Bir Veda Daha..

“Veda” kelimesi bana hep hüzünlü gelmiştir. İlginçtir ki, hoşuma gitmeyen şeylere veda ederken bile hüzünlendiğim olmuştur. Ama bu sefer hoşuma gitmeyen bir şeye veda ediyor değilim, bir daha görüşmemek üzere de veda etmiyorum. Sadece belirli bir süreliğine “yaz tatili”ne veda ediyorum. Hüzünlü müyüm? Evet. Sevinçli miyim? Yine evet. (İnsan doğasını anlamak kadar zor bir şey var mı?) Her veda bir “merhaba”nın başlangıcı ne de olsa.. Hüzünle sevinç bir araya gelince “tatlı” bir his oluyor. Yaza veda etmenin hüznü, okula başlamanın ve yaz tatilinin bir daha geleceğini bilmenin sevinci. Keşke her vedanın yarattığı etki bu kadar tatlı olsa..

Her yaz tatilinin sonunda yaptığım gibi biten ve başlayacak olan şeyleri düşündüm. Ama her yaz tatilinden farklı olarak bunu siteme yazıp sizlerle paylaşıyorum.

-Sabahlara kadar internette oyalanıp, sabaha doğru uyuyup öğle vakti uyanmalara (ara sıra yapıyordum bunu; her gün yapmaya dayanabilir miyim? :hıı: Hiç sanmıyorum!),

-Arkadaşlarımla buluşup orası senin burası benim uzun uzun gezmelere,

-Gün boyunca kendime verdiğim müzik ziyafetlerine,

-Yaz yağmuru eşliğinde camı açıp (böylece yağmurun sesini duyabiliyorum :) ) elime o havaya giden bir kitap alıp karamelli Café Crown’umun eşliğinde okumaya, (“bunu kışın da yapabilirsin” dediğinizi duyar gibiyim; ama başta “yaz yağmuru” dedim ve camı açmaktan bahsettim gördüğünüz üzre. Kışın yağmur yağarken cam açmak pek de güzel sonuçlanmayabilir :Äž )

-Akşamüstü ılık havada yaptığım uzun yürüyüşlere ve balkon keyiflerine,

Ama bunların yanında;

-Çarşambaları pazara gidip patates, soğan, domates (!) alıp onları öle bayıla eve taşımaya,

-Yerleri silip tozları alıp bulaşıkları yıkamaya (daha bir çok ev işi ekleyebilirim ama annem okuyup “Ne o? Zor mu geldi?” diyebilir, korkuyorum :ühüh: ),

-“atalet” hâlinde olmaya (lakin dersler ve sınavlar bastırdı mı ataletten eser kalmıyor),

-Hiçbir arkadaşımı ayarlayamadığım zaman evde boş boş oturup sıkılmaya

SOOOOONNNN!!!

Artık bavulumu hazırlamaya başlamam gerek galiba sanırsam heralde :Äž Geçen sene merdiven çıkma sorunumuz yoktu; ama bu sene 5. katta kalmaya nasıl dayanacağız bilmiyorum. Özellikle oda arkadaşlarının kafasına gece 1’de Magnum sokup o saatte dışarı çıkmalarına sebep olan ben, bu sene bu konuda ne kadar başarılı olacağımı bilmemekteyim. Ama iyi bir tarafı var; 5. kata çıkana kadar yediklerimizi eritmiş oluruz :)

Haftaya Pazar yurdumun güvenli ve sıcak kollarında, özlediğim arkadaşlarımın yanında olacağım. Kat görevlileri sağolsun, bütün yaz yapmaktan usandığım silip süpürme işlemlerimden muafım! :Ç Her ne kadar oda arkadaşlarım Aysun ve Ayça’nın internete çok seyrek girdikleri için bu yazıyı görmeme ihtimallerinin olmamasına rağmen, onları çok özlediğimi buradan söylüyorum! Ve onlara söz veriyorum; artık torba hışırtısıyla onları uyandırmayacağım ve (ve’si yok; başka şikayet ettikleri bir şey yoktu :) Kahretsin, çok iyi bir oda arkadaşıyım! :Äž )..

Bu senenin güzel geçeceğine inanıyorum. Okula bu düşünceyle başlamak her zaman işime yarıyor. Haftayadan itibaren buraya yazacak öyle çok konu olacak ki! Haftaiçi okuldan, haftasonu Ortaköy’den size bildirmeye devam edeceğim. Şimdilik hoşçakalın.. :)

 

 

“Bir Veda Daha..” üzerine 17 yorum

 1. Yine son üç yorumum gibi “konuyu yanlış yerinden anlamışım hissi veren” bir yorum yazacaktım…

  Ne mi oldu? Ne yazacağımı unuttum! :|

  Neyse, biliyorsun, bizim odamız daha merkezi bir yerde ve birinci katta, eğer çok üşenirseniz kendi odanız yerine bizimkine de uğrayabilirsiniz. (Bi çay -ya da Allah korusun, Cihan’a denk gelirseniz bira- içtikten sonra kovarız sizi ama, ona göre! :P ) Hem Aysun ve Ayça güzel bulaşık yıkıyor, o yüzden hiç şikayet etmeyiz yani uğramanıza! :P

  PS: Dondurma için onları ikna edemezsen ben gelebilirim; biliyorsun, merkezi, birinci kat falan… (H)

  Cevapla
 2. Teşekkürler :) Ama biz sizi hiç kovmadık siz bizi kovarsınız öyle mi? Peki bu sene görüşürüz o zaman :) Haa, bu arada bu sene sinema salonunda güzel filmler oynat ki bizimkileri odadan çıkarabileyim :)

  Cevapla
 3. Bu sene sinema kulübünün başkanı ben oluyorum; yardımcım olarak gelirsen bakarız… ;) (Gelmezsen de zaten kabul etmemeyi düşünüyorum, o kadar işin altından tek başıma kalkabilir miyim bilemiyorum… :) )

  Ayrıca, kovardık derken şaka yaptığımı biliyorsun… :) Geçen sene kaçarak gidiyordunuz valla; ama sizin de bir suçunuz yok, geçen sene hep abuk subuk insanlarla birlikte kalıyorduk! :) (Aslında, Aysun’la Ayça da sen varken kaçıyorlardı; sen yokken neler yaptık neler… ^o) )

  Cevapla
 4. walla cokk zorda kalınca kowaladıgımı inkar edemiycem ben de yalan yokk biliyorsunuz.. gene gerekirse gene yaparımm ama buyrunn gelinn yani.. gayet eglendigimizde olmustur..tugce ciz eglencelerin nedeni tugcenin sweet home şeklinde taa persembelerden ewe gitmesi we pazartesi sabahtan gelmesidr.. ama olsun bu sene muhtesem olur insallahh diorumm.. muhtesem filmler istiyorum
  güzel güzel sohbetler
  bol kahkahalı günler istiyorumm..
  odayı cok özlediimmden eminimde
  okul için bazı şüphelerim war ama
  olsun gelsin artıkk şı kucaklaşma wakti herseyiyle kabul edip bağrıma basıcam walla..:D

  Cevapla
 5. Öncelikle sonunda geldin buraya hoşgeldin AYÇAAA :) Bensiz eğlence olmaz bi kerem! Bu sene Cuma’dan gidicem yani Perşembe akşamları da ordayım kurtuluşunuz yok :) Ben de muhteşem filmler istiyorum ve halkımın muhteşem filmler istemesinin bana sorumlulk yüklediğini bilerekten yardımcın olmayı kabul eder gibiyim Cem :P Ama işler çoksa veya beni sinirlendirirsen seni keser başkan da ben olurum heee! :P

  Cevapla
 6. Benim yurt hayatım basladı bıle:) diyebılırım kı bıras ozlemısım.Yazın bayaaa bi duzensızdı ,dokuktu hersey sankı sımdı daha duzenlı olcak gıbı gelıo..En azından ole umuyorum.Ama işin komık kısmı şu ki tuucecım yıne bıss ewlere haftada bi gelios ama gene de bole wedalardan falan bahsedıos ya daha uzak olsaydı dıom walla katlanbılırmıydım bılmıom,ama katlanılırdı herhalde şartlanmaya baglı tamamen :)Simdibi sene boyuncA EWDEN USAK OLMAM,YURT ORTAMLARI FARKLI KISLER,kırıklar,dokukler,sewıncler,kopuslar bana cok sey kattı bazen kı sen bılıosun suanlkı hal we vaziyetımı sıkayet etsem de bunların buyumemı saglıdını dusunuom rahatlıom.Güsell olcak güsellll:)

  nott: sakın okul wr dıe bıslerı ıhmal edimm deme kucuk hanım bozusuruz ona gore bak ben ne samn maillere bakmaya gırsem nete hemennn gırıwerıom ne wr ne yok dondurmalı sıtye:) ona gore

  Cevapla
 7. “Okul” gibi bir kabusa bu kadar pozitif yaklaşman, açıkçası, insanı “hmırnıhımırnı hımırnı okulll hımırnıhımırnı… :@” modundan, “HEYYY!!! Haydi bakalım!! :D ” moduna sokuyor.

  Cevapla
 8. Dönemlerin ilk haftaları o kadar korkunç olmuyor… Hele okulun 3. gününde Athena konseri olunca, daha da bi iple çekebiliyorsun okulu!
  Ama 11’inden sonra bu kadar heyecanlı olur muyum, orasını bilemem! 8-)

  Cevapla
 9. @BUKETTT: Bak, sen de benim gibi pozitif bak eski hâlinden eser kalmıcak. Ayrıca yazının ne önemi var biz dediğini anladık o yeter :) Sizleri ihmal eder miyim hep yazıcam ben merak etme :)
  @SILHOUETTE: Valla sen söyleyince fark ettim, pek bi olumlu gördüm kendimi yauu :) Olsun bak Cem’in de dediği gibi okulun 3. günündeki Athena konseri senin de okula en azından bir süre iyi bakmanı sağlayabilir :Ç

  Cevapla
 10. Televizyonların yeni yayın dönemleri olduğu gibi
  sizlerinde yeni bir okul dönemi başlıyor.Hepinizin yaşamınızda;esenli ve sağlıklı , derslerinizde;
  kararlı ve başarılı olmanızı temenni ederim.Şimdi dersleriniz ile okulda,sıladan ayrı,zor koşullarda
  pozitif ektiklerinizi , yaşam denen bu koşu parkurunda;kültürlü yaşam ve ekonomik özgürlük ile biçmeniz dileği ile kalın sağlıcakla…
  Biricik yeğeni olan Ergun DAYIN

  Cevapla
 11. Ben de tüm Işık Üniversite’li öğrencilerimize sağlıklı ve başarılı bir yıl dilerim (çok mu benimsedim okulu nedir :D )
  Ayrıca yurtta kalan arkadaşlara da bu blog aracılığıyla seslenmek istiyorum. Sürekli kötü yanlarını görmeyi bırakın da biraz da iyi yanları görün. En azından her gün 3 saatinizi trafikte harcamıyorsunuz değil mi? :( Tabii örnekler çoğaltılabilir :D

  Cevapla
 12. Ergun Dayıcım ne güzel dileklerde bulunmuşsun öyle çok teşekkürler :) Başarı konusunda sana çektiğim için çok mutluyum bunu da belirtmek isterim :)
  Sana gelince Zek, ben de İTÜ’lü arkadaşlara başarılı ve sağlıklı bir yıl dileyeyim bari :) Ayrıca okulu benimsersin tabi iki gelişte ısındın hemen bu sene de bekliyoruz seni :)

  Cevapla
 13. Tuğçe’cim annen olarak burada açıklıyorum. Beni iyi dinle.
  Bana söyler misin benim gördüğüm kadarıyla bu yaz kaç kez evi süpürdün, kaç kez toz aldın ve kaç kez bulaşık yıkadın? :@
  İtiraf et iş yapma konusunda tembelsin. Ama senin de bir kabahatin yok çünkü sen anneannenin koruması altındasın. Yani bana fazla söz düşmüyor. Evde temizlik mi var Tuğçe nereye anne Burcu’yla Akın’la vs. sözüm var. Bana da kızdığımla kalmak kalıyor. Ama sen her seferinde şirinlik yapıp benim gönlümü almayı ve beni güldürmeyi başarıyorsun :)
  Bi de alışveriş konusu var. Sana bişi alınacaksa eğer, hiç sıkılmadan mağazalara girip çıkarsın, ama bana bişi alınacak olsa “hadi anne, hadi anne” dersin ^o)
  Bide bavulunu mu hazırlayacaksın, yoksa bavullarını mı,anlayamadım. Arabada oturacak yer kalmıyor.
  Ama çok başarılı olduğun için bunların hiçbirinin önemi yok. Ayrılığın hüznü şimdiden içime çöktü. Sana ve arkadaşlarına başarılar diliyorum bitanem :)

  Cevapla
 14. evek bugün salı ve piz ayçayla perşembeden beri tuuçeylede pazardan beri burdayız.oleeyyyy yani okulumuza kavuştuk ve bu şu anlama gelioki bitmek tükenmek bilmeyen muhabbetlerimize ve kahkahalarımıza gece yarısı yürüyüşlerimize şile keyiflerimize ve tabiki özgürlüümüzede kavuştuk..ben bu sene herkesi diil ama en azında bi çok kişiyi çok öslemişm en çok da canlarımı tabiiki(tuuçe ve ayça)..ben istiyorumki bu sene herşey daha güsel daha heyecanlı ve daha atraksiyonlu olsun :)herkese iyi bi sene geçirmeleri dileklerimle…

  Cevapla

Yorum yapın