Perfect Stranger

perfect-stranger.jpg Yazıma başlarken, öncelikle üzgün ve süzgün olduğumu belirtmek isterim. Bu staj yüzünden ne internette doğru dürüst zaman geçirebiliyorum, ne arkadaşlarımın bloglarına girip yorum yapabiliyorum -ki günlerden beri aklımda olduğu halde-, ne kendi siteme zaman ayırabiliyorum, ne de bırakın sitemi kendime zaman ayırabiliyorum. Bugün Cuma ya, hadi dedim kendime zaman ayırayım da film seyredelim annemle şöyle bi güzel. Hafta ortasında aldığım onlarca filmden birini taktık bilgisayara. Öylesine seçilmiş bir film değildi tabi, Cuma gününe yakışır bi film olması lazımdı ki bu, içinde Bruce Willis‘in olacağı bir film anlamına geliyordu. Bir de Halle Barry işin içine girince, ohoo bundan iyisi Şam’da kayısı. Filmi seyrederken de kayısı yedim, ilginç..

Halle Barry’yi Gothika ile tanıdım, sevdim; o film de başlı başına bir konu zaten. Bruce Willis’i doğduğumdan itibaren sevmiştim. Onun için doğmuşum adeta ama sanırım benim varlığımdan haberi bilem yok :ühüh: Sakın Ediz‘e söylemeyin hee! [Bilmeyenler için ==> tıklayın, bilin.] Neyse, ben “Perfect Stranger” filmine geçeyim..

Artistlerine bakarak ağzımızın suyu akar bi şekilde geçtik filminperfect-stranger-2.gif
karşısına. Lâkin başları sarmadı, ortalarına doğru sarar gibi oldu, orta-son sahnelerinde biraz daha sardı ama bu sarma meraktan doğan bir sarmaydı, sonunda ise resmen sarmaktan öteye geçti donup kaldık kal: Gerçi film başlamadan önce imdb‘den ortalamasına bakmıştım ve harika bir şey beklemiyordum. Genel itibariyle vasattı ama kesinlikle ilginçti ve beklenmedik bi sonu vardı. Şimdi aslında “beklenmedik bi sonu vardı” cümlesi olan film yorumlarına gıcık kaparım ama aynısını ben yaptım 8-) Bu cümleyi okuyan insan zaten en beklenmedik sonu düşünmekten filmi seyredemez! Muhtemelen size yaptığım şey de bu oldu -tabi filmi seyretmeyi düşünüyorsanız-. Bu filmde başka artistler oynasaydı, “benim için zaman kaybı oldu” diyebilirdim ama bu şartlar altında diyemeyeceğim. Buradan da oyuncuların, vasat bir filmin çekici hale getirilmesinde oynadıkları rolü görüyoruz. Ama yine de bir filmden sonra bir insanoğlunun o filmi seyrettiği için nasıl zevkinden şüphe duymasına sebep olunur ve bir film nasıl mükemmel bir şekilde ezilebilir, tam film sırasında mesaj atan Cem arkadaşımızdan öğrenebiliriz. Filmden sonra cevap attığımda işte gelen yorum:

“İğrenç bir filmdi o ya… ben sinemada izlemiştim. bruce ‘ben yan sete gelmiştim, ne işim var bu filmde’ der gibi duruyordu… halle’yi de zaten sevmem.” kal:

Peekiii, bu filmi size tavsiye etmek çok isterdim ama o kadar küfür almaya hiç niyetim yok. He benim gibi artist meraklısıysanız, biraz da gerilmek istiyorsanız kaçırmayın derim.

“Perfect Stranger” üzerine bir yorum

 1. Beğendiğini bilseydim valla ağzımı açmazdım… :D

  Sevmedim ama, çok kopuk bir filmdi bence. Sanırım hayatımda ilk defa vaktime ve parama acıdım sinemada gittiğim bir film için. Hatta arada çekip gitmek istedim ama “belki ilginç bir şey olur” dedim.

  Ama sonu pek tahmin edilebilir değildi, hakkını vermek gerekir. Benim aklıma gelen sonlardan biriydi, ama çoğu kişi “kesin böyle olur” demezdi.

  Cevapla
 2. Yahu bilemedim şimdi, muallakta “kaldım”. İzleyelim mi izlemeyelim mi yani?
  İyice kafamı karıştırdınız heee, Bruce Wills sana neden yan setten mesaj atmış? Halle Berry Ediz Hun’la Şam’a mı gitmiş? Sonunda ağzımızın suyu akarak imdb’de staj mı yapıyoruz? :D :D
  Birazcık(!) kafa karışıklığı söz konusu yani anlayacağınız :D

  Cevapla
 3. Akın, “birazcık” mı? Emin misin? (İki soruyu da kafanı daha fazla karıştırmak için sordum, cevaplamak zorunda değilsin. :P )

  Cevapla
 4. Yaklaşık 2 saat önce iki dvd aldım.Birisi Kaos isimli bol ekşınlı film.Diğeri de kapağı gözüme takılan mevzu bahis filmdi.An itirabiyle izlemekten vazgeçtim.:)

  Lakin bir blog yazısı bu kadar mı vakitli yazılır?
  Evet yazılır.Sağol Tuğçe,yorum ve önerin için. :P

  Cevapla
 5. @CEM: Valla bu filmin sonunu tahmin edebilen biri olsaydı o da sen olurdun zate. Lâkin izlemediğin bi film yok nerdeyse! Ayrıca benim de pek beğendiğim söylenemez daha iyi bişey beklerdim :)
  @BIGADICMANIA: Üstüne para verseler öyle bi seyredersin ki! :Ç
  @AKIN: Yani benim bile kafamı karıştırdın ya helal olsun! :Ç Kendi yazımı tekrar okudum ve sayende bir şey anlamadım :hıı: Ayrıca Halle Barry’nin Ediz Hun’la Şam’a gitmesi gibi yaratıcı bir fikir ürettiğin için tebrik ediyorum seni buradan..
  @SERKAN: Dua et de hem Kusursuz Yabancı hem de Kaos filminin ikisini birden yazmadım :Äž Kaos filmini de sen seyret de fikrini söyle güzelse alıp seyredelim. Ayrıca madem aldın seyret de boşa gitmesin fikrini söyle bana katılıp katılmadığını filan. Merak ettim sevecek misin ne düşüneceksin :)

  Cevapla
 6. tuçeee galiba sen filmi anlamamışsın..nasıl yorum yapacaını şaşırmışsın..ama ilk defa senin zevkine güvenip bu filmden kaçınacağım..zaten bu artiss bruce yi hiç sewmem:)))

  Cevapla

Yorum yapın