Yeminimi Bozdum Nalan!

Bu hafta tam 4 gün üst üste olmak üzere finallerim vardı 8-| Hâlâ da var |-) Uyku düzen(!)im değişti, sabah 5’te filan yatar oldum. Yiyip yiyip oturduğum içim artık bol giysiler tercih eder hâle geldim. vs vs vs.. Yaklaşık 1 buçuk saat önce 3. finalimden çıktım. Yarın da sınavım var ve ben bu süre boyunca yazı yazmamaya ant içmiştim. Çünkü yazıya kendimi kaptırdım mı bir daha kendime gelemiyorum. Peki ne bana bu yeminimi bozduran mesele? ^o)

Biraz önce çıktığım sınav 15 soruluk test, 6 soruluk kısa paragraf sorusundan oluşuyordu. Bir de bonus olaraktan 15 puanlık bir soru sormuş hoca. Yani sınav 115 puan üzerinden değerlendirilecek. Hoca bu şekilde kısa bir açıklama yaptıktan sonra –ki bence buna bile gerek yoktu; çünkü her şey sınav kâğıdında anlatılıyordu zaten– biz, kurbanlık koyunlar, sınava başladık :ühüh: Lâkin bir kız öyle sorular sordu ki.. İşte birkaç örnek:

Hocam, bu test kısmını arkadaki cevap anahtarında da işaretleyecek miyiz?” (“Tabi ki hayır, o oraya süs olsun diye konuldu!” diyecektim, diyemedim.)
Ek puanlık soruyu yapmak zorunda değiliz di mi hocam?” (Yapmak zorunda olsaydın “ek” puanlık değil, bildiğin “puanlık” soru olurdu di mi? de diyemedim..)
Peki hocam bu 6 soruyu da cevaplayacak mıyız? Yoksa sadece 4 tanesini mi cevaplayacağız?

Hoca bu soruya da gayet sabırla cevap verdikten sonra, abartmıyorum, arkadaşımız şu soruyu sordu:
Peki seçtiğimiz 4 tanesini mi? kal:

İşte tam o anda ayağa kalkıp “hayır, seçmediğin 4 soruyu cevaplayacaksın” demeyi o kadar istedim ki anlatamam :oklava: Tabi diyemeyince de ben tırnaklarımı kemirmeye, ayaklarımı sallamaya, gözlerimi tavana dikip bu kâbusun bitmesini beklemeye başladım. Hatta onun bu sorusundan sonra ben soruları anlamayı bıraktım, kızın mantığını anlamaya çalıştım. Millet soruları çözmeye çalışırken ben, böyle doğaüstü bir zekayı çözmeye çalıştım.

Nalan kim ya? :hıı:

“Yeminimi Bozdum Nalan!” üzerine 17 yorum

 1. Ay bir kere de ilk yorumu ben yapiym. Nası bişeymiş hiç tatmadım hayatımda -ezik surat-
  Valla Tuğçe, bana kalırsa hoca kızı değil, kız hocayı test etmiş :Ç
  Ay ben çok eğleniyorum burda! :parlak:

  Cevapla
 2. İşte gözü körolmayasıca finallerimiz kimimize böyle “doğaüstü” sorular sordurabilirken, bazımıza da böyle “doğaüstü” konu başlıkları açtırabiliyor :D Lafım ortaya, ama sen anladın onu Tuğçe :D Galiba finaller benim de yorumlarımı etkiledi :D:D

  Cevapla
 3. Finallerde oluşan davranış bozuklukları normaldir derdi bir tıpta okuyan abimiz. Anladım ki Tuuce de nasibini almış. :)
  Benim de 10 dakika önce bitti tüm finallerim. Artık özgür birisiyiiiiiim :D
  Darısı başına Tuuce. Bi de Nalan’ı gözünle de görebiliyor musun diye soracaktım :mrgreen:

  Cevapla
 4. @CEM: Yaaaaa ben o “bilmiyorum” anlamına gelebilecek smiley i çok sevdiimmm bayıldım hatta :Ç
  @AKIN: Biz zaten hiç normal olmadık ki.. :^)
  @SERTALP BİLAL: Beni yalnız hissettirmediğin ve bu durumumun normalliğini tıbbi olarak da açıkladığın için çok teşekkür ederim içim rahatladı biraz :M
  @SERA: Ya evet “self-service” tarzı oldu biraz :Ç Kimseye zahmet olmasın ben sizin yerinize de yorum yaparım mantığı da olabilir. Kahretsin çok düşünceliyim yaaaaa

  Cevapla
 5. Vurduracaksın sen kendini bana… :)

  O “bilmiyorum” değil, “tavşanımı arıyorum” smiley’si. Hatta kendi bloguma da koymuştum, sen de yorum bile yapmışsın…

  Bu finaller sana gerçekten yaramadı.

  Cevapla
 6. yaaaa ama bilmiyorum da diyo işte tavşanım nerde bilmiyorum diyo ayy öff iyi ki bi sarsak göründüm he artık dilinizden kurtulamam. yani Serkan anında sattın sen de beni Cem’le birlik oldun he! HIH! o kızla aynı sınıftaydım ama artık olmayacağım çünkü o ders bitti bi daha bi dersi seçmeli olarak alırken o kızın da orda olup olmadığını sorucam :Äž

  Cevapla
 7. (: Finaller…

  ben ilk haftayı atlattım ama öneümde kocaman bir hafta ile birlikte kocaman sınavlar var :(

  sizin numunelik arkadaştan maalesef bizde de oluyo, demek ki her yerde oluyor… eşantiyon misali

  ayrıca Tavşanımı arıyorum smile’ını ben de çok seviyorum (:
  CEM in sitesinde görmüştüm.

  Cevapla

Yorum yapın