ÜÜÜÜFFFFFFF!! IIIYYYKKK!!

Bu bıkkınlık ve tiksinti durumlarının kaynağı nereden geliyor biliyor musunuz? Yaklaşık 2 saat sonra yani 12’de ders programı almam gerektiğinden dolayı. Nedense her dönem başı böyle bir sorun oluyor. Halbuki ders programı denilen şeyi ayarlamak bu kadar işkence olmamalı! Belki de ben bu konuda çok dertliyim; çünkü 1.sınıfın ikinci döneminin başında ders programı almam gereken gün alamamıştım. Sebebi ise İngilizce dersinde F almış gibi gözükmemdi. Gerçek notum BA olduğu hâlde F geldiği için o dersten kaldım sayılıyordum ve program filan da alamıyordum. Ertesi günlerde neler çektim neler!! Şilelere dilekçeler mi yazmadım, hocaya şikayetler mi etmedim, okulun birinci günü o kat senin bu kat benim gezmediğim yer mi kaldı daha neler neler anlatılmaz yaşanır yani. Bütün sene yemiş olduğum tatlıların eriyip gittiğine eminim; tek faydası bu oldu sağolsun :Äž Bir de program alırken alacağın dersin farklı saatleri var sen onlardan seçiyorsun, elini acele tutman gerekiyor ki “kota” denilen zımbırtı dolmasın. Bu “kota” nın anlamını öğrenene kadar da neler çektim. Okulun ilk senesinin ilk dönemi milletin ağzında bir kotadır gidiyor :hıı: “şu dersin kotası dolmuş yaaa, giremiyorum”, “kota yöneticisine sordun mu bu işi?”, “kota yöneticisine onaylatacaksın ders programı aldıktan sonra” gibi cümlelerle karşılaşınca “eheh, evet tabi oldu onaylatırım o söylediğin şeye” gibi tepkiler veriyordum :$ Neyse canım çömezdik o zamanlar, artıkın akıllandık, “kota”nın bir sınıfa alınabilecek en fazla öğrenci sayısı, bir nevi kontenjan olduğunu biliyoruz :parlak: Ama yine de korkuyorum :ühüh: Ya yine bir terslik çıkarsa? Böyle de panik stres bir şahsiyetim işte; boşuna bana ilkokulda “miss panik” lâkabını takmamışlar..

“ÜÜÜÜFFFFFFF!! IIIYYYKKK!!” üzerine 13 yorum

 1. Ya bütün bu çektiğin işkenceler iyi güzel de  benim anlayamadığım tek bir nokta var. Eğer “kota” kontejyan demekse neden kontejyan demiyolar da “kota” diyolar? :S Sorgulamak lazım mıdır yoksa “Nasılsa Tığç’ın okulu ne beklersin ki” gibi akademik bir bakış açısını mı benimseyeyim :D
  İnternette de kota var.. Kota hayatımızın her yerinde :D :D

  Cevapla
 2. Bütün çektiğim işkenceler güzel miii?? hööö??  sen ne diyon Fahrettin?? Ağzından çıkanı kulağın duyuyor mu seninnn!!! Bugüne kadar hep “Tığç” deyip ezdin ama bir gün karşına öyle bir çıkacağım ki şaşırıp kalacaksın. Tamam, daha fazla dramatikleştirmeye gerek yok :Äž işte kota demek daha kolay heralde bizim oralarda -ki oralar Şile oluyor- böyle bu işler (H)

  Cevapla
 3. “Tuğçe’nin okulu, ne beklersin ki” mantıklı bir yaklaşımdır! :D

  Kendisi burslu olduğu için tabii bizim okul parasını ödeme stresimizi de bilmez… Hele klüplerle bağlantısı olmadığı için idarenin (derinlerinin) ne gibi zorluklar çıkardığını hiç hiç bilmez… :) (Bizim okulda hocalar farklı okullardan olduğu için iyidir, öğrenciler iyidir ama idareye işiniz düştü mü yandınız demektir…)

  Benim merak ettiğim, Tuğçe’nin 4. sınıfta da bu stresi yaşayıp yaşamayacağı… :D

  Cevapla
 4. Ben senin yerinde olsaydim Tugce cok kufrederdim. Ustelik hem icimden, hem de disimdan. Panik ve stresten öte sabirli cok sabirli biriymisin.

  Asil advisor lara ne demeli bizim okuldaki??? Okulda 1. senemiz, sistemi bilmiyoruz ve CSE bölümüne atadiklari advisor, karnindan konusan, uyusuk bir Ingiliz; kendi çapinda yasayan bir adam :@ (çap derken gerçek bir çaptan bahsediyorum, 30-40 cm öteden ne adamin ne dedigini anlayabiliyorsunuz ne de o sizle ilgileniyor :S )

  Cevapla
 5. Sera, sen söyleyince fark ettim çok sabırlıyım. Lâkin bu sabah artıkın sinirlerimin bu durumlara elvermediğini gördüm, anladım. Çünkü bir dersime yine yer bulamadım. Dün mail gönderdim kota yöneticisine meğersem benim istediğim dersin kota yöneticisi farklıymış. Bugün de onu aradım am cevap vermedi ben de ona da mail gönderdim. Aramaya da devam edicem. Bakalım nolucak :@
  Bu arada “çap” olayına çok güldüm :Ç

  Cevapla
 6. ah canımmm…öğrenci işleri her yerde gıcık sanırsam.bizimkiler de felaket.bişi sormaya korkuyorum.güya özel…:(

  Cevapla
 7. Bakalım benim tehdit işe yarayacak mı… :)

  Aslında pek tehdit değil, sadece birkaç ilginç veri aktaracağım adama… Ama seni de o derse aldırabilirsem bana borçlanmış olacaksın, bilmem nasıl ödersin artık… ;) (“Bear my children” esprisi geliyor aklıma da, yok, bunun için abartı bi geri ödeme olur! :D )

  Cevapla
 8. Malesef Naştiye arkadaşımıza katılamıyorum bu konuda. Belki de bizim okuldakiler farklıdır bilemiyorum, çünkü bizim okuldaki teyzeler gayet “Ayşe Özgün seyircisi” modunda sohbet, muhabbet eğleniyorlar ve hiç de gıcıklıkları yok aslında… Ama şu öğrenci milleti yok mu azizim!! Sürekli sorunlarıyla onları rahatsız ediyorlar!! Halbuki ne alakası var ki… Onlar orada örgü örüp dedikodu yapmak için rektörlük tarafından bir araya getirilmiş maaşlı bir topluluk :D (Blog sahibesi kızmadan kesiyorum, ama çok içimde kaldı kusura bakmasın :D )

  Cevapla
 9. Bir Çin atasözü geldi aklıma:”inandığın herşeyi savun,savunduğun herşeye de inan”düşüncesi aslında
  cümle içinde gözükmeyen potansiyel bir azmetmişliği
  vurguluyor.Bu istençlikle bir olumsuzluğu problem olarak görüp çözmektense,bunu parçalara ayırarak çözümledikten sonra birleştirmek daha olumlu,artı puanlı,kişinin tezlerine yakın sonuçlar verebilir.
  Tabiki sav günümüzde ferdi inanmanın ilk başlangıcı ne kadar doğru veya doğruya yakın bir konumda bulunması ile orantılı oluyor.Ben:
  “başardıkları,başaracaklarının garantisidir” düşüncemle,senin ve azimli arkadaşlarının istediğiniz
  yerlere geleceğinize inanıyorum.Senin ve okul arkadaşlarının yeni döneminizde ergilerinizin güçlü
  olması dileği ile…
  Biricik yeğeni olan Ergun DAYIN

  Cevapla
 10. Akın sen şanslısın sana gıcık yöneticiler düşmemiş ama bu bizimkilerin gıcık olduğu gerçeğini değiştirmiyo!! :Äž
  Ergun dayı, söylediğin güzel sözler ve iyi dileklerin için çok teşekkürler. Yarın yurda gidiyorum bayramda görüşmek ve teknoloji üzerine konuşmak üzere :)

  Cevapla
 11. ya tuuçe seni şimdi anlıorum var ya o zaman anlatmıştında durumu ben seni hiçmi hiç anlamamışım çünkü ben o zmanlar basit bi hazırlıktım :)ya off off ne derttir bu ders seçmek bu sene öğrendim allah hepimize kolaylık versin..

  Cevapla
 12. Yaaa demek beni anlamıyodun he ben de hüzünlü hüzünlü anlatırken karşımda melun melun bakınca sen de hüzünleniyosun sanıyodum, yanılmışım :ühüh: neyse artık beni anladığından eminim :Ç

  Cevapla

Yorum yapın