“Güçlüyüm”(!) Şarkıları

Son zamanlarda nedense sevgilisinden ayrılan çok arkadaşım var. Hepsi Aralık ayını mı bekledi merak ediyorum doğrusu^o) Hemen hemen hepsindeki ortak bir özellik dikkatimi çekti ==> Sevgililerinden ayrıldıktan sonra dinledikleri şarkılar. Çoğu “artık güçlüyüm, git hadi“, “aman sana mı kaldım elimi sallasam ellisi“, “sana verdiğim emeklere acıyorum“, “başkasını buldum bile” vs vs tarzı şarkılar. Tabi ki bu tarz şarkıların sultanı Hande Yener; bu konuda kimse onun eline su dökemez :) Ajda Pekkan‘ın “Bambaşka Biri” ve Cher‘in “Strong Enough” şarkıları da aynı tadı veriyor. Efendim, söyleyeceklerim şunlardır ki:

1) Ayrılmışsan ayrılmışsındır. Kötü bile ayrılsan güzel zamanları yaşarken iyiydi de şimdi mi böyle oldu? Hiç mi kattığı bir şey yok sana bu ilişkinin?
2) Kendimi düşünüyorum da, birine şarkı ithaf edersem onu hâlâ düşündüğüm veya ona şarkı gönderecek kadar onu önemsediğim için ederim. Ondan kötü ayrıldıysam ve artık onu takmıyorsam, bu durum beni üzmüyorsa; yani güçlüysem neden güçlü olduğumu onun bilmesine gerek duyayım ki? :hıı: O benim güçlü olduğumu bilince ne olacak? Madem artık hayatımda yok ve hiçbir şekilde olmayacağını düşünüyorum, neden benim durumumu bilmesi bu kadar önemli ki?
3) “sana verdiğim emeklere acıyorum“, “yazıklar olsun” veya -daha da abartırsak- İsmail YK‘nın deyişiyle “Allah Belanı Versin” tarzı sözleri sarf etmelerine bile gerek yok karşı tarafın yaptığı çok büyük bir hatadan dolayı ayrılan insanların. Şahsen ancak aynaya baktıklarında kusmamayı nasıl becerdiklerini merak edersem konuşacağım şahıslar için beynimi ve ağzımı yoramam diye düşünüyorum.
4) Sevgilim beni yaptığım çok büyük bir hatadan dolayı terk etse (Allah’ımm çok süperim hiç böyle bir şey olmadı :Äž ) ve ben onun bu tarz şarkılar dinlediğini duysam aksine hâlâ içinde bir yara, aklında bir soru işareti, kalbinde bir ağrı olduğumu düşünürüm.

Ya ben anormal düşünüyorum, ya da bu işten gerçekten anlamıyorum. Belki de anormal olma ihtimalim daha yüksek; çünkü etrafımdakiler mutlu olmaya başlamışlarken ben mutsuz oluyorum; onlar mutsuzken ben de mutlu olmaya başlıyorum. Belki de şu anda benim için bu tür şarkılar çok uzak olduğundan böyle düşünüyorum bilmiyorum ama onların durumundayken de hiç bu tarz şarkılar dinlemedim. Dinlesem de sadece zevk için dinlemişimdir; beni güçlü yapması için değil :) Valla ben “hayat güzeldir, sevmek güzeldir, sevelim sevilelim” şarkılarını öneriyorum herkeslere :) [Pollyana zamanlarımdayım, mümkünse bozmayın :Ç]

Buradan, bu yazıyı kendilerine ithafen yazdığım tüm arkadaşlarıma sesleniyorum: Aklınızı başınıza devşirin, böyle şarkıları güçlü olma amaçlı dinlemeyin. Hadi dinliyorsunuz diyelim, bari karşı tarafa belli etmeyin! Ayy yordunuz beni ya! :oklava:

““Güçlüyüm”(!) Şarkıları” üzerine 15 yorum

 1. En yakın zamanda yorum yazacağım.

  Şimdi izninle OneRepublic dinleyerek arkadaşımın bilgisayarına RAM takıyorum. Ruh halime çok pek bi uygun.

  :P

  Cevapla
 2. Şimdi, okuduğuma göre, yorum yapabilirim:
  Sen o tarz şarkıların ne kadar gereksiz olduğundan bahsetmişsin… Ben olsam bir de ne kadar müzikaliteden uzak, zevksiz, kulak tırmalayıcı olduğundan bahsederdim.

  Benim şu anda favori “ayrılık” şarkım şudur:

  I’m holding on your rope,
  Got me ten feet off the ground…
  I’m hearin what you say, but I just can’t make a sound.
  You tell me that you need me
  Then you go and cut me down; But wait,
  You tell me that you’re sorry
  Didn’t think I’d turn around…

  And say…

  It’s too late to apologize, it’s too late…
  I said it’s too late to apologize, it’s too late…

  Hemi de kaliteli. ;)

  Cevapla
 3. Eğer bu yazdıkların ve düşündüklerinden dolayı anormal addedileceksen ben de anormalliğimi açıklamak istiyorum.. (ama hemen şimdi değil sen bir çık da anormallikten, ortak noktamız olmasın çok :D ııığğğvvv :D )

  Cevapla
 4. 1- Oh yeeeah apolocayz ama kesinlikle orjinalini sevemiyorum, Andrew cover ını dinliyorum :D

  2- Benim favorilerim cinsine göre
  The Kill – 30 Seconds To Mars
  November Rain ve Don’t Cry – Guns N’ Roses
  Don’ Think Twice, It’s Alright ve The End of The World – Vonda Shepard
  Prelude 3.0 ve Duality – Slipknot

  Cevapla
 5. Andrew’u her ne kadar sevsem de, cover’ını -özellikle müzik olarak- hiç sevmdiğimi belirtmeliyim. OneRepublic’in değerini bakalım ne zaman anlayacaksın…

  Cevapla
 6. Bende kendi çapımda bir şarkı ismi yazayım :)

  Soner Arıca – Ayrılık ( Okan Bayülgenden şiirli olan :) )

  Gerçi ben son zamanlarda ayrılmadım. Ayrıldığım zamanlarda kendimi güçlü hissetmek için şarkı dinlemedim ama yukarıda ki şarkı gayet hoş :)

  Cevapla
 7. Neye göre normal kime göre anormal? senin fikirlerine sonuna kadar katılmakla birlikte bu tarz şarkıları söyleyen vee en önemlisi o şarkıları dinleyen bi popülasyon war türkiyede :S Bizim doğrumuz onların yanlışını engellemiyo :/
  Ben böyle zamanlarda zaten bozuk olan ruh ve duygu halimi anathema,placebo,unkle yada portishead gibi gruplar dinleyip iyice kötü hale getiririm durumu ve içmeye başlarım :D ardından hans zimmer’in son samuray film müziğini dinleyip uzanırım yatağa kötü değilde iyi günleri anarım :) Ne kadar doğru yada yanlış yapıyorum bilinmez ama elimden fazlası gelmiyo :P

  Cevapla
 8. @AKIN: Evet, mümkünse seninle aynı anormallikte olmak istemiyorum iivvğğ.. evet peki..
  @SERA G.: 30 Seconds To Mars bitiriyo beni zaten. Ama sen söylemeden önce ayrılık şarkısı olduğunu fark etmemiştim bak..
  @EFETURK: Son zamanlarda ayrılmadıysan ne mutlu sana. O zamanlarda bu şarkıları dinlemek anlamsız gibi görünse de aslında zevk için dinlenebiliyo. Bu arada sen sitene yazı yazmaz oldun gözümden kaçmıyo diil. Uyarırım! Bak uyardım!
  @NO FEAR: Placebo zaten olayı bitirmiş o konuda haklısın. Doğru-yanlış konusunda da haklısın. Üfff, her konuda haklısın :) İyi ki döndün siteye uzun zaman oldu :) Hoşgeldin

  Cevapla
 9. Hoşbulduk özlemişim senin yazılarını takip etmeyi :) Da senin bu pollyana tavırların beni gayet rahatsız etti söylemeden geçemiycem :D
  Site sahibi ve yolgöstericimiz olarak biz bunalımdaysak seninde o şekilde davranman gerekir :D

  Cevapla
 10. @Cem: Yok ya orjinal 30 sn sonra acayip sıkılıyorum. Andrew daha böyle canlı, eklediği BGV’lar hava katıyor. Ben cover’ı seviye.

  @Tuğçe: Adam yırtınıyor resmen “I am finished with you” diye :D

  Cevapla
 11. @NO FEAR: Gözünüz kaldı zate herkeslerin nazarı değecek diye çok korkuyorum :Äž Bu arada beni bir yol gösterici olarak görmek gibi bir gaflete düşmemeni öneriyorum.. Böyle de düşünürüm sizleri..
  @MEGU: Kaderde ters düşmek de varmış. Ama olsun, bu da nazar boncuğumuz olsun hep aynı fikirde olucak diiliz ya :Ç Ayrıca ben de çektim çekmedim değil ama bu şarkıları o amaçla dinlemedim demek istedim. Belki de hala aynı şeyi söylüyoruz da çeliştiğimizi zannediyoruz o_O
  @SERA G.: Ya adam harbiden yırtıyo kendini ben hala fark etmemiştim diyorum. Şu dakikada utandım kendimden :$

  Cevapla
 12. tuucecim aldatılmazsan terk edilmezsen arkm dediklern sewdiqinle çıkmazsa ya da deli qibi sewdiqin seni sadece dalqaya almazsa tbkde bole seler yapmazsn. ole sarkılar içindki sessz cıqlıkları dindirr o sarkda sen ne hssediosan o da bunu bilsn istersn anlamsız olduqunu bilrsn ama ynede o da çeksin istersn. bilirsn zaman qeçip hiç bi önemi kalmcaqnı ama bole seler bi nebze kendni rahatlatmaktr.

  Cevapla

Yorum yapın