Yurdum İnsanı..

saheser.jpg

Bu ne kidir? Bu gerçek midir, şaka mıdır? Bu hangi insan evlâdıdır ki bu şekil oturabilmektedir? :hıı: “Gel, ne olursan ol yine gel” diyen Mevlâna bu fotoğrafı görse bu cümlesini nasıl çevirirdi bilemiyorum.
Aslına bakarsak, haşaaa, bize laf söylemek düşmez ama böyle şaheser olabilecek nitelikte bir oturuşu (!?) gemi halkına sunan şahsiyeti görüp de bu anı ölümsüzleştirmemek ayıp olurdu. Yaklaşık 1 ay önce gemiyle yolculuk yaparkene 6 saatlik yolda sıkılıp pıkılırken önümüzde beliriveren bu silüet sıkıntımızı aldı götürdü adeta. Biz annemle sandalyede oturup birbirimize bayık bayık bakarken birden gözlerimiz açıldı ve bu sefer de birbirimize şaşkın şaşkın bakmaya başladık. Neyse, beterin beteri vardır. Denize dönük değil de, gemi halkına dönük böyle otursaydı daha mı iyi olurdu?

NOT: Eğer bu yazıdan sonra benden haber alamazsanız, anlayın ki bu şahıs tarafından kaçırılmışımdır & işkence görüyorumdur. Gerekli işlemleri yaparsınız artıkın.. Saygılar..

“Yurdum İnsanı..” üzerine 21 yorum

 1. Şimdi o şahıs bayan mı :) Bi erkek otursa kesin kıro falan derlerde ama bayan olunca işin boyutu değişiyo :D birisi şuna söylesin yahu :D burası gemi aerobik salonu değil :P

  Cevapla
 2. tuğçe yandın kızım sen benim fotoğrafımı internetlerde yayınlarsın ha.Gösteririm ben sana internetin kaç bucak olduğunu.Ne var yani bunalmış, hayattan zevk almıyor olamazmıyım. Sevgilim tarafından terkedilmişim, üniversite sınavını kazanamamışım, son paramla bilet almışım ve eve daha 5 kilometre var yürüyeceğimi düşünüyorum. Sen ne yaptın aferin sana iyi iş çıkartmışsın.
  Şaka bir tarafa ben herkez gibi düşünmüyorum Allah yardımcısı olsun bu kız cağızın.Kimbilir ne sorunları var.

  Cevapla
 3. Böyle karmaşık bir bedensel durum, ancak bir o kadar karmaşık bir zihinin ürünü olabilir, gemidekilerin sağlığı açısından iyi ki sadece düşünüyor diyebiliriz :D
  Yine de insanlar bazen en rahatsız gözüken şekillerde rahat edebiliyor olduklarından yine de saygı göstermek lazım..
  Yahu aslında arkadan Tuğçe’ye de benzemiyor değil hani, bir tek terlikler kafamı karıştırıyor :D :D :D

  Cevapla
 4. posizyon tanıdık geliyor ama ellerini görmediğim için ne yaptığını anlayamadım :D Tuuce fotoğrafın yarısı yok belki karşıda birine hareket cekiyor olmazmı :D

  Cevapla
 5. @BIGADICMANIA: Ha şunu bileydin :Äž
  @TUNCEL ERGUN: Ne yalan söyleyeyim, yorumunun ilk cümlesini okuyunca tüylerim ürperdi bir an :Ç Düşünmek bile istemiyorum o kadının beni bulma olasılığını.. Ayrıca o kız değil, bildiğin kadın! 40-45 yaşlarında filandı tabi arkadan belli olmuyo :)
  @AKIN: Ya her yazıma farklı açılardan bakıyosun tamam da bu fotoğraftakinin ben olduğumu düşünecek kadar aştığını da bilmiyordum :Ç
  @VEHBI: :Ç Karşıda biri yoktu uçsuz bucaksız deniz vardı emin ol. Ama herkesin tercihlerine saygımız var tabi :Äž

  Cevapla
 6. yahu ne kadar da abartmışsınız. insanlara dönük olsaydı herhalde öyle oturmazdı. yok efendim kim bilir ne sorunları varmış :) belki de çok mutluydu o an ve karşısında uçsuz bucaksız deniz gerine gerine oturmuş, ne var bunda. asıl böyle teoriler üreten sizin gibi hin fikirlileri incelemek lazım :)

  Cevapla
 7. :)
  kendi resimlerinizi de koyun da biraz da onları inceleyelim o halde
  ..
  burada böyle bir fotoğrafının yayınlandığını ve arkasından türlü dedikoduların döndüğünü görseniz na’pardınız, biraz empati kurun
  sizi normalleşmeye davet ediyorum :)

  Cevapla
 8. üzgünüm yüzü görünmediği sürece deşifre olmuş sayılmaz, o yüzden bu fotoyu kullanabilir, ben de kullandım yüzü görünmediği sürece bir sürü foto.. empatisini yerim, empati yok her zaman biz haklıyız :)

  ayrıca bayan sadece havalandırıyo, lazım arada bi havalandırmak tavsiye ederim :P

  Cevapla
 9. Sevgili isimsiz kahraman,
  “kendi resimlerinizi koyun” diyen kişinin henüz ismini vermekten aciz olması ne tezat.. Ayrıca bu şekilde oturmayı normal bulan bir insan, bu oturuşu hakkında konuşulacakları da normal bulacaktır üzme sen kendini. Son olarak da ben empati kuracağım insanları seçerim, herkesle empati kurmaya kalksam ohooo..
  MEGU yeterince açık konuşmuşsun tebrik ediyorum :Ç ve Bünyaz ve Egegelişim’e de katılıyorum :)

  Cevapla
 10. Tuğçe güzel bir noktaya değinmiş tezat konusunda :D
  Eğer “dedikodu” denilen şey de benim “karmaşık zihin” yakıştırmam ise hiç üstünde bile durmayın, çünkü ben o tespiti kendimden yola çıkarak yaptım.
  Zaten halka açık bir ortamda böyle ilginç bir tavır sergileyen insan da ya insanların “dedikodu”larını önemsemiyordur, ya da bunları göze almıştır bence.

  Cevapla
 11. yok mu daha cümbüşe katılan ;)))))))
  ben size buradan bir güzel döşeneyim. arkadaşlarınız da size yaranmaya devam etsin. ne güzel di mi

  Cevapla
 12. Mesajlarını silmemizin zor olduğunu mu sanıyorsun?

  Bunu yazmaya gerek yok sanıyordum, yanılıyormuşum.

  Feragatname: Burası kişisel bir blogdur. Yazar her hakaret edenin, anlamsız konuşanın, saçmalayanın, spastik hareketlerde bulunanın, boş tehdit savuranın, ismini vermek istemeyenin ve herhangi canı istediğinin yorumlarını silebilir. Özellikle kendi bi b.k olmayıp monitör arkasından sağa sola sataşan, gerçek hayatta ezilip büzülen fakat sanal ortamların “kralı” olan öküzcükler buna dahildir.

  Cevapla
 13. Sevgili Cem, değerli iyiinsan;
  sen önce hakaret etmeden önce sözlüğe bak bakayım, bilip bilmeden hakaret ediyor yazmışsın. şurda işin gırgırında herkes. tuuce’nin anlayışlı yorumlarına bak bir de kendininkine, anlamadığım neden burda herkes taraf olmak derdinde. boşver sen takma kafana…

  Cevapla

Yorum yapın