Ben Nerelerdeyim?

Bir çoğunuzun sandığının aksine, izlediğim filmlerin etkisinde kalıp bir cinayet işlemedim, hapishaneye de düşmedim.. Hala dimdik ayaktayım, özgürüm, dışardayım ve masumum. Ve iyice saçmalamadan bu cinayet filmi ağzını bırakmalıyım..

Peki ne yapıyorum ben de bugünlerde yazı kıtlığı yaşıyorum? Bu kadar zamanım nereye gidiyor? Neden kendime ayıracak zaman bulamıyorum? Neden telefonumdaki neredeyse her mesaj “nerdesin?”, “yaşıyor musun?”, “tuuuuuceeeee??!!!”, “yoksaa yokssaaa?” larla dolu? Valla bir ben bilsem!!!

Zaten haftaiçi bütün gün stajdayım. Sevgili klimalı bankacığımda tatlı bir ablanın (Seçil) yanında oturuyorum, seyrediyorum ve stajyerlik gereği fotokopi çekiyorum :Ç Müşteri olduğu zaman zaman çabuk geçiyor. Olmadığı zaman ise daha çabuk geçiyor. Çünkü Seçil Abla ile onun aşk hayatından ve benim olmayan aşk hayatımdan konuşuyoruz. Bazen de başkalarının aşk hayatından :Ç Bu aşk hayatları hakkında bilgi edindikçe olmayan aşk hayatıma şükrediyorum :Äž Gördüğünüz gibi bu staj bana ilişkiler hakkında çok şey kazandıracak.. İşin garip yanı, insanlar büyüdükçe ilişkiler daha mantıklılaşır, iki taraf da daha dengeli olur zannederdim. Önceden ikili ilişkilerde sorun olarak gördüğüm şeyleri yaşımızın küçüklüğüne bağlar, ileride olgun kişiler olarak daha dengeli ilişkiler yaşayacağımızı düşünürdüm. Ama iş yerindeki arkadaşlarımın anlattıklarını baz alırsak dengesizliğin yaşla doğru orantılı hareket ettiğini söyleyebiliriz. Neyse, son günlerdeki halimden bahsedeyim size:

-Bankacı olmaktan vazgeçtim! Bu kadar yoğunluğa ve strese gelemem gibime geliyor. Peki ben büyüyünce ne olacağım? Ben nası büyük adam olucam? Bu soruları düşündükten sonra üniversitede öğretim üyesi olmaya karar verdim. Tabi bu öğrenciler için ne kadar hayırlıdır bilinmez :Äž
-Okulumu, oda arkadaşlarımı ve bitmeyen sohbetlerimizi, ders arkadaşlarımı, Şile akşamlarını, hocalarımı yani okul hayatını özledim 8-| İşte öğretim üyesi olmaya karar verişimin bir nedeni de okul havasından fazla uzak durduğumda hava değişikliğinin bende yarattığı bunalım, dengesizlik vs.
-Stajım Çarşamba günü bitiyor! Ama ben çoktan bittim. Artık dinlenmek istiyorum. Eylül benim ayım. Gezip tozma, hoplayıp zıplama, bağırıp çağırma, çağırıp çığırma, eğlenip tozutma ayı! <:o)
-Yurt sonuçları açıklanacağı için çok heyecanlıyım. Bu sene hangi katta olacağız acep? Geçen sene en üst kattaydık ve çık çık ölüyorduk adeta.. Asansör mü? Hah!
-Canımıniçi Gözde’m Eylül’de Muğla’dan dönüyor. Bu da demek oluyor ki uzun zamandan beri ertelediğimiz planlarımızı uygulayacağız. Planlarımızdan ilki: Sahil boyu uzun bir yürüyüş, uzun yürüyüşten sonra da kocaman bi dondurma! Öyle demeyin, yürümeden dondurma yemektense yürüyüp de yemeyi tercih edenlerdeniz. Hem dondurma yerken çalışan çene kaslarımız ne kadar kalori yakıyor haberiniz var mı sizin?!
-Annem benden Sibel Can’ın Çakmak Çakmak şarkısını istedi. Ben de hemen iTunes’uma ekledim ve anneme dinlettirdim. Önceleri annem dinler eğlenir ben kulaklarımı tıkarken sonraları annem dinler eğlenir ben dinler beğenir oldum. Kıpır kıpır bir şarkı kendileri.. Şimdi de onu dinleyip söylüyorum çok eğlenceli. Tamam, iyi değilim..

Ben yatıyorum.

“Ben Nerelerdeyim?” üzerine 9 yorum

 1. evet gercekten cok yararlı yuruyusler yapacagız senle ama yuruyus bıttıkten sonra alınan kalorı verılenden fazla mı olacak az mı orası bılınmez :( ayrıca sana seslenıyorum eyy ask hayatım yok dıyen ınsan,ıstemıyorum ben dıyen bunu boyle yapan sen degılmısn acep?? :S

  Cevapla
 2. Ben “bankacılık sana göre değil” demiştim.

  Şimdi sen “bana göre değilmiş” diyorsun.

  Şimdi ben “öğretim üyesi olmak hiç sana göre değil” diyorum.

  Bakalım bunu kendin farketmen ne kadar sürecek.

  :)

  Cevapla
 3. Öğretim görevlisi ol Tuğçe, hepimiz olalım hatta! Yeni nesilin genç ve dinamik öğretmenlere ihtiyacı var, he bir de eğitimli :D (Bakınız Ord. Prof. Dr. Mehtap Hoca :D )

  Cevapla
 4. Okulda Cinnet!

  Anadolu XYZ Lisesi öğretim görevlisi T.K. (27), öğrencilerin baskısından sinir krizi geçirip üç öğrencisini camdan dışarı fırlattı. Polise verdiği ifadede “Yaptıklarımı aslında bir cinayet filminde görmüştüm; bir an gözüm döndü, bunlar bilinçaltımın eylemleri. Üzgünüm.” dediği kaydedildi. T.K.’nın yakın arkadaşı Cem K., “Ben ona demiştim. Aslında çok iyi bir kızdır. Bankacı olsaydı böyle olmazdı.” dedi. Muğla Acil’e kaldırılan üç öğrencinin kırık tedavileri hala sürmekte.

  :P :P

  Cevapla
 5. Sera, sadece 18 yaşın altındakilerin ve adının verilmesini istemeyen görgü tanıklarının isimleri kısaltılarak yazılır. Böyle bir durumda açıkça verirlerdi. :)

  Ama bu haberde bir hata daha var… Ben “aslında çok iyi bi kızdır” demem. Yalan beyanda bulunmak istemem. :P

  Cevapla
 6. @GÖZDEEEE: Orasını karıştırma sen bakiym hımmm. Hem normali bizi buldu da biz mi istemedik! :Äž
  @EFETURK: Ben de kendime bu şarkıyı çok söylüyosun Tuğçe, iyi bir şey değil diyordum. Benden beterleri de varmış :Ç
  @CEM: 1. Bana hangi mesleğin uymadığını söylemeden önce hangi mesleğin uyacağını söyle. Sorun değil çözüm üret! :) 2. 18 altı sayılırım ben kim 18imi geçtiğime inanır ki :Äž “iyi” kısmı için de sonra görüşücez seninle!
  @BIGADICMANIA: Artık uyumucam merak etme. Yazı yazıp boğucam sizi görürsünüz! Sen istedin valla :)
  @VEHBI: Ben çok farklı bi öğretim görevlisi olucam merak etme parlak:
  @AKIN: Ayyyy bi dakka ya tamamen unutmuşum. Ben öğretim görevlisi olursam seninle aynı meslekten olucaz di mi.. Pfff.. Ben bi daha düşüneyim bunu..
  @SERA G.: :Ç :Ç :Ç Cinayet filmlerinin bendeki etkisiyle, Cem’in sürekli kullandığı “ben demiştim” cümlesi ancak bu kadar güzel bağlanabilirdi :Ç Tebrik ediyorum. Valla..

  Cevapla

Yorum yapın