Tuvalet Sorunu(!)

goruntu492.jpg

Şimdi efendim bu nedir? Bir önceki yazımda ilkokul arkadaşlarımla buluşup ilkokulumuza gittiğimizi söylemiştim. Fakat bir konuyu anlatmayı unutmuşum. Sağolsun, Gözde hatırlattı :) Gaziosman Paşa İlköğretim Okulu.. Seneler önce çıkan yangından dolayı harap bir şekilde kendisi. Biz orayı ziyaret edelim dedik ve bahçeden içeri girdik. Okuldan içeri girmeye niyetimiz yoktu tabii ki. Çürük tahta binanın içine girecek kadar sıyırmadık! Ama okulun giriş kapısının önündeki yazı dikkatimizi çekti. Yukarıda gördüğünüz üzere “Tuvalete girmek tehlikeli ve yasaktır”. Tamam da, tuvaleti bırak, içeri girmek bi kere tehlikeli ve yasak olmalı. Komiğimize gitti, ben de hemen fotoğrafını çekeyim dedim. Benim fotoğraf çektiğimi görünce oradaki otopark görevlisi muzur bir tavırla “çekmeyin kardeşim çekmeyin” gibi bişeyler söyledi :Ç Beni magazinci zannetti heralde :Äž Ben de “yok hoşuma gitti ondan çekiyorum” dedim. Gülümsedi, gülümsedim, gülümsedik.. Okulun bahçesini şöööyle bir turladık. Eski günleri yad ettik ve yine dönüp dolaşıp aynı yere, kapının önüne geldik. Fakat birşeyler farklı gibiydi. Evet, evet farklıydı. Aşağıdaki tabloyu görünce iyice güldük. Görevli bu sefer: “Hayır, yanlış anlaşılıyor öyle. Ben zaten düzeltecektim zaman bulamadım. Tuvalete değil aslında binaya girmeyin olacak o” :Ç Yahu, sanki teftişe geldim he. Adamcağız kâğıt bulup “tuvalete” yazısının üstünü kapamış :hıı: Tamam amca, yorma sen kendini ne anlama gelirse gelsin biz bu kâğıdı böyle sevdik, böyle kabullendik. Doğrusuyla yanlışıyla o bizim kâğıdımız. Uzatmayayım da sizi düzeltilmiş hâliyle başbaşa bırakayım:

goruntu493.jpg

“Tuvalet Sorunu(!)” üzerine 6 yorum

 1. Ben bu blog aracılığıyla bekçi(?) amcama öncelikle selamlarımı, sonralıkla da tebriklerimi göndermek istiyorum :D
  Gerçekten tebriğe layık bir insan, çünkü kendisi hatayı farkedememiş olsa bile, önemli olan hatayı farkettiğinde çözüm üretmiş olması bence. “Amaaan n’olacak, bu kızlar pürüz çıkardı bunca yıldır başka kimse görmedi nasılsa” diyerek oturduğu yerden kalkmayabilirdi. Kutluyorum bekçi amcamı tekrardan! :D
  Fizik miyeendisi olacak adammışsın be amcam, harcanıyorsun :D

  Cevapla
 2. Sevgili Tuğçe
  Gazi Osman Paşa Ortaokulunda 3 sene okuyarak ORTA’yı bitirmiştim.Ne hale?,ne için? geldiğini/getirildiğini boğaz turuna çıktığında tekneden daha iyi anlıyor insan.Gelelim kağıda:Bu kağıt bence bir A4 olup renkli print edilmiş.Bunu yazan kişi konuyu bir rica olarak alsa bile,merak eder ve sorar (3./4. kişi olsa gerek).Teknolojiyi kullanan aydın kişi bu yazının neden başka türlü yazılamayacağını sormamış.Hayret !
  Herzaman ilginç şeyleri buluyorsun,bravo doğrusu. Hepinizin Mevlid Kandilinin mübarek olmasını diler,başarılı sınavlar temenni ederim.
  Biricik yeğeni olan Ergun DAYIN

  Cevapla
 3. amcaaaaaa!!!! walla superdı!! bız cektıkten sonra buldugu cozum yolu da superdı;sadece usttekı kelımeyı kapayarak(hemde1dk30sanıyede hem 3 araba park ettı hem de bunu yapabıldı)sak dıye cozdu walla kısa yoldan.helal!!:P

  Cevapla
 4. Ben adamların avukatı değilim, çevreyi de bilmiyorum (ee o zaman tut çeneni niye yazıyorsun değil mi? Dayanamadım işte). Bizim millet bedava tuvalet bulsa kaçırmaz, tuvaleti kullanmaya kalkan çok oluyosa öyle bi yazı yazmış olabilirler. Her ne olursa olsun komik bi üslup tabii ki, ama kendini salak gibi hisseden amcayı azıcık koruyim dedim. :)

  Saygılar,

  Not: Bu adam kim, geldi yorum yazmaya başladı diyorsan, manyak.tv’deki linkten geldim buraya.

  Cevapla

Yorum yapın