Kadınlar Ne İster?

    Geçen gün Beyazıt Öztürk’ün Kadir Çöpdemir ile sunduğu sohbet programı “Biri Bana Anlatsın” ı seyrederken konukların birinin şöyle bir cümlesi ilgimi çekti:

    “Kadınlar, hayallerindeki adam için ‘hem kariyer sahibi hem bilgili kültürlü olsun; hem arabası hem evi olsun, aynı zamanda yakışıklı olsun’ diyorlar; bir de bu tip bir adamın kendilerine sadık olmasını bekliyorlar.”

    :hmm: İtiraf etmeliyim ki oldukça ilginç bir yaklaşım. Bir anda adamdaki şevkle gaza gelip bu cümleye hak veresim geldi ama daha sonra bir bayan olduğumu hatırlayıp kendime gelmemin doğru olacağını düşündüm. Aslında erkek de olsam bu cümleye hak vermezdim. Çünkü sadakat insanın karakteriyle alakalı bence. Gerçi insan zenginleşince veya kariyer sahibi olunca bazen karakteri değişebiliyor. Hem aynı şey kadınlar için de geçerli. Bir adam gayet hoş, güzel, kültürlü, kariyer sahibi, tercihen varlıklı bir bayandan hoşlandı ve onunla evlendi diyelim. Peki başka erkeklerin o bayandan etkilenmesi veya hoşlanması neden onu krizlere sokar ki? Bence aksi olsa, yani kimse karısına bakmasa veya beğeni dolu gözlerle onu süzmese “Bi dakka ya, ben salak mıyım da kimsenin bakmadığı bir kadınla evlendim? Yani kimse beğenmiyor ben nesini beğendim bu kadının? Zevksiz miyim neyim?” diye sorardı eminim. Buradan erkeklerin ne kadar ilginç yaratıklar olduğunu da söylüyorum çaktırmadan :Äž Önemli olan şey, iki taraf için de birbirlerine duydukları güven. İkisi de bilirse ki eşine ne kadar kur yapılırsa yapılsın kendisine sadık kalacak, işte o zaman yukarıdaki koyu cümle çöpe gider. Haydi, şimdi birlik olalım ve bu cümleyi çöpe atmaya çalışalım :Ç

    He, diyorsanız ki “Tuğçe, bi git ya!” o zaman diyorum ki; tamam, hem zaten yukarıdaki cümlede “hayal” kelimesine dikkatinizi çekerim. Böyle bir erkek “hayal” yani :) Hayal olmasa bile bir zamandan sonra arkadaşının şu cümlesi üzerine şu cümleyi kurabiliyor:

    -Korkunç bir gece geçirdim.
    -Ben de korkunç bir gece geçirdim; uyandığımda karımı yanımda buldum.

    “Benden Baba Olmaz” dizisinden alınmış bu replik sanırım bir süre sonra ilişkilerin ne hale geldiğini açıklamaya yetiyor da artıyor bile :Ç Ben çok karıştırdım bu konuyu, toparlayacak ya da battı balık yan gider deyip iyice dağıtacak olanlar varsa buyursunlar :)

 

 

“Kadınlar Ne İster?” üzerine 24 yorum

 1. ” hayallerindeki ” :D Tartışmaya gerek yok..Hayeller bitmez..Ayrıca fazla hayel kurunca birden tepe taklak oluyorsunuz.Ya benim hayelimde bu yoktuki.. Nereden cıktı bu dallama diyorsunuz.. :P Hemen bir baba sözü ile bitireyim namık kemal’den … …… siz anladınız..

  Cevapla
 2. Aslında çok şey yazacam ama epey karışık olacak en iyisi az ve öz birkaç kelime karalayayım. Şimdi kadınlar hayal kurakoysun biz gerçekleri tartışalım. Verdiğiniz profile uyan bir erkek bulmak zor değil ama sonra demişki bir de sadık olmasını bekliyorlar. Yahu bişi dicem hiç siz bi erkeğin sadakatini başka bir erkekle kaybettiğini gördünüz müü ? Erkeklerin hepsinde vardır biraz sadakat duygusu hatta nasıl köpekler doğar doğmaz yüzme biliyorlarsa erkeklerde doğar doğmaz sadıktırlar. İlk karşılaştıkları kadın şüphesiz anneleridir. Fakat günün birinde hayatlarına başka bir kadın girer bozuverir erkeğin sadakatini :D

  Cevapla
 3. Ne demiş atalarımız, “Sadakat bir sonraki ‘Hey Jimmy!’ye kadardır.”

  Tamam, bunu ben dedim. Ve ne dediğimi anlamadığınızı biliy– Hey Jimmy!!

  Cevapla
 4. @CEM: Saygı olmazsa olmaz zaten. Ama sadakati de geçme bi zahmet :)
  @VEHBI: Ne dediğimizi nasıl da güzel anlamışsın valla :) Ama ben senin dediğini anlamadım hani siz anladınız demişsin ya? Neyse, belki saatten kaynaklanıyodur anlamamam :Äž
  @EFETURK: Bu konuya farklı bakış açılarının getirilebileceğini düşünmüştüm de bu kadarını düşünmemiştim. Tebrik ederim, gerçekten! :) Anne olayına hayran kaldım :)
  @SERA G.: Aslında en güzeli çözümsüz ilan etmek. Ben de çözümsüz ilan ediyorum! Ahanda ettim!
  @AKIN: Yine yapmışsın Akın’lığını! Hiçbir zaman bana laf sokma fırsatını kaçırmıyorsun :Ç Buldun fırsat de bakalım bu sıralar görüşemedik seninle görüşücez ama ona göre :oklava:

  Cevapla
 5. Yok anam, siz kadın milletine yaranılmıyor…

  Bundan sonra sadık madık değilim. Kimseye. Hiçbir şeye. Nasılsa değerimiz bilinmiyor, niy– Hey Jimmy!!

  Cevapla
 6. Cumartesi günleri 23:00 da veriyor Cnbc-e ;) Ayrıca Cem’in yorumlarında 2. ünlem işaretlerinde link var. Renk farkını nasıl olurda görmezsin :D

  Cevapla
 7. Hey Jimmy’nin ne demek olduğunu anlamanız için yapmıştım onu…

  Peh, neyse. Her zamanki gibi benim anlatmaya çalıştığımın dışına saptı konu.

  Sanırım kadınların ne istediğini anladık: o an akıllarına ne gelirse, o.

  Cevapla
 8. Valla çok karışık bi konu ama bende bişiler yazmak istiyorum :P
  Kadınları anlamak imkansız ama sonuçta sanırım klasik birkaç bişi istedikleri söylenebilir :) Sadakat sevgi hoş görü gibiç Ama sanırım bende bazen anlayamıyorum ama çok sevmek çok değer vermek de bazen yeterli olmaya biliyo. :) Herşeye rağmen tabi çok seviyoruz kendilerini :P Üzmemek incitmemek birinci hedefimiz :D

  Cevapla
 9. Etine dolgun, güler yüzlü, ev işi yapan, yemek pişirebilen, sarışın bir hatun.

  Bak, biliyormuşuz.

  :P

  (Yok be, sarışın sevmem. Ve ufak-tefek olmalı. Ev işi yapmasın, yemek de pişirmesin; o gidip çalışsın, ben evde çocuğa bakarım. Ama gitar çalsın; gitar çalan hatunlara karşı zaafım var.)

  (Dipnot: Şimdi anladım sanırım Ayça’nın ne demek istediğini…)

  Cevapla
 10. Erkeklerin ne istediği bellidir.Sadece özellikler değişir.Mesela ben balık etli,beyaz tenli,siyah saçlı isterim,Cem de etine dolgun, güler yüzlü, ev işi yapan, yemek pişirebilen, sarışın bir hatun.
  :D

  Cevapla
 11. Ben inanın kadınlar ne ister bilemiyorum artık. Huzur veririm, güven veririm, sadakat veririm, eğlence sınırsız veririm, kavgacı değilim, kısıtlayıcı değilim, anlayış manyağıyımdır amaaa…..

  Dünyanın en iyi kızı dediğim, herşeyden çok sevdiğim, çok iyi anlaştığım kız meğersem 13 aylık ilişkim boyunca hala eski erkek arkadaşını seviyormuş ve benden bir yalanla ayrılıp onunla bir daha denemiş…

  Pehh annemden başka dişiye güvenmem bundan sonra :)

  Cevapla
 12. Ya cok ama cok farkıyız …İsteklerimiz,soledıkjlerımız,dusnduklerımıs,duygularımız….
  Ama bisey aynı o da “oldugun yerı bılemeyısımıs” Nedir bu sımdı üstadım,sudur ki herkes enfess adamlar ,hatunlar istiyor ama kendıne kendının enfeslık derecesini algıdan uzak… “of agbi su kıs bi icim su o saclar ,o gosler ;ama tabıkı ben daha cok ıcını sewdım sapmasın konu…” senı kımler sewsın acaba baktın mı ic gusellıgıne onem weren arkadasım:)
  Bayanalarda da durum aynı aslında degısen bısey yok…
  Havvalar ” zengin olsun,arabası olsun,karısması olsun,bakımlı olsun ama asırılık olmasın,romantik olsun ama bole sertte olsun ( bunada basıları koruyucuuu dıolar:) ) hatuna baglı olsun,hatun kılo alsada hatun bole dunyanın enn cırkınıne donussede yok baskasına bakmasın ( kı olur mu ama olur baaayana gore beyımıs dıs gusellıgını sewmıo ıcı muhuım dıo ya:) )dıloar
  Ademler de ” gusel olsun ,alımlı olsun ,baska yerlerde tanıtrken boburlenmek ıcın akıllı olsun ama cok dıl kendısıne gecmesın ascık bole saf olsun,anac lsun ama sıkmasın kıskansın ama bogmasın eglensın ama tosutmasın cocugunun anası ewının kadınıı:) olsun,her daim sık bole osel bı yere gıdılcekmıs gbı hasır olsun, basen sadece dınlesın hıcc konusmasın yada konussun ama yorum yapmasın ,alıswerıs zewkı gusel olsun ama alıswerıs yapmasın ,ayakları ustunde durabılen osgur kadın olsun ama her daım kendısıne bagımlı olsun..” isterler :)
  Bunlar ısın espirisi tabı ademler we havvalar bı dılkı bınbır turlusu wr “the secret ” dimm ben size ii dusunelim ii olan bisi bulur:) ( tanrım nasıl bı kandırmacadır bole bu:) )

  Cevapla
 13. Adem-Havva deyince aklıma Sezen Aksu geldi…

  Ben seni de sevmedim Adem,
  Doğruyu duymak istiyorsun madem…
  Alt tarafı bir elma yedik beraber,
  Zehir zıkkım oldu bize bal badem…

  :)

  Cevapla
 14. @MEGU: Aslında bir kişiye bakıp genelleme yapmamak gerekiyor ama böyle ağır bir darbeden sonra sen de haklısın ne diyim.. Güvenmek zor iş. Güvendiğin birinden ummadığım bir yara almak daha da zor iş..
  @BUKET: Yani erkeklerle kadınların istedikleri şeylerin karmaşıklığı ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi gerçekten. Benim bile okurken beynim döndü :Ç
  @CEM: Her zamanki gibi konuya uygun bir şarkı bulmuşsun :Ç

  Cevapla
 15. evlilik tecrübem olmadı ama sanırım bu konuda en güzel incelemeyi Balzac yaptı. Evliliğin Fizyonomisi Üzerine adlı çalışmasındaki aforizmalar bir harika. Tavsiye ederim. Bir kısmını, daha doğrusu hoşuma gidenleri:)), bloguma aldım. bakabilirsin..
  saygılar..

  Cevapla

Yorum yapın