Ortaya Karışık

Bu hafta yurtta ikinci haftam. Geçen hafta neler oldu neler.. Odama internet bağlatmak için neler çektim sırf bu bile yeter yani. Sonracığıma yeni hocalarımı tanıdım ve Salı günü resmen öldüm. Tam 7 saat dersim var ve ordan oraya koşturmak zorunda kalıyorum :ühüh:

Geçen hafta Pazar günü geldim yurda. Ben geldiğimde oda arkadaşlarım Aysun’la Ayça buradalardı. Aysun’un ve benim bavullarının öylece durması ve bizim sohbet etmemiz de ayrı bir olay (Ayça’nınkiler daha gelmemişti). Napalım pasaklı kızlarız işte :Äž Malum ilk gün olunca bıdı bıdı konuşası geliyo insanın. He sonraki günlerde değişiyor mu? Hayırrr!! Bavullarımı açıp eşyalarımı yerleştirmeye başladım ve aklımdan “bunu unuttum mu?”, “şunu çantaya koymuş muyduk?” gibi sorular geçerken annemin maşallah Tefal gibi her şeyi düşündüğünü ve hiçbir şeyi unutmadığımızı fark ettim. Artık iş inada binmişti; ben artık işi gücü bıraktım, annemin bir şey unutması ve benim de söylenmem için dua etmeye başladım. Yok! Bir insan hiç mi bir şey unutmaz be kardeşim! :Ç Anne, umarım ben de senin gibi bir anne olurum :)

Daha geldiğim gün interneti bağlamak için kabloyu çıkardım, bir de ne göreyim? Meğersem ethernet kablosu değil, telefon kablosuymuş :Ç Sonra Şile’den alalım dedik, oradaki elektrikçide de adam yoktu alamadık. Sonra sağolsun Cem ethernet kablosunu verdi (ki kendisi bir gün internete giremese mahvolan bir insandır). Ama gelin görün ki yine bağlanmadı. O kabloyu bir de Ayça’nın bölümünde denedik orada bağlandı. Haydiii bu sefer prizimde bir sorun olduğu anlaşıldı. Hep beni bulur zaten böyle şeyler! Yurtlar Müdürlüğü’ne söyledim sorun olduğunu. Cihan’ın “ohooo prizi yapmak için dolabı çekecekler, duvarı kıracaklar, onu bunu yıkacaklar” tarzı cümlelerini duyunca hâlimi tahmin edersiniz herhalde kal: Neyse ki bunların hiçbirine gerek kalmadı ve Ayça’nın Şile’den aldığı ethernet kablosuyla bağlanabildim. Meğersem prizde bir sorun yokmuş. Sorun Cem’in kablosundaymış diyeceğim, o zaman neden Ayça’nın bölümünden bağlandı? 8-) Üff anlayan beri gelsin!

Geçtiğimiz hafta en çok eğlendiğim zamanlardan biri de okula gelen iMac ile resim çektirdiğimiz zamandı. Cem her zaman Machintosh ile övünür durur ama hakkı varmış gerçekten :) Çektirdiğimiz egzantirik fotoğrafları en kısa zamanda -belki yarın belki yarından da yakın- “Resimlerim” kısmında görebileceksiniz. Evet evet, sadece bir tıklamayla :Äž

Pfff! Birazdan ekonomi dersim var. Ödevimi bitirdim ben çalışkan bir öğrenciyim. Ama son ana bırakmadım mı? Sonuna kadar son ana bıraktım tabi! Ben ödeve ödev demem ödev son ana bırakılmamışsa :Äž Ekonomi dersi öncesi bu kadar saçmalamam hayra alamet değil ama bakalım.. 8-)

“Ortaya Karışık” üzerine 12 yorum

 1. IT becerilerimi daha okulun ilk gününden test ettin ya Tuğçe, bir de üzerine beni bir gün internetsiz bıraktın, ben sana daha ne diyeyim? Ayrıca, o kablo benim bölümümde benim Mac mini’mde çalışıyor. Hıh!

  (Şşt, kimseye söyleme ama kabloyu benim sana vermek için ısrar ettiğimi, seni kötü biri sansınlar! :P )

  PS: Machintosh, ama kim bakıyor ki? ;)

  Cevapla
 2. Ayça, sen bunları bilebilirsin ama bilmeyen onlarca kişi var değil mi onlara da öğretmek lazım :Äž
  Ayrıca Cem, Machintosh’una kimin baktığını unuttun galiba Türkçe dersi sunum filan :Ç

  Cevapla
 3. fotolar hakkaten egzantrikmiş haa-özellikle o kafası ortak yapışık ikizlere benzediğin,küçük çapta bir başağrısı verdi bana:)

  Cevapla
 4. Biraz sorunlu başlamışsınız okula ama problemi çözdüğünüze sevindim. Bizim kampüs ve civarı biraz sıkıcı, internet olmadan zaman zaman akli denge kaybı görülebilir :S

  PS: Ayrıca bu yorumu yazarken, The Clientele’den (I Can’t Seem to) Make You Mine’ı dinlemiş gözüküyordun, canım yine The Lake House çekti :( Soundtrack lerden This Never Happened Before daha bir güzel ama azizim.

  Cevapla
 5. @Naştiye: Sen benim gerçeğimi görmüşsen ve sana bir şey olmamışsa bu resimlerle hiçbir şey olmaz merak etme :Äž
  @SILHOUETTE: Yaa işte ben böyle çektiririm canını :) This Never Happened Before u dinlemedim dur dinliyim şimcik bari.

  Cevapla
 6. Yahu, H’nin üzerine çizgi geçtim, hâlâ anlamadın. :) Machintosh değil, Macintosh. :)

  Neyse, bugün benim yaptığım büyük ayıptan sonra senin bu küçücük hatanı görmezden gelmenin lafı bile olmaz, ne kadar büyük bir “Mac Zealot” olsam da… (Ayrıca, özür dilemiş miydim? :) )

  Cevapla
 7. Yani Tuğçe’m canım sana ben ne diyim beni tefale benzettin ya helal olsun sana. Beni makaraya alıcana sen kendi yaptıklarını anlat… Ben senin eşyalarını toplamak için o kadar uğraşırken sen neler yapıyodun anlatsana, ya bilgisayarın başındasın, ya telefonda konuşuyosun, ya da fıldır fıldır geziyosun. Sanki ben gidiyorum okula, sanki ben kalıcam yurtta, ben böyle bişi görmedim. Bu kadar rahatlık dostlar başına. Eeeeee sen böyle olunca da işler mecburen bana kaldı ne yazık ki, ne yapayım annelik kalbi. Aslında sana acımasız davranmak ve hiçbirşeye el sürmemek lazımdı ama neyseeeee. Şaka bi yana bitanem beni iyi bir anne olarak görüyorsan sen de benim gibi ol, ama allah da herkese senin gibi evlat versin. Senin evladın da sana benzesin, seni hiç üzmesin. Ha bu arada resimlerine bayıldım, hele o şişman pozun yok mu muhteşem, dondurmaları, tatlıları bu kadar çok götürürsen gelecekteki halin öyle olacak gibi….. :)

  Cevapla
 8. Akın, Tuğçe bişi yapmadı ki sen bu yazını benim için yazdın değil mi? :) Sadece kablo peşinde koşmuş o kadar.

  Cevapla
 9. @Cem: Ha Machintosh ha Macintosh ne demek istediğimi anladın ya o yeter:) zaten hiç kullanmadım ismini tam bilmemem normal
  Ayrıca anne lütfen Akın’a müdahale etme o bana dedi kolay gelsin diye. Akın sakın anneme kanma ama sen şimci gider annemi tutarsın beni tutucak değilsin ya zaten dünden razısın bişey olsun da Tuğçe’yi uyuz ediym diye dört gözle bakarsın :Ç

  Cevapla
 10. Valla Tuğçe kusura bakma ama benim de böyle her işimi yapan (bavul toplamak gibi) bir annem olduğu için bu seferlik annenin tarafını tutuyorum :D Çok şaşırmadın herhalde :D
  Ayrıca seninle uğraşması için annene kolay gelsin, zor zanaat olsa gerek :D

  Cevapla

Yorum yapın