Dağınıklığımı Dağıtmayın!!!

     Biz öğrenciler karışık varlıklarız! Bu sistem karışık, okul karışık, sınavlar karışık olduktan sonra biz karışık olmuşuz çok mu azizim?! Hâl böyle olunca durum odamıza da yansıyor tabii ki. Kabul edilmesi gereken bir gerçek var ki odalar dağınık olmak içindir! Artık şu odaları toplamaya çalışmaktan vazgeçin; çünkü eninde sonunda yine dağılıyorlar! Yalan mı yanii..

     Evden alelacele çıkıyorum; çantam bir yanda, montum bir yanda, elimde son anda sürdüğüm parlatıcım ve çantama tıkıştırmaya çalıştığım su şişem. Merdivenleri indikten ve sokağın sonuna geldikten sonra bir bakıyorum o da ne??? Akbilimi unutmuşum :ühüh: Hadii o aceleyle tekrar git, odanda bir de akbili bul! O dağınıklıkta nasıl bulacağım diye düşünürken odaya girer girmez koyduğum yeri hatırlıyorum ve hemencik çantama koyup çıkıyorum. Kaybettiğim zaman en fazla 5 dakika.

     Arkadaşım arıyor ve acele olarak Ekonomi ödevinin hangi sayfada olduğunu soruyor. Ben nerden bulayım şimdi iki dakikada kitabı? Kimbilir nerededir! Amaa canımıniçi Ekonomi kitabım o dağınıklığın içinden göz kırpıyor bana ve ben onu ne ıvır zıvırların altından alıp arkadaşıma hangi sayfa olduğunu söylüyorum.

     Mayışık bir hâlde ders çalışırken içeriden annem sesleniyor: “Tuğçeee koşşş işte sana söylediğim reklaaaaaammm!!” Ben hangi reklam olduğunu bile anlamadan koşuyorum sonra gözlüğümü unuttuğumu fark edip geri dönüyorum. Üfff sadece saniyelerim var ve ben gözlüğümü bulmak zorundayım! Sonuç ne mi? Tabii ki buluyorum :Ç Nıhahahaaa!!!

     Ben dağınıklığımla mutlu-mesut bir hâlde yaşayıp gidiyorum. Aradığım her şeyi düzgün oda sahibi bir çok insandan daha çabuk bulabiliyorum. Hem beyin cimnastiği oluyor. Önceden belirsiz bir yere koyuyorum ve onun yerini unutmamam gerekiyor ki sonra acele durumlarda hemen bulabileyim; böylece unutkanlığım azalıyor. Yani dağınıklığı bu şekilde faydalı bir hâle getiren bir şahsiyet başka nerede bulunur ki? Ve yazımı odasını her zaman örnek aldığım ve dağınıklık konusunda en büyük yandaşlarımızdan olan Ergun Dayımın bir sözüyle bitirmek istiyorum: “DAĞINIKLIĞIMI DAĞITMAYIN!” :Ç

“Dağınıklığımı Dağıtmayın!!!” üzerine 6 yorum

 1. Ben bizimkilere hep “benim odam dağınıkken ben eşyalarımı daha rahat buluyorum” diyorum, dinletemiyorum. Onlar için kullanışlılık değil önemli olan; home development dergilerine çıkacak kadar düzenli olsun, yetiyor…

  Cevapla
 2. 1-) Cem haklı, dağınıkken eşyalar daha bir rahat bulunuyor çünkü ” Cuma günü defteri kapıya doğru fırlatmıştım, kağıtlar da kapı ve bölgesi kısmındadır olsa olsa” deyip hemencecik bulabiliyorsun :)

  2-) Hemen aradığını bulamadın diyelim, bu sefer bulunca büyük bir mutluluk ve rahatlama yaşıyorsun.

  Yani dağınık oda her türlü daha eğlenceli, ayrıca Tuğçe’nin de dediği gibi hafızaya geliştirmeye de birebir :D

  Cevapla
 3. Bravo Tuğçe
  Konu başlığın en az içeriği kadar harika.Bittim doğrusu.Tabi yaa…Dağınıklığı dağıttığın zaman tidy gözlüklerden bakan kişinin algılamasında toplanmış,düzenlenmiş oluyor.Fakat bu kişinin untidy dürbünleriyle baktığında ben de senin gibi herşeyi yerliyerinde buluyorum.Albert Einstein’ın çalışmalarında avagadro sayısının hesapları,e*m=c2
  formülünün sayfaları yemek tabaklarının altındaymış.
  1921 de nobel fizik armağanını alırken bile çorapları ayrı renkteymiş.Tabiki günümüzde bukadar olmaz,lakin uç noktalardan örnek verdim.Birgün bir arkadaşıma gittiğimde eşinin çorap ütülediğini gördüm.Herhalde O evde ütülenmiş çoraplar(happy) ve ütüyü bekleyen çoraplar (impatiently)olarak iki ayrı çekmece vardır.
  Tabiki günümüzde bukadar da olamaz.Ben herzaman gösterişten daha çok ;rahat ve pratik yaşamı seçmişimdir.Bende yazımı “DAĞINIKLIĞIMI DAĞITMAYIN SONRA TOPLAMASI ZOR OLUYOR”diyerek tamamlıyorum.Sana,ekibine ve arkadaşlarına sağlıklı başarılar temennisi ile…
  Biricik Yeğeni olan Ergun DAYIN

  Cevapla
 4. Karmaşanın da kendine has bir düzeni var bende de. Geçen gün odamı ben dağıtmadığım için hala birçok eşyamın yerini bulamamaktayım malesef :(
  (Doğru yaaa!!! Ayrı renkte çoraplar ve yemek tabakları!! Ben de birşey eksik diyordum, artık tam süper olacak :D Umarım rezil olmama değer :D )

  Cevapla
 5. Canım ya sen niye kendine bu kadar haksızlık ediyosun bakim. Senin dağınık halin bile derli toplu. Çok düzenlisin, herşey yerli yerinde. Ne olmuş sadece kitapların, defterlerin, çukulata kağıtları, (tabi boş olarak) ıvır zıvır bazı şeyler ortadaysa. A yapma bu kadar, beni üzme, her pazartesi odanı o kadar derli toplu bırakıyorsun ki bende sana teşekkür msjı çekmeyi artık bir görev gibi görüyorum. Ah bir kere de şu odasını dağınık bıraksa gitse diyorum.
  AMA NERDEEEEEEEEEE :)

  Cevapla

Yorum yapın