Evet, psikopatım!

Bugün Science, Technology and Society dersinden sınavım vardı. Ben daha Türkçesini anlamakta zorlanıyorum bir de İngilizce yazmak zorundaydım! Neyse..

Sınavda bir şey fark ettim:

İşlediğimiz her bölümden 4 tane soru sormuştu ve bu 4 sorudan sadece birini cevaplamamızı istiyordu hoca. Haydaaaaa.. “Hangisini cevaplasam ki şimdi?” *-) “Birinci soruyu daha iyi biliyorum sanki?” “Ama yok yok diğeri de daha kolay gibi.” “Üfff en iyisi en sondakini yapmak” gibi bir düşünce panayırıyla dolup taştım. Bu hissi bir yerden hatırlıyordum aslında. Geçenlerde Hukuk dersinin hocası sınav günü için 2 tarih söyledi ve birini seçmemizi istedi. Biz düşün Allah düşün sanki çok zor bir karar! Halbuki dese ki şu gün olacak o zaman tamam uyarız. Ama şimdi bize soruldu ya şaşırır kalırız ööyylee.. Sınavda da aynı şekilde. “höt höt” tarzında bir sınavla karşılaşsaydım paşalar gibi cevaplayacaktım böyle kapris yapmadan. Lâkin zamanımın önemli bir kısmı hangisini cevaplasam diye düşünmekle geçti :S 2 sene önce dersanede etüd saatini ayarlarken de aynı dert vardı! Hoca bir saat söylememizi ister ve biri kendince bir saat söyler ve diğerleri “üff o saatte şuna söz vermiştim” “amaan o saatten sonra trafik çok olur” “yaa o gün gelemem beeeenn” vs vs der. Hoca dese ki “saat X’te, şu sınıfta!” bak o zaman geliyolar mı gelmiyolar mı :Äž

Diyeceğim o ki acaba bize verilen şansları, kolaylık sağlama amaçlı bize sunulan seçenekleri değerlendirmekte neden bu kadar kötüyüz? Üstelik bu seçme özgürlüğü bize verilmese nasıl da sayar dökeriz ama bir yandan da alışmışızdır bazı diktatörce tavırlara. Seçim yapıp bundan faydalanmak, onu en güzel şekilde kullanmak bu kadar mı zor?

“Yahu psikopat mısın sen sınavda da bunlar düşünülür mü be kardeşim?!?!” diyorsanız kesinlikle haklısınız. Psikopatım! Ama suç bende değil, beni bu hâle getirenlerde!
(NOT: CEEMMM!!! Sınavda birbirimize sorup unuttuk diye tepindiğimiz sorunun cevabı “TD is false” muş !!! Böhüüüühghghg!!)

“Evet, psikopatım!” üzerine 5 yorum

 1. E biz zaten neden “TD’nin false olduğunu” açıklıyorduk… “TD is wrong because TD is false.” hangi dilde anlamlı bir mesaj oluyor ki?!

  Bu arada, neyse ki bonus-asistan oturma planının çizelgesini yapmadı. Gidip 14 sorunun içinden ikimiz de 3, 5, 9 ve 14’ü seçtik! Kesin “kopya bu” derdi… Zaten geçen hafta bi haşladı beni, “muhabbetin bittiyse devam etmek istiyorum” diye… (Ne anlatıyordum ki ben sana o kadar hararetli yav? ^o) )

  Cevapla
 2. Hayır biz TD nin ne olduğunu açıklıyoduk yani açıklamalıydık :Ç Amaaan boşver şu fani dünyada herşey yalan zaten TD yalan olmuş çok mu :Ç Biliyorum, iyi değilim :Äž

  Cevapla
 3. bu benım writingdeki durumum.4 konu wermısler ıstedıgını yapabılıosun.ben hangısı hakkında yazsam dıye dusunurken writing yetısmedı:(:(

  Cevapla

Yorum yapın