Badem Şekeri

Allah’tan böyle bir şarkı yok; şarkı sözünden başlık yapma alışkanlığımı bırakmanın zamanı gelmişti.

Badem Å�ekeri.jpgBadem şekerini severim; hoştur, güzeldir. Malum bayram hazırlıklarının büyük bir bölümü şeker, çikolata vs almak oluşturur. Biz de bugün çikolatanın, şekerin hemen hemen her türlüsünden aldık. Anneanneme gelen giden çok oluyor bayramda. Biz de her gelen gidene şeker/çikolata ikram ediyoruz haliyle. Kendimiz nasibimizi almıyor muyuz? Tabii ki alıyoruz! Neyse sürekli yemekten de bahsetmek istemiyorum; o kadar da yemekgöz değilim. Sadece demin sinir olduğum bir olaydan bahsedeyim dedim.

İçi fındıklı çikolata ve bademli şeker ile dolu olan tabağı aldım önüme, yemekten sonra bir güzel yedim. Artık bırakmanın zamanı geldi dedim ve son bir tane bademli şeker alayım dedim. Ve tabağı bıraktım mutfağa. Ama o da ne?!?! :hıı: Sonuncu badem acı çıkmaz mı! Öyle iğrenç tiksinç bir tat, güzel bir ziyafetten sonra böyle ağır bir darbe dayanılacak gibi değildi. Çözümü belliydi bu işin; ne yapmam gerektiği belliydi. O acı tadı nötralize edene kadar yemeye devam edecektim. Gerçi ben nötralize etmekle kalmadım; biraz bazik bir kıvama getirdim ama biz de insanız değil mi engelleyemediğimiz bazı dürtülerimiz var :Äž Yani o tek bir acı badem nelere mâl oldu!!

Birazdan Sandra Bullock ile Hugh Grant’in oynadığı Two Weeks Notice(Aşka İki Hafta)’i seyredeceğim. Çok heyecanlıyım. Tam bir Sandra Bullock hayranıyım. Badem şekeri gibi kız! (Şşştt hayır! Acısız olanından!)

“Badem Şekeri” üzerine 9 yorum

 1. Heheeey Sandra Bullock’u ben de çok severim :) Genelde oynadığı rol aynıdır (gerçi Crash de cici kızdan, rich+bitch rolüne terfi etmiş ve en iyi şekilde bu karakteri canlandırmıştı) ama kadının böyle huzur veren bir yönü var…gibi geliyor bana en azından. Asıl 28 Days (?) diye bir filmi vardı o daha bir güzeldi.

  Ayy film olsa da izlesem şöyle arka arkaya, gözlerim akana kadar.

  Cevapla
 2. Evet evet huzur veren bi yönü kesinlikle var ve bu doğallığından ve kasmayışından kaynaklanıyo olabilir. 28 Days filmi de çok güzeldi ve filmin başındaki haliyle sonundaki hali arasında öyle bi uçurum var ki.. Ay benim de bütün Sandra Bullock filmlerini seyredesim geldi şimcik :)

  Cevapla
 3. Sandra Bullock öyle bir badem şekeridir ki en acısı bile olsa şekerler arasında, ağzında kalan acı-ekşi tadı yıllar sonra bile özleyebilirsin :D :D
  Allahı için güzel kız ama! :D

  Cevapla
 4. Yalnız koskoca yazıyı yoksayıp ta Sandra ablayı yazmışınız ya helal:)
  Badem şekerine gelince.Dün de yedim,bugün de yedim,yine yerim,yeter ki olsun::D
  Burdan da herkesin bayramı kutlu olsun…

  (Tığç siteme yorum yapp!)

  Cevapla
 5. @AKıN: Nazlı’ya katılıyorum yani direk Sandra Bullock’la ilgilenmişin ne oldu Rojda filan hikaye di mii aldat sen kızı aldattt bakalım :Ç
  @NAŞTIYE: Nazlıııı sonunda sitene yorum yaptım; daha önce fırsat bulamamıştım ama yazıların süper valla :)

  Cevapla
 6. Kusura bakmayın ama bana bu yazıda tek anlamlı kısım “Sandra yengeniz” (!) olduğu için onun hakkında yorum yaptım :D
  Ayrıca Tuğçe’yi de başta badem şekerine olan düşkünlüğünden dolayı kınamıştım, ama bugünden sonra kınamıyorum… Hakkaten çok güzel yav, insanı cezbeden şeytani bişey :S Sandra Bullock gibi :D :D

  Cevapla
 7. bı resım bu kadar mı ıstah acar be :) ne gusel de cıkmıs bademcıkler:) canlarım benım walla dayanamdım aldım bıgun kendıme bırazcık resmı dusune dusune yedımonları,tatmın ettım kendımı:)

  Cevapla

Yorum yapın