Sakarlığın Bu Kadarı!

    Her şey 2 hafta önce başladı. Önce hafif ayak burkulmalarıyla kendini belli eden sarsıklık hâlim, son günlerde hat safhada. Özellikle bu hafta kendimi aştım sarsıklık ve sakarlık konusunda! İşte bir kaç örnek:

1) Evin içinde yürürken resmen önümde duran cisimlere çarpıyorum. Kova, terlik, sandalye hiç fark etmez; Tuğçe önüne çıkanı affetmez!
2) Geçen gün resmen sandalyeyle ayağımın üzerine oturdum. Nasıl becerdim ben de anlamıyorum. Önce sandalyeye oturdum ama baktım ki masaya yeterince yakın değilim, sandalyeyi çekeyim derken ayağımın üzerine çekmişim bir de pat diye oturunca ayağım ezildi. Güleyim mi ağlayayım mı inanın karar vermekte güçlük çekiyorum..
3) Evin içinde yürürken karşıda duran dolabın kapağının açık olduğunu göre göre gidip çarptım! Sonra da kızıyorum, bağırıp çağırıyorum “Kim bunu açık bırakıyo yaaa kapakları niye yapmışlar? Kapatılsın diye!” diyorum. İşin en kötü tarafı ise annemden aldığım “e sen açık bıraktın Tuğçee” cevabından sonra suratımın aldığı şekil..
4) Siz hiç yatağını toplarken bileğini burkan biri gördünüz mü? İşte tam karşınızda duruyor!
5) Yazlık bluzları niye severiz? İncedir, giymesi çıkarması kolaydır, bi damlacık bişeylerdir genelde. Ama nedense ben bugünlerde bu bluzları giymekte zorlanıyorum! Kafamı bluzun içine sokuyorum; fekat gel gör çıkaramıyorum! İçinde kalıyorum!

Evde ve dışarda yürürkenki ayak burkulmalarımı veya elimi bir yerlere sıkıştırmalarımı saymıyorum bile. Biliyorum, geçici bir durum ama geçene kadar gayet sinir bozucu. Ama bir yandan da annemin “aman Tuğçe sen bırak”, “aman Tuğçe ben yaparım sen elleme, git kendine ve çevrene zarar vermeyeceğin bir yerde sadece otur” gibi güzel cümlelerini işitiyorum ve bir çok işten yırtıyorum :Ç Yine de söyleyeyim; ben aslında böyle sakar değilimdir, beni yanlış tanımanızı istemem. Valla.. :ühüh:

“Sakarlığın Bu Kadarı!” üzerine bir yorum

 1. Biz de Sezen ablanın evinde aynı sarsaklık durumunu yaşıyoruz.

  Sezen abla bu haftasonu evleniyor, biz de evini yapıyoruz. Zaten kutu kadar bir yer, anneannesinin eski evi. Çocukluğumuzun geçtiği yer. Ama unutmuşuz girintilerini çıkıntılarını. Evi şöyle bir dolaşıp çıkalım diyene kadar Yağmur’la toplam 13 kere duvarlara ve birbirimize çarpıştık.

  Ayrıca katılıyorum… Yazlık bluzları neden severiz? Bikinileri sevmemizle aynı neden. Ya da senin deyişinle “incedir, bi damlacık bi’şeydir.” :P (Ama kafanı sokabilmen bile acayip… Çıkamamanı garipsemedim ama baştan içine girebilmen gerçekten şaşırttı beni. :D )

  Cevapla
 2. Yok yahu sende bir anormallik yoktur, o sandalye, kova, dolap kapağı, terlik ve daha nicelerinin densizliği, terbiyesizliği ve hatasıdır :D
  Yine de ben tedbirimi alayım da, mümkünse bu hâlin geçene kadar uzak duralım? :D :D

  Cevapla
 3. İki ihtimal var; ya Tuğçe gerçekten sakar, ya da doğuştan âşık. Orada “iki hafta” dediğine bakmayın, hep böyle o…

  Düz yolda yürürken kendi ayağına takılıp düşebilen başka tek bir insan tanıyorum sadece. (Ve hayır, kim olduğunu söyleyerek kendimi küçük düşürecek değilim… Yani onu, onu küçük düşürecek değilim.)

  Cevapla
 4. Ben bir keresinde cam kapıya toslamıştım; otomatik açılan cam kapıya. Bir de sol elimi naylon iple yakıp “Allah, Allah nasıl oldu bu ya?” diye merakımdan sağ elimde olayı yinelerken, aynı noktayı sağ elimde de yakmışlığım var. Bir tane daha anım var ama onu artık utanıyorum anlatmaya… İzole balon bulup içinde yaşamalı mı ne :P

  Cevapla
 5. @CEM: kafamı sokabilmem bile acayip derken ne demek istiyosun şişman filan mıı :oklava:
  @AKIN: Bu hâlim geçene kadar uzak durmak bir yana, daha demin ayrıldık seninle. Şimdi söyle bakalım bi hasar var mı? :Ç
  @VEHBI: Bu da başka bi ihtimal tabi :Äž Ama yok aşık değilim başka sebepler aramak lazım :^)
  @CEM: Allah için hiç belli etmemişsin kimin olduğunu :Ç Ayrıca ne zaman gördün sakarlığımı!
  @BIGDICMANIA: Ben o terliklerden ne çektim ne çektim! Artık evde terlik kullanımını yasakladım. Sadece misafirlere yasak değil -o da bazen.
  @SERA G.: Beni yalnız bırakmadığın için çoooook teşekkür ederim :) Yalnız izole balonu da patlatırız biz pek bi çözüm değil bu :Äž
  @EMRE: Cem en azından ima etti ama sen direk şişman dedin. Yalnız şişman olsam gerçekten depresyona giricem bu halimle bile bu sözlerinizden sonra girdiğime göre :Äž

  Cevapla

Yorum yapın