MİM’lendik..

Öncelikle şu yazamadığım 5 güncük bana haftalarmış gibi geldi. Kafamda bir sürü yazacak şey var; ama sınav telaşından yazamadım. Üniversitedeki yabancı hocalarımız sağolsun, Paskalya tatilindeyiz biz de :) 1 hafta tatil. Onun için arayı kapatmaya çalışacağım. Şimdi ilk konumuza geçelim..
Bir mim modasıdır almış başını gidiyor(muş). Benim haberim yoktu, ta ki Muhammed (mardinli.org) bana pas atana kadar. Efendim, konumuz bana göre Gözde teknoloji nedir? Hemen başlayayım.

Bu yazıyı sevgili laptopumun başında yazarken nasıl olur da ilk aklıma gelen o olmaz? O benim biricik “Şebelemettin“im. İsmini çok düşündüm ve ince eleyip sık dokuyarak seçtim beğendiniz değil mi? Tabi “fazla eleyip sık dokumuşsun” da diyebilirsiniz :Ç Şebelemettin olmadan şu hayat nasıl geçer bilmiyorum.

Hepimizin aklına gelen telefon, televizyon, radyo gibi şeyleri atlıyorum. Geçen Cumartesi arkadaşlarımla buluştuğumda Pınar şöyle bir şey dedi: “Diyelim ki evden çıktın ve arabana doğru yürüyorsun. Ama fark ettin ki arabanın anahtarı yok. Babanda anahtarın bir yedeği var ama baban da işyerinde; gayet uzak yani. İşte o zaman yepyeni bir teknoloji devreye giriyor. Açıyorsun babana telefon, baban ordan anahtarın “aç” düğmesine basıyor ve dalgalar telefondan geçip arabayı açıyor.” Biz kaldık tabi öyle kal: Telefonumuz çaldığında radyomuz bundan çok etkileniyorsa, arabamızın sistemi de pek güzel etkilenebilir. Eğer böyle bir şey gerçekleştirilirse işte o zaman teknolojinin cılkını çıkarmış oluruz :Ç

Veee benden de bir pas gitmesi gerek, değil mi? Paslarım; isimlerinin alfabetik sıralarına göre Cem‘e, Sera‘ya ve Veli‘ye.. İyi şutlamalar :Äž

“MİM’lendik..” üzerine bir yorum

  1. Sevgili Tuğçe
    Elimizdeki ceplerle evlerdeki kombileri,klimaları çalıştıran yani “timer” denileni devre dışı bırakan daha iyi bir teknoloji var.Bu teknolojiyi kendi telefonumuzla anahtarsız kendi arabamıza da uyarlayabilseler daha da iyi olur.Veya daha da gelişmişi olarak TC Kimlik numarası+kırılması imkansız güvenlik kodu ile sahip olduğumuz çok şeyi start/stop yapmanın da ayrı bir keyfi olur sanırım.Türkiyemiz için fazla uçtum galiba Japon dürbünleriyle böyle konulara ülkemizde bakmamak gerekli şimdilik.Sen bu çağı yakalarsın annenle beraber bizler de seyrederiz.Buluşlarınızda ve sınavlarınızda başarılar dileği ile hepiniz kalın sağlıcakla.
    Biricik yeğeni olan Ergun DAYIN

    Cevapla

Yorum yapın