Sakız Sorunsalı

     “Bir sakız nasıl sorun olabilir ki?!?” demeyin. Dinleyin, görün, anlayın.

     Bir sakız hastası olarak benim bile sakızdan iğrenir duruma geldiğim zamanlar oluyor. İşte bu zamanların birinden bahsetmek istedim. Bugün Şile’ye, güzel semtimiz Maslak’taki kampüsümüzden kalkan 12 servisinin rahat, serin ve sessiz ortamının sevgili iPod’umdaki sevdiğim müzikleriyle birleşip de verdiği keyifle giderken; aynı keyif, karşılaştığım o manzarayla bir anda rezil oldu. Çantamdaki ufak bir kağıt parçasını önümdeki koltuğun arkasındaki küçük çöp kutucuğuna atmak için kapağını açtım ve içinden cıvık bir şekilde uzayan bir sakız gördüm. Hatta bir değil üç taneydi sanırım. Bir tanesinin rengi pembeydi. Benim için hiç bir sorun yoktu tabi. Nasıl olsa orayı temizleyecek olan ben değildim; ama şoförün adına sinirlendim bunu yapanlara. Şoförün ne zorunluluğu var elalemin ağzından çıkan sakızları temizlemeye? Acaba bunu yapan kişi(ler) sakızlarını bir peçeteye veya kağıt parçasına sarıp öyle atsalar olmuyor mu?

“Sakız Sorunsalı” üzerine bir yorum

 1. sakızı çok severim…amaaaaa şapur şupur çiğneyenlerden sokakta şişirip patlatanlardan hele hele senin bahsettiğin gibi sakızını çıkartıp uygunsuz yerlere atan uygunsuz insanlrdan nefret ediyorum..güzel bir konudan bahsetmişsin tuçe..senden beklmezdim dorusu:P..aferim kız:)

  Cevapla
 2. Bence şoförün de umrunda olmaz. Çöp “kutucuğunu” kendi mi kullanıyor, varsın sakızlı olsun. Gaz pedalına yapıştırılmış olsa daha mı iyiydi? Yaaa, bak böyleside var.

  Cevapla
 3. o diilde, sakıza oturunca pis oluyorr….

  bi de lisede birbirine kıl olan kızların saçlarına çaktırmadan sakız yapıştırdıını biliyorum. gidio saçlar :D

  Cevapla
 4. @CEM: Zaten iki tane kişiliğin var senin. Biri ben sakız çiğnerkenki kişiliğin biri de ben sakız çiğnemezkenki kişiliğin :Äž
  @UNFORGIVEN: Sağol Fatoş da benden beklemezmişsin ama ben bunu sana sorarım ki. Nası olsa elime geçiceksin bigün :oklava:
  @SERA G.: Gaz pedalına bakmadım belki orda da vardır :Äž Sonuçta oralar temizleniyor ve o sakızın sahibinin haricinde biri temizliyo ve kimsenin onların sakızını temizlemeye bir zorunluluğu yok demek istemiştim ama sen de güzel bi konuya değinmişsin gaz pedalı :Ç
  @MEGU: Bak iyi fikir bizde hiç yoktu öyle şeyler, saf mıydık neydik :Ç Uygulayayım ben bunu. Bir de yaz günlerinde sıcak kaldırımlarda eriyen sakızların üzerine basınca iyice çileden çıkıyorum!

  Cevapla
 5. “Acaba bunu yapan kişi(ler) sakızlarını bir peçeteye veya kağıt parçasına sarıp öyle atsalar olmuyor mu?”

  Bunu yapan kişiler mi, bunu yapan öküzler mi demek daha doğru acaba? Sen diyemediysen ben diyeyim. :)

  Cevapla

Yorum yapın