Şanslı Olmak İçin İllâ Piyango Çıkması Gerekmiyor…

Bugün aslında çok sıradan, çok önemsiz gibi görünen bir olay üzerine düşünüp kendimi şanslı hissettim. Anlatayım:

Salı başlayan final kâbusu Cuma günü sona erdi -en azından 5 günlüğüne-. Ben bu 4 gün içinde en fazla 10 saat uyudum, uyumadım. Perişan oldum resmen. Cuma eve geldim, yemek yiyip direk yattım ve uyudum, uyudum, uyudum. Sonra yine uyudum, biraz da uyuyayım dedim ve uyudum. Arada bir kalktım, evin içinde dolandım falan.. Dün (Cumartesi) fark ettim ki, yatakta şeklim çıkmış :Ç Neyse, sağolsunlar birçok arkadaşım benim bu ortadan kaybolmam dolayısıyla arayıp sordular. Özellikle bugün bir arkadaşımla konuşurken bir şey dikkatimi çekti. Beni merak ettiğini, hayatımda son zamanlarda yaşadığım bir olay hakkında endişelendiğini ve ihtiyacım olan bir şey olup olmadığını sordu. O yoğunlukta nasıl unutmamış, nasıl hatırlamıştı şaşırdım. Bir önceki gün de, taa o zamanda neler yaptığımı, neleri sevdiğimi, nelerden nefret ettiğimi, beni nasıl kızdırdığını ve benim de ne tepkiler verdiğimi anlatan bir ortaokul arkadaşımdan mail geldi. Halbuki bunlara gerek yoktu, ben de çok iyi hatırlıyordum onu. Ama o kadar şeyi aklında tutmasına yine şaşırdım.

Bugüne kadar “iyi” arkadaş olarak seçtiğim insanlar benim neyi sevip neyi sevmediğimi bildiklerini, eskiden söylediğim en ufak bir şeyi akıllarında tuttuklarını, benim hakkımda detaylara önem verdiklerini her şekilde belli ediyorlar. Ne kadar şanslıyım ki bana bunu hissettiriyorlar. “Ama Tuğçe sen orayı sevmezsin ki sırf benim yüzümden gitmeyelim“, “Tuğçe sen benden 2 sene önce şunun CD’sini istemiştim ben bulamamıştım o şarkıları şimdi veriyorum o yüzden“, “Senin başına 4 ay önce de böyle bir şey gelmişti o zaman da aynı şeyleri düşünmüştün“, “Bence böyle yap; çünkü sen bu karakterde bi insansın” cümleleri belki de çoğumuzun günlük hayatta az ya da çok duyduğu ama farkında olmadığı cümleler. Halbuki bu cümleleri duyan insanlar çok şanslı olduklarını bilmiyorlarsa yazık ediyorlar. Hayatta onlara değer veren insanların varlıklarını fark etmeyen, onlar için ne ifade ettiklerini gözden kaçıran insanları hayata bağlayan şey nedir merak ediyorum. Beni tanıyan tanır, arkadaşlık ilişkilerimde hep fedakâr, hep hassasımdır. Karşılığını alacağım diye yaptığım bir şey değil bu. Yapıyorum, çünkü öyle mutlu oluyorum. Yapıyorum, çünkü insanlara değer vermek hoşuma gidiyor. Karşılık beklemeden, karakterim dolayısıyla yaptığım bir şeye karşılık alamasam yine de yapardım. Ama alıyorum, hem de fazlasıyla. Alınca daha da mutlu oluyorum. Ve buradan, geç de olsa, bana bunun karşılığını verenlere teşekkür etmek istiyorum. Biliyorum ki, önemli olan karşılık vermek zorunda olduğumuz şeylere değil, karşılık vermek zorunda olmadığımız hâlde sadece istediğimiz için karşılık vermemiz. Hayatınızda böyle insanlar varsa siz de onların kıymetlerini bilin ve teşekkür edin bence :) Naçizane.. (A)

“Şanslı Olmak İçin İllâ Piyango Çıkması Gerekmiyor…” üzerine 21 yorum

 1. Hayatta beklentiler vardır,beklentilerin en büyüğü ise bence hepimizin içinde var olan mutluluğun bir gün gelip bizi bulacağı beklentisi..
  Bir de ummadığınız anda karşınıza çıkan
  hayatı güzelleştiren zenginleştiren küçük sevinçler,sürprizli dostluklar..tuuce net: onlarca arkadaşın yazılarını her gün zevkle takip ettim.
  Bir çoğunu takdirle ve imrenerek okudum.
  En çok da hiçbir karşılık beklemeden böyle bir site yaratmayı akıl eden, insanları okumaya ve yazmaya teşvik eden site sahiplerini takdir ettim. Çöplük diyebileceğimiz pek çok yararsız sitenin mantar gibi bittiği internet ortamında Türkiye’ de birileri oturup oyun,konken, dedikodu ,seks falan için değil de , bu şekilde bir site yaptığı için şunu anladım:
  Hala bir yerlerde güzel bir şeyler yapılabiliyor demek ki.

  Cevapla
 2. @H5N1: Artık HIH suratını buraya ekleme zamanı geldi tam onu kullanıcaktım hevesim kursağımda kaldı :ühüh:
  @TOXIC: Ne diyim şimdi ben.. Öyle güzel bi yorum yapmışsın ki çok teşekkür ederim :M Bu sözlerinize lâyık olmaya çalışıciiz efenim =)

  Cevapla
 3. @TOXIC: Sitenin çıkmasındaki tek neden yaz tatilinde yapacak bir şey olmadığı için sıkıntıdan patlamamaya çalışmamdır.

  Ama siz bekleyin, daha da güzel siteler gelecek. :) Biraz boş vakit lazım, o kadar.

  Cevapla
 4. @CEM: Yorumum sitenin arkaplanı ile ilgili değildi cem :Ç Onemli olan site içi yazışmalar. Sözüm Tuğçe’nin eşsiz yazılarına ve bu yazlara verilen cevaplaraydı :D (tuğçede baya şımarmıştır şimdi :) )

  Ama hakkını yememek lazım

  class=”credit”>Blue Tinted Ice Dream v1.7 by iyiinsan, based on Dixie Belle by

  Cevapla
 5. Serkan tabi ki havaya girdim :parlak: Parlayan güneş gözlüklerimi taktım yine sayende :Äž Cem, sadece temadan solayı sitenin güzel olduğunu düşünmediğini umuyorum buradan..
  Emre ve Cem, sizinle hesaplaşıcaz çok sinsi planlar peşindeyim ^o) Ayrıca Emre, o linkteki bana benzettiğin fotoğrafı gördüğüm andan itibaren kendimi bir süre eve kapatmaya ve mümkünse kimseyi görmemeye karar verdim. Psikolojim bozuldu hafiften.. :ühüh:

  Cevapla
 6. Şu resimdeki canlıyı kesip biçsek herhalde bir sınıf dolusu Tuğçe çıkar, boy olarak tabii, yoksa Tuğçe de zayıf değil yani :P :D
  Hem böyle bi insanın yatakta izi çıkmaz ki, yatağın böyle bi insanda izi çıkar :D Neyse Tuğçe bak senden kötüleri de varmış bu da iyi birşey :D

  Cevapla
 7. Ben de sitenin kara kaşı kara gözünden bahsetmiyorum, zaten tema -afedersiniz ama- bi b.ka benzemiyor. (Kendi temam, beğenmemezlik edebilirim.)

  Benim bahsettiğim şey şu: Başta Tuğçe’ye yazması için ne kadar baskı yaptığımı hiçbiriniz tahmin bile edemezsiniz. Tuğçe “bana site aç, yazmak istiyorum” demedi, “hiç açma, gerçekten gerek yok, yazamam beeeeennn” modundaydı hep.

  Ve yakında -yine Tuğçe’nin de yazacağı- farklı farklı siteler geliyor. Aynı oluşum, farklı amaçlar. Anlatmaya çalıştığım buydu.

  Cevapla
 8. Ya ben hep “kara kaş kara göz” kalıbını çok sevmişimdir nedense. Garipliğimden olabilir. Ayrıca Cem, bu yorumundan sonra da anladım ki bu siteye bi “böbürlenme” suratı koysak iyi olucak yapamıyorum bi türlü :Äž Bi de HIH suratı. finallerden sonra görüşelim bu konuyu tabi senin finallerinden sonra. ben artıkın saldım çayıra mevlam kayıra :Ç

  Cevapla

Yorum yapın