Life Is Simpler Than You Think..

Biliyorum, son günlerde çok bahsettim şu finallerimden. Kendimle birlikte sizin de içinizi dışınızı final yaptım ama n’apiym :^)

Şimdi, yarınki Cumhuriyet Tarihi’ne çalışıyorum. Aklıma birdenbire Tarih hocamız Asım Karaömerlioğlu’nun derste birkaç kere kurduğu şu cümle geldi: “Life is simpler than you think” [Hayat, düşündüğünüzden daha basittir.] Ders sırasında bu cümlenin üzerine düşünme fırsatını pek bulamamıştım. Gerçekten de bazen hayatı biz zorlaştırıyoruz. O kadar karmaşık düşünüyoruz ki her şeyi, kafamızı kurcalayan olaylar hakkında aslında çok basit olan şeyleri öğrenince şaşıyoruz. Son günlerde çok yaşadım. Bir olayın onlarca ihtimalini düşündüm. Aklıma gelmeyen şey, yapmadığım hesap, düşünmediğim olasılık kalmadı. Yani ben öyle zannediyordum. Meğerse kalmış. Hem de öyle basit ki!

Nedense bazı şeylerin sebeplerini düşünürken her zaman zor olanı düşünüyoruz veya “bu kadar basit olamaz, bu işte bir iş olmalı” diyoruz. Belki de bu, gözümüzde fazla değerli olan bir şey hakkında kafamızı yormamızdan kaynaklanıyor. Gözümüzde o kadar değerli oluyor ki, ona getirilebilecek basit bir açıklamayı yakıştıramıyoruz. Hayatı zorlaştıran biziz. Her şeye aslında o kadar da zor değil gözüyle bakmayı bir başarabilsek!

Yine yapacağını yaptın Tuğçe. Tarih sınavına çalışılırken düşünülecek şeyler mi bunlar! Yarın sınavda felsefe yapmayı düşünmüyorsun herhalde? ^o)

“Life Is Simpler Than You Think..” üzerine bir yorum

 1. Harbiden aştın kendini Cem şu ilk yorum yazma hırsını takdir ediyorum :Ç Ayrıca Lifehouse’un yeni şarkısını dinletip beni dersten alıkoyduğun ve bir daha toparlanamamak üzere dağıttığın için de teşekkürlerimi sunuyorum :Ç [Sanırım artık yatsam iyi olacak] Yarın sınavda görüşürük!

  Cevapla
 2. Ben bunu herkese söylüyorum ama kimse inanmıyor. Böyle kafan takmadan yaşayacaksın, rahat olacaksın. Hayat bu kadar komplike değildir, olmamalı. Yaz Tuğçe, belki seni dinlerler :)

  Cevapla
 3. Bu bloga girince düşündüğüm tek şey tatlılar başka birşey çağrıştırmıyor.
  Sizi kim dinler ki zaten.. Ben aşçımı dinlerimm tatlımı da yerim.
  Ps: Paracard burdan sana pas atıyorum. Beni anladığını biliyorum. PAracard buraya eller havaya!!

  Cevapla
 4. @SERA G.: Bakalım beni dinleyecekler mi göriciiz. Ayrıca dinlemeseler de biz kendimizi dinleyelim. Bi dakka ya ben bile kendimi dinlemiyorum ^o) :Äž
  @CEM: Sen dinle Lifehouse’unu. Seni Lifehouse kurtaracak zate bekle :oklava:
  @gerekli: Periyodik olarak siteye girip kendince iğnelemeni yapıp çıktığın ve bu siteye farklı bir anlam kattığın için teşekkürler. Senin gibilere de ihtiyacımız var tabi :)

  Cevapla
 5. Anlamımı ……..!!! Elveda, birdaha beni arama!!

  Çok boşsun. Hoşluktan da bir okadar yoksunsun.
  Söylemedilerse daha önce, buyur ben söyledim…

  benden kurtulacağını sanma,bana ihtiycın olduğunu biliyorum, ben burdayımmm bebeğim…

  Cevapla
 6. Hoşum gibi bir iddiada bulunmadım zaten. “Spor? Biz? Hadi Canım Sen de!” adlı yazıma yazdığın yorumda da bir sürü eleştiri ve beğenmeme vardı. Herkes düşüncesinde serbest sitemi beğenmek zorunda değilsin. Ama ben beğenmediğim ve hoş bulmadığım şeylerle ilgilenmem. Senin hala benim sitemle ilgilenmen gerçekten ilginç.. Bundan sonra kendinle ve nick inle çelişmemen ve bana bulaşmaman dileğiyle.

  Cevapla
 7. Ben de Tuğçe’nin bloguna ne zaman her şeye karşı çıkıp yazıları iğneleyecek biri dadanacak diye merak ediyordum. Hayırlı olsun Tuğçe dost :D

  Cevapla
 8. Olsun bu siteyi bana açmış olabilirsin, site benim olabilir ama hepimiz kullandığımız için hepimizin diyorum. Halka mâl oldu zira :)

  Cevapla

Yorum yapın