Ay geliyorlar soldan soldan!

Ah şu sokaklardan çektiğim! Aslında garip sokakların bir suçları yok. Kalabalık olmaktan başka..

Bugünlerde kafamda bir sürü şey olmakla beraber yine de gayet dengeli bir şekilde sokakta yürüyordum dün akşam. Ne bir yere yetişmem gerektiği için acele ediyordum, ne de havalara bakarak dikkatsizce gidiyordum. Her şey birdenbire gelişti. Yan sokaktan bir kadın çıkıp bana çarpıverdi ve kolundaki torba ve elindeki cüzdan yere düştü. Halbuki ben sabit ivmeyle hızıma devam ediyordum; o gelip çarptı. Yine de arkamı dönüp özür dileyecektim ki o dehşet ve şiddet dolu gözlerle karşılaştım. Öyle bir bakışı var ki gören ya boğazını sıktım ya da işten kovdum gibi bir şey zanneder. Elindekileri yere düşüren o ya, onun için otomatikman suçlu ben oluyorum! Çünkü o eğilip torbasını ve cüzdanını yerden almak zorunda; öyle mağdur bi durumda ki! Bir de “önünüze baksanız olmaz sanki” deyişi yok mu! Bi dakka yaa! Zaten önüme baktığım için seni görememiş olabilir miyim acaba? Malum hani yandan geldin ya. Avrupa Yakası’ndaki İffet’in söylediği gibi hem soldan soldan geliyor, hem de bır bır konuşuyor.

Ama artık bu tür insanlara karşı yenik duruma düşmeyeceğim. Ne mi yapacağım? Çantamı veya elimde olan herhangi bir şeyi bilerek yere düşüreceğim ben de! :Ç He elimde bir şey yok mu? Gerekirse kendimi yere atıp bas bas bağıracağım :Ç Aksi takdirde çıkar yolu yok hem çarpıp hem kızanları döveceğim! :oklava:

“Ay geliyorlar soldan soldan!” üzerine 3 yorum

  1. Geçen gün bana da minibüste oldu aynısı. En arkaya çantamı koydum, parayı vermek için öne gidiyorum. Tam o sırada orta sıradaki bir kadın pat diye ayağa kalktı, ve “hafif” bir çarpışma yaşadık; ben kendimi kapıya doğru çekip tam hızlı bir çarpışmayı engelledim.

    Parayı uzattıktan hemen sonra arkamda bir ses: “Biz genelde afedersin deyip geçiyoruz.”

    Ben de “Biz de genelde ani hareketler yapmadan etrafımıza bakarız” diyecektim ama sadece kadının suratına uzun uzun baktııım, baktıııım, baktıııım… Ardından da geri gidip yerime oturdum. Eminim daha etkili olmuştur…

    Cevapla
  2. Aslında düşünecek olursan kadının sana çarptığı hızda sen de ona çarpmış sayılırsın hmm :) … Sonda söylediğin “yavuz hırsız” yöntemi de bana işe yarar gibi geliyor … malesef… Ama ben yapamam, düşünsene senin bana çarpıp da benim kendimi yere attığımı :D :D

    Cevapla

Yorum yapın