2008~2008~2008~20808~2008~2008~2008~2008

2007’nin son gününde, son akşamında şöööyle bir dönüp baktım geçmiş yıllara.. Derine inmeden.. Çocukluğumuzda arkadaşlarımla evcilik oynarken hep “şimdi ben 18 yaşında oliym, sen de 19 yaşında ol tamam mı?” derdik birbirimize. Bir diğerimiz de “ben niye 19 oluyorum yaa sen 19 ol, ben 18 olucam!” derdi. O yaşta en büyük hayalimiz nedense 18 yaşında olmaktı. Şimdi 18 yaşım geldi, çoktan geçti bile :ühüh:

Hayatımın öyle anları var ki çok geçmişte olmasına rağmen hala unutamadığım.. Öyle hataları var ki elime fırsat geçse düzeltmek isteyeceğim. Ve öyle olayları var ki elimde olsa hemen değiştireceğim.. Bazı gerçeklerle yaşamak zor oluyor. Ne geçmişe dönüp bir şeyleri değiştirmek mümkün oluyor, ne de geçmişi unutmak.. Gerçi bazen de tam tersini düşünüyorum. O hataların veya değiştirmek istediğim olayların da bir anlamı olduğunu.. Evet, belki belli bir zaman bende kötü bir etki bırakıyorlar ama hayatımızdaki olaylar zincirleme geliştiğinden “kötü” diye nitelendirdiğim olay tahmin edemeyeceğim kadar güzel bir olaya sebep olabiliyor. Son zamanlarda çok yaşadım. Hata yaptığımı düşündüğüm her olay o hatanın olmadığı takdirde asla elde edemeyeceğim şeyleri verdi bana.. Demem o ki, aslında her şeyin bir anlamı var. Çok az şeyin anlamı yok; bunların anlamının olmamasının sebebi de anlamı olanlara “anlamlı” diyebilmemizi sağlamak. Kim “anlamlı“yı görmeden bir şeye “anlamsız” diyebilir ki?

Ve bu akşam yeni bir seneye giriyoruz. Hepimizin farklı farklı beklentileri var yeni yıldan. Çoğumuz deriz “yeni yıla nasıl girersek öyle geçer” diye. Hikâye! Ben 2000 yılına örgü örerek girmiştim! kal: İş Eğitimi diye “anlamlı bir dersimiz vardı ve koskocamaaan bir atkı örmem gerekiyordu. Yetiştirememiştim ve durmadan örüyordum. Bir baktım saat 12 oluyor ve millet geri sayıma başlamış. Ben yünlere dolandım ve bir türlü kurtulamadım. Sonunda teslim oldum amaaann deyip örgü örmeye devam ettim ve öyle girdim yeni yıla :Ç Ama o yıldan sonra hiç de örgü örmedim! Acaba başka nasıl girilir ki yeni yıla? ^o)

Son olarak, son derece rahatsız olduğum bir konuya değinmeden edemeyeceğim. İnternetten gönderilen kartlarda, MSN’deki kişisel iletilerde, dükkânların camlarında, yılbaşı arifesi satılan pek çok eşyada neden “Happy New Year” yazısı var?!? Günlük hayatta çevremizdeki insanların yeni yılını kutlarken “iyi seneler” veya “iyi yıllar” dediğimiz halde neden yazılarımızda “Happy New Year” var?! Düşünsenize, marketten alışveriş yapıyorum ve çıkarken kasiyere “Happy New Year“; kasaptan et alıp çıkarken “Merry Christmas” diyorum. Kasiyer şaşkın şaşkın bakar, kasap direk dalar!

Daldan dala atladığım bu yazıya bir an önce son veriyorum. 2008’in pişmanlıklardan uzak ve anlamlı bir yıl olmasını diliyorum.. Hepimize iyi yıllar <:o) :)

“2008~2008~2008~20808~2008~2008~2008~2008” üzerine 11 yorum

 1. :) Ben de sanırım 2004 yılına ayva yiyerek girmiştim ama Allah’a şükür ayvayı yemedik :)
  Mutlu ve güzel seneler Tuuce, inşallah herşey gönlünce olur yeni yılda :)

  Cevapla
 2. Ben 2000 yılına yolda girmiştim. O zamandan beri gezip dururdum ta ki bacağımı sakatlayana kadar. Eh bacağım sakat girdim yeni yıla inşallah yıl böyle geçmez.
  Mutlu yıllar.

  Cevapla
 3. Evet sevgili TUĞÇE
  Yeni yılda sıhhatle,övünçle ve huzurla dolu günleri sevdiklerinle beraber paylaşmanı diler,bu öğretim yıllarındaki atlama taşlarını aşarak,beklenen ideallere senin ve tüm Işık Üniversitesi Camiasının
  kavuşmasını temenni ederim.Hepiniz kalın sağlıcakla…
  Biricik yeğeni olan Ergun DAYIN

  Cevapla
 4. Pişmanlık ve anlamlılık konusunu bilahare konuşuruz, ama şu ingilizce kutlamalar benim de çok canımı sıkıyor. Örneğin dün radyoda “We wish you a merry Christmas” şarkısının “Heeeepinize mutlu yıllar” versiyonuyla karşılaştım ve tabii ki kaldım :D Hayır kutlanan şey “kırismıs” değil bir, illa güzel melodiler oluşturmak için yabancı şarkıları araklamak zorunda değiliz bu da iki..
  Son olarak ben de 2006’ya İbrahim Tatlıses’ten “Bir taş attım pencereye dık dedi” isimli eserle girmiştim ama senem gayet normal geçti :D:D:D

  Cevapla
 5. Hepinizin yeni yılını kutlarım.Umarım herkes için beklentilerin karşılandığı bi yıl olur..
  Seneye görüşmek üzere diyen ve bu iğrenç espriye hala gülen insanların warlığı beni içten içe yaralamakta bende bunu belirtmek isterim :D
  Abimle telde yeğenimin isminin ne olacağı konusunda tartışırken farkına varamadık ama yeni yıla bu şekilde girdik :S
  Yakında paskalya tatili isterse bu millet hiç şaşmayın :)

  Cevapla
 6. Herkesin Yeni Yılını kutlarım.

  Bende arkadaşımla playstation oynarken girdim yeni yıla. Eywah diyorum ve inşallah teori doğru değildir. Çünkü yenildim o.O

  Bu arada bu ne biçim cümle tuğçeeeee :D

  Demem o ki, aslında her şeyin bir anlamı var. Çok az şeyin anlamı yok; bunların anlamının olmamasının sebebi de anlamı olanlara “anlamlı” diyebilmemizi sağlamak. Kim “anlamlı”yı görmeden bir şeye “anlamsız” diyebilir ki?

  Yanlış anlama anlatım bozukluğu değil anlayım bozukluğu var :D

  Cevapla

Yorum yapın