Gerçek Kahraman Kim?

    Şimdi, Salı günkü Game Theory sınavına çalışırken, ara vereyim de şu aklıma gelen şeyi yazayım dedim. Biraz sonra anlatacağım şey o kadar sık olur, o kadar çok sinir eder ki hepimizi anlatamam. Veya anlatırım:

    Sınavdan önce herkes yerine yerleşmiştir (veya hemen hemen herkes). Yerleşmeyenler ise son kez ders notlarını gözden geçirenler ve son anda anlamadıklarını birilerine soranlardır. Bunların içinden birini ele alalım. Kahramanımız, sınavın başlamasına 5-10 dakika kala ders notlarına şöyle bir bakar ve bir şey kafasını karıştırır. Hemen o kafasını karıştıran şeyi bildiğini düşündüğü birine gider ve yardım ister. Piyangonun kime patlayacağı tamamen kahramanımızın insiyatifine kalmıştır:

    -Ya Bilge, neden bunu buraya koyduk da buraya koymadık? Ve neden sonra bütün sayıları toplarken bu sayıyı hesaba katmadık?
    -Bak şimdi, eğer bunu buraya koyarsan sorunun amacına ulaşamazsın. Bu böyle olacak ki o da öyle olacak.
    -Nasıl yani? Hee, soruda öyle dediği için mi bunu hesaba katmıyorsun?
    -Evet.
    -Ama diğer soruda da öyleydi onda katmıştık.
    -Ama orda bu kısmı farklıydı, bak. Ama bir dakka- –
    -Hee anladım anladım çok sağol.
    -Bi dakka ya neden bu- – :hıı:

    Ve hoca sınıfa gelir ve sebebini anlayamadığımız bir aceleyle herkesin yerine oturmasını, sıraların üzerinde hiçbir şeyin kalmamasını vs vs söyler. Ama Bilge’nin aklı öyle karışmıştır ki hocanın söylediklerini idrak edemez. Kahranımız ise gayet mutludur; çünkü aklındaki soru işaretleri Bilge sayesinde uçup gitmiştir. Bundan daha da trajik olanı, sınav sonuçları açıklandığı zamanki durumdur.

    -Bilge çok teşekkür ederim senin sayende 95 aldım.
    -Bir şey değil :$
    -Bakiym, aaa ama sen neden 60 aldın?
    -Bilmem, öyle oldu. [Sınavdan önce sorduğun saçmasapan sorularla kafamı karıştırdığın için olabilir mi acaba? :@ ]

    Şahsen, hayatımın değişik evrelerinde kâh kahraman oldum, kâh Bilge oldum. Buradan sınav öncesi bana sorduğu sorularla kafamı karıştıran ama sonra benim anlattıklarımla benden daha yüksek not alanlara selamım olsun! [Ne tür bir selam olduğu tartışılır :Ç ]

“Gerçek Kahraman Kim?” üzerine bir yorum

 1. Aaaaa evet nası unuturum tam kitaba dalmışken -son saniye de olsa faydası olmuştu ama- senin sert yumruğunla özüme döndüm adeta ama sen de bunun bedelini nasıl ödeyeceğini şimdiden düşünmeye başlasan iyi edersin :Ç

  Cevapla
 2. Sınavdan önce bildiklerini karıştırabilmek bile güzel şey bence, çünkü karıştırmak, en az iki şey bildiğini gösterir (yanlış da olsa :D )
  Tamam sınav sonuçlarım pek parlak olmayabilir, ama iyimserim?? :D :D :D

  Cevapla
 3. Niye Tuğçe? O gün iki Tuğçe arasında kalınca “Umarım bir sonraki sınavda birbirimizin notlarını alırız” diye dua edişimden sonraki cezan yetmedi mi? :D

  Ayrıca, Akın… Ben bu düşünce tarzının önünde eğilirim! (Eğilen smiley nerede Tuğçe? ^o) )

  Cevapla
 4. Valla ben şahsen kapı tüyoları adamıyım…

  Her sınav öncesi evet millet tüyo var mı diye dolanırım.

  Hatta bir sınavda İşletme Finansıydı sanırım, hiç bilmediğimr birşeyi gösterdiler, mantığı kaptım ve sınav sadece ondan ibaretti. Bana gösteren çocuk o kadar çalışmasına rağmen o dersten kaldı ve seneye tekrar aldı ben ise vize final geçtim :)

  Çok güzel oluyor :D

  Cevapla
 5. Bilge kim? Bilge, biliosa neden 60 almış? Bide kime nasıl bir selam yolluyorsun, selam mın çeşitlerimi war? Şimdi ben selam vericem nasıl bir çeşit selam vermeliyim??? 95 almak istiyorum:=)

  Cevapla
 6. @AKIN: Gerçekten Cem gibi ben de eğilirim bu görüşün önünde. Gerçi eğilen smiley yok ama şapkamı da çıkartabilirim ama şapka çıkartan smiley de yok. Pfff!!
  @MEGU: Çok güzel olur tabi :Ç Herkes bir kere bu zevki tatmalı görüşünün sonuna kadar arkasındayım! :Ç
  @GUNO: Bilge, adı üzerinde “bilen insan” anlamında olsun diyerekten şeyttim. Ne tür bir selam olduğunu da Bilge’nin durumuna düşmüş insanlar çok iyi anlar :Ç
  @SERA G.: :Ç :Ç :Ç

  Cevapla

Yorum yapın