiki de.. Tepkinizi ogrenmek icin pratik yapiyorum :D

  Bak Tugce kahve yararli olabilir ama neyse kilo ve selulit konusunu acmiyorum :Ç

  Cevapla
 5. Kahve uyandırıcı,harekete geçirici aynı zamanda kışkırtıcıdırda..Fazla miktarlarda alındığında kalp çarpıntısı yapar,endişe ve korkuya sebep olabilir..Hatta fazla miktarlarda panik atak’ı bile tetikleyebilir ki sınaw haftasında,panik atak hastası olan arkadaşım gözümün önünde yoğun kafeinli geçen bi geceden sonra atak geçirdi :S
  Gerçektende enteresan ama güzel bi tespit olmuş sizinkisi :P biyandanda senin şu her çeşit kahveyi tatmak ölüme sebep olur tespitin beni yerlere yatırdı gülmekten…süpersin :D Aksine kahve aşığı(ama sadece kahve :) ) biri olarak herçeşitinden tatma yanlısıyım :)
  Ve şu garson keşke orda duran bayana(insanın içini bayan cinsten olanı) tek başınıza sıkılmayasınız diye size arkadaşlık etsin diye koydum deseymiş :P

  Cevapla
 6. Tespitlerinden sonra kahveye daha bir kanım ısındı sanki, hemen gidip “narin” bir şekilde kahve yapayım kendime :D
  Siz de ben yokken “kahve-kadın” teorinizi “yan masa bayanı” değişkeni üzerinden tekrar düşünüp yorumlayınız, gelince kağıtları toplarım. İsminizi yazmayı unutmayın kağıtlara :D

  Cevapla
 7. Serkan, nolur selülit konusunu açmayalım.. Henüz yok ama mutlaka başlıcak eminim o zaman işte depresyona giricem :ühüh:
  Fatih, ben yazın da içiyorum gerçi kötü bi alışkanlık olabilir ama her mevsimi bıraktım her gün içiyorum ben :)
  Serhat, atak konusunda ciddi misin diil misin anlayamadım pek :Ç Ayrıca sen de o bayana verilecek cevap konusunda süpersin ne diyim :Ç
  Sevgili Zek, yine kafamı karıştırdın. Aslında o bayan bütün teorimi çürütüyor evet. Sanırım -{…} yazıp bu kümeden bir takım bayanları çıkarmalıyım :Äž

  Cevapla
 8. Seraaaa!!!
  Forbidden
  You don’t have permission to access /arquivo/baileys.jpg on this server.
  yazısıyla karşılaştım kal: merak da ettim şimcik ne vardı ki o linkte :ühüh:

  Cevapla
 9. Vehbii nerelerdesin sen?! Sitene giriyorum yoksun ortalıkta başka bişeyler çıkıyo filan.. Neyse artık öğrendik nerede olduğunu :) hoşgeldin tekrardan diyelim =)
  Cık! bu da olmadı Sera. :ühüh: Neyse, kader kısmet diyelim şurda ne yazıldıysa o, iki adım ötesine gidemiyosun :Äž

  Cevapla
 10. :D ve kahveyi de herkes sefer nedense; dolayısiyle kadınları da herkes sefio ne küsel :P çok eğlendim okurken, belirtmeq istedim.

  Cevapla
 11. Aynı linki kopyalamışım ki ben. İnsanın tuşları basmayan klavyesi olunca böyle oluyor tabii. Ama ben inat ettim mail atcam sana şimdi ;)

  Cevapla

Yorum yapın