NEDEN?!?!?!

İşte bir Neden?!?!?! sorusuyla daha karşınızdayım. Bugün işten geldim ve direk kafayı vurup yattım. Yattım yatmasına ama, kırk yılda bir erken yatacağım tuttu ya; bütün evren bana karşı oldu. Gerçi 9 gibi kalkacaktım ama yine de uyuyayım biraz dedim. Gel gör ki demekle olmuyor..

Önce, kapı veya telefon çalar da ses gelir diye odamın kapısını kapayıp camını açtım. Hiç bir gün bağırmayan, evlerinde sessiz sakin oturan çocuklar dışarıda oynamak ve avaz avaz bağırmak için bugünü seçmişlerdi. Bütün bu zorluklara rağmen en sonunda dalmayı başarabilmiştim ki çocuğun birinin sakarlık edip düşeceği ve hıçkıra hıçkıra ağlayacağı tuttu. O anda dışarı çıkıp o çocuğu boğup onu bu acısından kurtarmak geldi içimden. Allah’ım ne kadar psikopatım! kal: Çocuğun çenesini kapatmak yerine pencereyi kapatmayı tercih ettim. Sıcak olmasın diye de odamın kapısını açtım. Bu sefer de telefon susmak bilmedi. Annemi belki de kırk senedir aramayanlar bile aradı! Sanki zincirleme bir ağ ile Tuğçe bugün uyuyacakmış bu saatte uyunur mu canım hemen kaldırmalıyız şeklinde bir planla hareket etti millet! :oklava: Telefonlar durdu derken bir anda bizim ev yol geçen hanına döndü. Birdenbire daha önceki “Uyku İstiyorum!!!” adlı yazım aklıma geldi. Bu yazıma gelen yorumlardaki önerileri de uyguladım ama yok! Tam 2 saat yatakta uyumadan durduktan sonra kalktım ve yorgunluğumun gittiğinin ve kendimi o kadar da uykusuz hissetmediğimin farkına vardım. Demek ki uyumadan sadece dinlenmek de iyi geliyormuş. Ve kendimde bu yazıyı yazacak kuvveti buldum. Ve şimdi soruyorum:

Neden istisnalar hep bizim plan yaptığımız günleri bulur?! Yani neden bir şeyi yapmaya karar verdiğimizde hiçbir gün olmayan olaylar o günü bulur?!?! Neden?!?!

“NEDEN?!?!?!” üzerine bir yorum

 1. Bazen hayatta üstüste geliyor herşey. Böyle durumlarda ulan acaba her yerde kamera var da acaba ben de bir TV şovunun farkında olmayan yıldızı mıyım diye düşünüyorum.

  Bazen kendimi Truman gibi hissediyorum.

  Bazen de Seinfeld’deki Costanza gibi. :) Bi insanın başına bu kadar da gelmez ki dediğim anlar oluyor.

  Sen de bi TV programı konusu olabilirsin Tuucecim kameralara dikkat et :D

  Cevapla
 2. Okurken içimden dedim ki gerçek hayatın ta kendisi :) Ama dikkat edersen burda kuralları biz belirlemiyoruz tuuce. Hayatın zaten belirli kuralları var. Sende normal insanlar gibi akşam 11 de yatıp sabah 7 de kalkmalısın. akşam saatlerinde o çocuk sesleri insana bir melodi gibi geliyor bazen. hatta bazen insan kendini şehirdeki o akşam/akşamüstü koşuşturmacasına kaptırıveriyor.

  şöyle düşün sen o saatte uyusaydın uyku düzenin bozulacaktı gece 1-2 gibi uyuyabilecektin. sabah erken kalkacaktın işyerinde/staj yerinde halsiz ve mor halkalı gözlerler merhaba diyecektin :)

  Yaşasın çocuklar :) ( Belkide kurallara sadece çocuklar uyuyor :) )

  Cevapla
 3. Dışarıda avaz avaz bağırıp oynayan çocuklara, açık olan pencerenden beline kadar sarkıp işaret parmağını sallayarak bağrısaydın çingene tonunda “Oraya gelirsem etlerinizi buru buruveririm! Aaaaa!!!!!” diye bak o zaman ses çıkarırlar mıydı :P

  Cevapla
 4. @CEM: Doğru söylüyosun Cem beni kimse sevmiyo ühüh:
  @BIGADICMANIA & VEHBI: Ya evet farklı bi pencereden bakmamı sağladınız olaya resmen :Ç Dün sırf bunun için dikkat ettim de aynı olayların olduğunu gördüm. Hatta kandil diye daha bile yoğundu sonra da şükrettim uyumak için dünü seçmediğime :Ç
  @EMRE: Eskiler ne diyosa doğru diyolar, güzel diyolar.
  @MEGU: Bazen kendini Truman Show’a benzer bir şovdaymış gibi düşünen sadece ben miyim acaba derdim ama yalnız değilmişim. Sağol bana eşlik ettiğin için :) Evde sıkı araştırmalar başlatıcam yine de sağdan soldan kamera çıkar belki :Äž
  @EFETURK: İşin garibi ne biliyo musun? Hem akşamüstü uyuyamadım, hem de yine 1’de yattım hatta 2’de yattım :Ç Hadi bakalım buna ne diceksin!
  @SERA G.: Öyle konuşabilsem derdim inan ama gerekirse kursa giderim de öyle konuşmayı öğrenirim hayatım boyunca bu veletleri susturmak zorunda kalırsam.. Olmadı seni çağırırım sen bağırır gidersin bu işten anlıyo gibisin :Äž

  Cevapla
 5. Al sana farklı bir senaryo daha bakalım…
  Belki de aslında sen odana girdiğin an uyuya kalmışsındır ve bu yaşadıklarının hepsi bir rüyadır? O yüzden belki de dinlenmiş kalktın?
  Son olarak: “Hepimiz Matrikz’iz, hepimiz Neo’yuz” :D :D :D

  Cevapla
 6. @akın ozaman çok senaryo çıkar :) mesela tuuçe’nin blogu bile yokmuş hepsi bi rüyamış. hala rüyasını yaşıyomuş felen :P Karışık mevzular türetilebilir. :D

  Cevapla

Yorum yapın