ZÜMRÜT POZUU HEYYTT BEE!!

Herkesin bildiği gibi Zümrüt güzel fotoğraf çeker Allah için. Ama o güzellikteki fotoğrafı evinizde de çekmek mümkün. Evet evet yanlış duymadınız. Örneği aşağıda. Bu resmi ilk gördüğümde gerçekten güzel çıktığını ve Zümrüt’te çekilmiş olabileceğini düşündüm. Taaa kiii arkada Seda Sayan’ı görene kadar :Ç Yahu bunu çeken televizyonu kapatsaymış ne güzel olacakmış ama o zaman da bu kadar gırgır bi resim ortaya çıkmazdı :Ç Arkadan Seda Sayan sanki ellerini açmış “Hey Allah’ım sen şu Aytuu kuluna akıl fikir ver” der gibi :Ç Haaa, Aytuu bu arada hakkını yemeyelim kolyee güzzzeeeeeelll :P :Ç .

Aytuu.jpg

“ZÜMRÜT POZUU HEYYTT BEE!!” üzerine 50 yorum

 1. Hahahahhhaha bu ne lan :D

  Kolye güzel diye diye kaybettirdiniz zaten o kolyeyi bana..

  Pies yazan emperyalist uşağı zihniyete inat “DİPNOT”: Seda Sayan hayranı veya Nihat Doğan özentisi değilim :D

  Cevapla
 2. Valla sonuna kadar haklısın bu konuda. “Pies” e karşıyızz!!! Güzelim “DİPNOT” kelimesi dururkene di mi ya! Bu arada kaybettiğin kolye olsun, yenisini alırız. Ve tesbih çevirmeyi yine unuttummm en kısa zamanda öğretmen gerek :P .

  Cevapla
 3. Yalnız öyle bir imaj çizdin ki bu sitede bana, varsa da bütün kısmetlerimi kapadın Işık Üniv.dahilinde :D

  Evet ben böyleyim,beyaz çorap giyerim,zencir takarım,tesbih çekerim, balgam yutarım -zohahahah-…Ama bunun yanında pırlanta gibi bir kalbim vardır öyle değil mi :D

  DİPNOOOT: Beyaz çorap falan giymiyom ya geyik, bu arada ben sizin okula gelmesem de o kadar yola, Amerikan futbolu takımınız varsa sen o elemanları yollasan bizim tarafa :D

  Nese gevezelik bi yana bi ara şekil bi fotomuzu koy isteriz yani tuçe -gözlüklü sımayliy-

  Cevapla
 4. Merak etme Aytuu, şekil fotolarından koyucam aşkolsun. Zate bu foto da şekil bence. Işık Ünv dekilerin bayılacağı türden tabi Seda Sayan’ı görmezden gelirsek :P Dipnotunda beyaz çorap giymem demişsin ve şaka olduğunu söylemişsin ama diğerleri için aynı şeyi söylememişsin :Ç Ama pırlanta gibi bi kalbinin olduğu doğru. Amerikan futbolu da sardı baya seni he gerçi beni de sarmıştı piknik günü de neyse :P
  Ayrıca Cem, hala Post scriptum, in omnia paratus filan diyosun. Bunlar bize ters Türkçe konuşş cık cık cık kınıyoruz senii -kınayan sımayliy- :Ç

  Cevapla
 5. Tuçe’ye öncelikle cevap veriym -site benim sitem oldu sanki :D – Evet diğerlerini inkar etmedim, acıkınca yutuyorum napiym :D

  Dejenerasyona tabi tutulan liberal-kapitalist gençliğe yönelik cevabım ise: omuz çıkmadan ziyade mevkim gereği -DB- kulağa kafa atarak adam indirme pozisyonlarını severim, dileyenlerle oynamak isterim..ayrıca zaten oyunu oynarken çimenlere iki seksen uzanan hücum oyuncusu tepesinde kanat çırpan Seda Sayanları seçebilme imkanına erişir ve en güzel zümrüt pozunu da vermiş olur ;)

  Saygılar..

  Cevapla
 6. Dejenerasyona tabi tutulan liberal-kapitalist gençlik hepinizin mail adreslerini görebiliyor, ona göre! :D
  (Tehdit gibi oldu yahu… ^o) )

  Ayrıca, bende de sumo güreşi yapabilme kapasitesi var… Senin ve benim taktikleri birleştirip insanlara -ve doktorlara- ilginç şeyler sunabiliriz; ne dersin? :P

  Cevapla
 7. Aytuu bi yerde hepimizin sitesi burası istediğin gibi kullan yaz, çiz, karala. Emin ol güzel resimlerini de koyucam çünkü bu resmini koymama izin vermen büyük incelik :Ç Cem ve Aytuğ kavga eder ve site kapanır gibi bi son istemiyorum ona göre konuşun :Ç Siz kavga edeceksiniz diye diil site kapanacak diye istemiyorum :P

  Cevapla
 8. Yasmassam catlarım:)Bir zumrut sewdasıdr gıder bu şıpsewdı genclıkte anlamamm:) Canlarım benım osgunn olun bırass:)
  Bakınız Aytuu kardesınız ne kadder gusel ,farklı bolee nası desem minimalist bi yaklasımla yenı bı soluk getırıwermıs bu resımle:)‘Yeni trend bu şekerrr ayy bilmiomusun ay oha falan oldum yanıı:)Kısımmm arkada sabah proğğğğramı seyı olcakmıs ,ay bronzlasımm bu sapppsarı sonradan olma saclara ınat bole werımm posumu ‘kal mı geldı gelmesın:) İşte zumrut genclıgı:)Trendsetterlar ziyaret etmelibu siteyi:)Bu arad bırı benı durdursun ,hayır nedır bu yasma şewki,istegi onu anlamıom:)

  Cevapla
 9. Vay liberal-kapitalist gençlik McDonald’sında hamburgerini mideye indirirken dışarıdaki mevzu dünyasını bilgisayarındaki dövüş oyunları gibi zannediyor galiba..Lamerlik taslamak güzel tabii, istersen tuttuğum takımı bil, siberalemde muhtemel her türlü manevra -denemesine- hazırlıklıyız sıkma canını Starbucks gençliği ;)

  Sumo derken sen belli ki faşist saldırılara maruz kalmamışın tekrar altını çiziyorum ŞÜO size pek de uzak değil aslında, gerçi pek yapıma uymaz ama burjuva çocuklarını -hele çocuksa- tokatlamak zorunda kalmak istemem, özellikle yavşak olanlarını -tuçe bu hakaret değil Yavşak=bit yavrusu- almaktan zevk duyacağımı da belirtmek isterim..

  Sözün özü: Adam ol lan-bu tehditti

  Cevapla
 10. Bir de buket ne diyon ya biz aynı dilimi kullanıyoz acep? -yoksa şive farkı mı :D

  Tuuçe, ben kavga etmem direkt indiririm, tabii hayalgücü hala tekme tokatta kalanlara kesici delici gereçleri öğretirim, ama ne kadar barışçıl-demokrat bir insan olduğumu bilirsin :D

  Dünya Barış Gününü kutladığımız şu günde son söyleyeceğim, klavye delikanlılarımı sinirimi bozarsa gelirim çıkışınızda gömerim onları

  Cevapla
 11. Starbucks’tan ve Starbucks’tan sırf Starbucks olduğu için kahve içenlerden nefret ederim. (Kaldı ki, kafein mideme dokunuyor.) Hamburgerimi McDonalds’tan almak yerine kendim evde yapmayı, dövüş oyunları yerine zeka oyunları oynamayı tercih ederim. Sırf moda olduğu için bir yere gitmem, veya herkes bir şeyi yapıyor diye yapmam. Hatta, tam tersine, uzak dururum. Herkesten farklı müzikler dinler, herkesten farklı işlerle uğraşırım. (Takımın da zerre kadar umrumda değil, futbol’un f’siyle uğraşmam; zamanımı daha yararlı işlere harcıyorum…)

  Sen burjuva çocuğu görmemişsin; her Amerikan Rüyası’nı yaşayan burjuva değildir. Farklı olmaya çalışmakla farklı olma sevdası yolunda özentilik yapanları birbirinden ayırt etmen lazım.

  Kaldı ki, daha önce sanal kişiliklerden çok güzel tehditler aldım; bazıları tehditlerinde evimin adresini ve benimle birlikte kızarkadaşımın cep telefonu numarasını da eklediler. Onları sallamadım; seni neden sallayacağım?

  Cevapla
 12. ya oncelıkle bu ortam bıraz gerılıo gıbı geldı bana bılmıom tuceee,sonra aytuu ya ben sana bısey demıom ustune alınma sana katılıom ya ben :)alllh alllh ne kısıonnn

  Cevapla
 13. Buketçim bana da ortam geriliyo gibi geldi ve gerildi de 8-) arkadaşlar burası böyle tartışmaları kaldırmaz. İkiniz de birbirinizi tam olarak tanımıyosunuz ve yargılıyosunuz. En iyisi bu ağız kavgasına devam etmeyin.
  Bu arada Aytuu canınız çeksin diyerekten koydum o dondurmayı oraya :D Buket’e de laf yok. Bütün lise hayatında kızla uğraştın ama artık izin vermeyiz :Ç Di mi bukeeett :P

  Cevapla
 14. Biliyor musun Cem? “Çok mu hava atıyorum?” diye anket yapmana gerek yok bence sonuç ortada:) Ben lafın gelişi söylemiştim site benim adıma filan diye. Ve sanırım “GELOG” yazısında da bu siteyi senin düzenlediğini söylemiştim. Her zaman hatırlatmam gerekiyorsa bundan sonra öyle yaparım..

  Cevapla
 15. Burjuva demek soylu demektir, ama günümüz anlamında proletarya dışında olan ve yöneten anlamında kullanılır. Burjuva olmak insanın suçu değildir, çünkü dünyada elbette yöneten-yönetilen olmak zorundadır. Ama sen liberal-kapitalist düzene dayanarak, memurun dilendiği %5 zam ile bir iki saniyede spor ayakkabı alırken “kroyum ezelden giyerim dizelden” felsefesiyle hareket edersen kitleleri ezmiş, sosyal adaletsizliğe bir halka daha eklemiş olursun ki bu etik sayılmaz.

  Amerikan rüyası derken, Türk’ün tanımında olan kalbinde başka bir milletin gururunu taşımama ilkesiyle değerlendirirsek, “Amerikan Köpekleri”/Nihat Genç misali onlara ancak vatan haini diyebilirim -bence tabii ki- Ama Amerikan halklarına nefret duymak ile hükümetine nefret duymanın karıştırıldığı günümüzde Amerikan Rüyası Severler, tatillerini Sümela Manastırı yerine Miami Biiçlerinde geçiriyorsa ve evine bir ekmek alabilen, yarım ekmek almaya başlıyorsa, bir sorun var demektir.

  Zengin daha çok zengin, fakir daha fakir oluyor ve bu devletin görevi, düzeltmeli diyorsanız yine tosluyorsunuz. Çünkü devlet dediğiniz olgu vahşi-kapitalist diye tabir edilen neo-burjuvaların -Aydın Doğan,Turgay Ciner- hizmetinde bir yapı konumuna gelmiştir. Bütün basın dış güdümlüdür.

  Çözüm nedir denince milyonlarca alternatif gelir..Buna en koyusuyla faşizmden komünizme türetilebilecek sayısız yol vardır..İzm ini ist liğini bilmem ama eğer bir “insan”, insanları seviyorsa, milletini seviyorsa başkaldırmalıdır. Öbür türlü bir vurdumduymazlık inanılası değildir. Yani illa da Coca-Cola’nın 2 sene önce karını bağışladığı İsrail ordusunun vücutlarını delik deşik ettiği bebeklerin bağlantısını koymaya gerek yok, bir insan nerelere sermaye akıttığını, hele bu yaşlarda idrak edecek kapasiteye gelmiş olmalıdır. Bu başkaldırı barikat kurup polislere molotof atmayla falan olmaz. Bu başkaldırı örgütlenmiş toplumun alt ve orta katmanlarının demokratik bütünleşmesiyle meydana gelir. Sendikalaşma diye tabir ettiğimiz güçsüz işçilerin veya öğrencilerin birlik olarak tek vücut haline gelmesi ve kalın enseli liberal-kapitalist patronlara meydan okumasıyla oluşacak ittifak ile ancak çözüm gelebilir, sosyal adaletsizlik çözülebilir.

  Ülkemiz şartlarına indirgersek, içtiğiniz ve hiç önemsemediğiniz en basitinden Kolanın bile ileriki günlerde ağabeyinize dayınıza dağda kurşun olarak döneceği ihtimalini düşünün. Koca koca menüleri sipariş edip yarısını yemeden atarken çöpten çıkan taşlaşmış ekmeğin ucunu kemiren küçükleri düşünün.

  Kimse size içme ulan, alma ulan demeyecek. Çünkü demokratik düzende buna da hak yok. Kimse size babanız zengin diye de ceza veremez. Esas olan paranın mülkün statünün şehvetine kapılmadan ezilene en iyi derecede yardım etmekte, insanı sevmekte bitiyor. Bu ülkenin burjuvası da proletaryası da sevdikçe elbet o günler gelir. Patron kar hırsıyla dolap çevirmeden sofrasını işçisine açtıkça sırt zaten yere gelmez.

  Ama eğer yerli işletmelerin peşkeş çekilmesine eşlik edercesine Duyun-u Umumiye efradına yardım ederek bilimum Naykını Pumasını doldurursanız, korkarım ki onlar da 5-10 yıla kafamıza bomba olarak yağacak.

  Liberal-kapitalist derken, burjuva derken bunları kastediyorum.

  “Başka bir dünya mümkün ve kaçınılmazdır” Che

  Cevapla
 16. Bir insan kendisine yazılan cevapları okumazsa işte böyle kendini yırtar “lafı koyacağım” diye…

  Kaldı ki, “Amerikan Rüyası” bir “terim”dir. Amerikan Rüyası terimi, bir toplumun çoğunluğunun hayal ettiği, ortalama fakat sorunsuz bir yaşam tarzını belirtir. Bu illa Amerikan tarzı yaşam demek değildir.

  Ve özür dilerim, babası zengin olan biri mi var aramızda?

  Ayrıca, babam şu anda sendikacılara batmış kadar boğazına; şunu söyleyebilirim, sendikacılar eğer adam olsaydı şu anda dünya bu kadar çirkin bir yer olmazdı. Şu anda durum o kadar çirkin ki, patron bile sendikacıdan daha fazla düşünüyor işçiyi. Önemli olan önce insan olmaktır…

  Cevapla
 17. Burjuva nedir onu öğrnemen için minik bir yazı yazdım, ben sana cem,aka,boka tarzı bişey mi yazdım ki benim babam zengin değil falan filan tarzı kendini müdaafa ediyosun?

  İşte demek istediğim de o, milletçe zengin olan edebiyatımız biraz da “insan olmalıyız insan” demek yerine insan olmayı denese, kendini vuracak mermileri lıkır lıkır devirdiğini farkedecek uyanıklıkta olsa olay biter diyorum

  Cevapla
 18. Bunun farkındayım; ama Cola Turka’nın, yani Ülker’in ülkeyi içeriden fethetmesinden daha çok korkuyorum. Dışarıdan gelen saldırılara başkoyabilmiş bir ülkeyiz, ama aynı zamanda içeriden gelenleri de yavaş yavaş benimsemeye başlıyoruz. Başbakanımızı görüyorsun…

  Neyse, daha fazla devam et istersen, elbet sinirlerini bozmak isteyen biriyle karşılaşırsın…

  Cevapla
 19. Amaç sinir bozmak falan değil, amaç kitlelere propaganda yapmak..en basit kişisel siteden en büyük zirvenin basın açıklamasına kadar her yerde emperyalizme karşı isyan bayrağını taşımak ve ülkenin dinamosu olan gençleri bu konuda ayık kılmak her yurtseverin görevi olmalıdır.

  Fethullahçılar Siyonistlerden daha tehlikeli öyleyse Cola içmeliyim demek mantıksız,zaman fedakarlık zamanı,hayatınızı yaşamk bir yana insan olmak başka insanları düşünmekten geçiyorsa,düşünün,mantık doğruya vardıracaktır.

  Cevapla
 20. nolyo lem burdaaa… hooopp..( böyle gergin bi ortama yanlış bi havada girdim sanki :) )
  sevgili arkadaşlar size burdan mehsun kırmızıgül ün hepimiz kardeşiz bu öfkeee nee diyeee şarkısını yolluyorum.. şimdi sarılın barışın :P
  şaka bi yana da gerçekten tuuçemizi zor durumda bırakmayalım arkadaşlar. msn var mesela iki kişi karşılıklı yazışabiliyo. sonra telefon var. bi kafede buluşup bunları tartışabiliriz. yıldız parkında piknik yapabiliriz. :P
  öhöm.. öhöm… sevgili arkadaşlar blog sakinleri olarak bu konuşmanızı sakince sonlandırmanızı bekliyoruz.. gerçek diyorum.. hepimiz kardeşiz.. saygılar efendim.. :)

  Cevapla
 21. merhaba arkadaslar;

  Oncelıkle yukarıda bazı gozume batan yerlere dıkkat cekıp, kendı fıkırlerımı dıle getırecegım. Ardından bazı konuları da ben saymak ısterım.
  Ilk olarak; tartısma kelımesı; bır tarafın konusmadan galıp cıktıgı anlamına gelmemelı. Her ıkı tarafta en yuksek bılgı duzeyıyle tartısmayı bıtırmelı; yapıcı olmalı,yıkıcı degıl.
  Kısaca “burjuva”: asıl anlamı ıle asıllere denılen; toplumun ust sınıfı olarak kabul edılen kultur duzeyı yuksek ınsanlardır. Fakat buradan ınsan olmayı basardıkları anlamını cıkarmayın. Duzenın eşitsizliğinin urunu olarak ortaya cıkmıs bır kelımedır. Gunumuzde cok farklı anlamları vardır. Sokakta kullanılan argo; “zengın piçi” anlamı yaygındır.
  Bır yanlıs anlasılmaya engel olmak ıstıyorum; bu ulke sınırları ıcerısınde vergısını veren her ıs sahıbı,her dukkan sahıbı malını satmakta ozgurdur. bızım almamakta ozgur oldugumuz alanlara da laf eddemeyecegımız gıbı(ama starbucks konu dısı). sımdı gıdıp bır mcdonald’s dan menu aldıgımda ben aynı zamanda devlete onun vergısını de oduyorum demektır. Evet sonucunda benım kafama kursun olarak yagacak olabılır dogrudur. Ayrıca unutulmaması gereken en onemlı konu; SERMAYENIN; DİLİ,DİNİ,MİLLETİ yoktur. sızın su anda para vererek aldıgınız bır mavi jeans(turk markasıdır)bile tahmın etmedıgınız yerlere yardım olarak gıdıyor olabılır.Ama ulu onderımızın cok guzel bır sozu vardır: “Millet işlerinde her ferdin zihninin başlı başına faaliyette bulunması lazımdır”. bu sozle anlatmak ıstedıgı hayat tarzınızı sınırlayın degıldır(sınırlamak sızın elınızde tabıkı) Ulkenın daha ılerı gıtmesı her ınsanın gerektıgınde mcdonaldsa da gıtmesı demektır. Fırsat esıtsızlıgı bazı ınsanları kotu yonde etkılıyor dıye, gercekten calısıp parasını kazanan ınsanın nereye gıttıgını bıldıgı surece ozgurce harcama yapma yetkısının olduguna ınanıyorum.Ama hıcbır zaman gıdıp de bırılerı askarı ucretle calısırken, ben tommy’den 300 mılyonluk bı kazak almadım. Bu ınsanın iç muhakemesıdır,kımsenın karısmaya hakkı yoktur.
  Bu ulke uzerınde gozlemlerıme gelecek olursak;
  güç patronları;Amerıka,israıl,ıngıletere,fransa…(ulkemızde faalıyet gosteren ve sayıları 89’u bulan guc patronlarının kontrolundekı dıger ulkeler), fethullah gulen, hukumet, ve yandasları(kandırılan halktan bahsetmıyorum) bu uclu koalısyon(guc patronları,emperyalıst ulkeler,fethullah gulen ve yandasları) su anda ulkemızı kontrol eden uc guc halıne gelmıstır. Yukarıda cok guzel cumleler vardı kı yıne yazayım; ulke ıcın bırseyler yapmak demek en alttan en uste herkese yardım elını uzatan sıvıl toplum orgutlerının yasal eylemlerı ve faalıyetlerı desteklemeyı de ıcıne alır. Ilk once ınsanların beyın yapısının degısmesı ve bu ulke sınırları ıcındekı her ferde guvenmesı gerekmektedır. Unutulmamalıdır kı bılımsel bır gercek olan su anda Turkıye sınırları ıcınde yasayan ınsanları yalnızca yuzde 9 a yakını Turk’tur. ama bu ulkede yasayanların Turkıye Cumhurıyetı bılıncını edınmesı ve onun ıcın bırseyler yapması gerekmektedır. bu ıste meydanlarda, ıster sanal alemde, isterse de baska yontemlerle olsun.
  Su gunlerde son guvendıgımız yer olarak kalan Askerıyenın de yalan yanlıs propagandalarla yara almasına ızın vermemelıyız. Parti bazında konusmak ıstemıyorum cunku su anda halkı temsıl etmeye yakısacak bır partı bulundugunu dusunmuyorum. sadece bazı kolalısyonlar olabılır(dsp,mhp,anap gibi her gorusu ıcınde barındıran, dını somuru olarak kullanmayan,asırı sol ve asırı sag ve mıllıyetcı orgutlerden kacınan bır koalısyon.)
  Tartısma konularına ve son donemde yayınlanan kıtaplara bakacak olursanız ABD’nın orta dogu projesı kapsamında Turkıye’ye gırmeye calısacagı barız onumuzdedır. ama 10 yıl ama 20 bılemıyorum. Dıger ulkelerın ne kadar guclendıgı ıle ters orantılı(rusya,çin)
  Daha fazla uzatmak ıstemıyorum asıl derdımı anladınız. Dedıgınız gıbı cocuklugun alemı yoktur. Bu ulkede tekstılcılerımız yuksek vergılerle mallarını satarken, yabancı kaynaklı malların daha az vergılendırılmesı gıbı konularla ılgılenılmesı gerekırken kımın nereden yıyıp ıctıgı gıyındıgı onun vıcdanına bırakalım derım.
  sonuna kadar okuyup bana katlandıgınız ıcın tesekkur edıyorum. Kımseyı elestırmek degıldı amacım…ortak bılınclenmeye katkıda bulunmak aydınlanmayı desteklemek

  DİPNOT YA DA PİES: GEREKIRSE BU ULKE ICIN CANINI VERECEK BI INSAN OLARAK GELECEGIMIZIN IYI OLMADIGINI; SONA YAKLASIRKEN EN YUKSEK BILINC VE GELISIMLE ULKEMIZI SAVUNMAMIZ GEREKTIGINI DUSUNUYORUM.

  saygılarımla

  Doğa Güçlü…

  Cevapla
 22. gozumden kacan bazı konular var ya da yanlıs ele almıs olabılecegım, sımdı fark edıyorum. Umaarım yapıcı elestırılerle bırbırımızı bu ulke ıcın yuksek bılınce ulastırabılırız…(gun gelır akılla teknolojıyle, gun gelır kulaga kafayı gomerek…eyvallah)

  Cevapla
 23. Doğa arkadaş, çoğunlukla sana katılmakla beraber, şu kısma bir açıklama geçmek istiyorum.Sermayenin dini,dili veya milleti olmadığı doğrudur, küreselleşen dünyanın bir sonucudur bu, en tü kaka dediğimiz adamla bir bakarsın Mavi Jeans ortak çıkmıştır da sen kendini avutuyorsundur.

  Ama şu da bir gerçektir ki köşe başındaki bakkalı küçümseyip oradan alacağı ürünü gidip de Karfurundan şundan bundan alan, kısaca tekelleşmiş kapitalizme gözü kapalı hizmet eden bireyler bana göre yanlış yapmaktadır. Aynı şey KOBİler için de geçerlidir. Bir ülkedeki tekstil sektöründeki yerli sermayeler Çin’de imalat yapmadan ayakta duramıyor ise bu vatandaşın bilinçsizliğini gösterir.

  Bilinçlenme nasıl olur, eğitim ile olur. Eğitim nasıl olur, bu hükümetle olMAZ. Bu hükümet nasıl adam olur, bu sistem ile olMAZ. Demek ki hata sistemde, delik deşik edilen anayasadadır. Buna demokratik bir başkaldırı nihai çözüm olabilir. Buna göre Tommy den 300 kağıda alırken bu tinercilerin hepsini sallandırmak lazım diyerek kestirip atan zihniyet Laila-Köprüaltı uçurumunu gitgide derinleştiriyor demektir.

  Atatürk’ün uyguladığı karma ekonomik sistem belki de ülkemiz açısından en uygunudur çünkü biraz da sosyalist bir mantıktan bakılırsa komünizm veya faşizm gibi ithal fikirlerin ülke koşullarına uygulanması ters tepebilir-tepmiştir. Bu yüzden devletçilik ilkesi adı altında ülkemize göre uyarlanan ilke esas olmalıdır. Çiftçi işçi sahipsiz bırakılmamalıdır. Köylü köle değil efendi olmalıdır, Atatürk’ün belirttiği gibi.

  Siyasi partiler konusunda aklınıza gelebilecek her uç partiden -İP,RP,MHP- fişlenmiş birisi olarak hepsinin afedersin b.ktan olduğunu söylemeliyim. Siyaset bilimine bayıldığım derece politikadan nefret ederim. Çünkü bu kadar kıvırılan, bu kadar adam kullanılan bir olgu daha görülmemiştir. Bütün siyasi partiler politika olayına girince bozulur. Geçenlerde CHP liderinin ezan okunurken mitingi durdurması veya Doğu Perinçek’in -Topal Başbuğ :D – TV karşısında Fatiha okuması nasıl açıklanabilir? Bugün bir sihirle 70 milyon bir anda Hıristiyan olsa MHP Türk-Hıristiyan sentezini devralacaktır. O yüzden bahsettiğim demokratik başkaldırı bunları da düzenleyecek nitelikte olmalıdır.

  Ülkemizde ırkçılık vardır. Bu ırkçılığı yaratanlar hep belli odaklardır. Daha bugün 5 TSK askeri hayatını kaybetti, bunlar hep yurdumuzun insanları arasında barışı gölgeleyecek hareketlerdir. “‘Kürt emekçi halkının çıkarlarıyla bağdaşan tek çözüm yolu ayrılma hakkının kullanılmasıdır’ diyen görüşler yanlıştır. Bu görüşlerin sahibi her iki tarafın burjuva veya küçük burjuva milliyetçi unsurlarıdır” diyor Mahir Çayan. Yani iki taraftan insan ölmesi,kan ve barut kokusu, açık konuşayım MHP ve DTP gibi partilerin oyunu arttırmaktadır. Ki bu partilerde bir sorunu 10 milyon insanı keserek bitirme emelindeki sağlıksız insanlar bulunmaktadır.

  Sözün özü, benim savunduğum görüş bu kadar McDonald’s ı, Starbucks’ı varken bir anda tüm işçilerin oradan çıkması, Türkiye çapında hiçbir müşterinin uğramaması anlamında değildir. En milli değerimiz Yeni Rakı’dan, en temel ihtiyacımız Erikli’yi bile satın alarak kıskaca almış bir yabancı sermaye kuşatmasında, bak böyle konuşuyorsun ama sen bir ara Nike’dan spor ayakkabı almıştın diyerek tez çürütmek yerine ben de elimden geldiğince dikkatli olmalıyım denmelidir. İlla da savaş ilanı ile cepheye koşulma beklenmemeli, hükümetler arası savaş başladı bile..

  Eski bir slogan -Anti-slogancı gençlik temennisiyle :D – :” Dökülen kan,alınan can bizim; yıkılsın liberal-Kapitalizm-ÜO “

  Cevapla
 24. Ayrıca birkaç ekleme:

  Türkiye Cumhuriyeti’ndeki insanların yüzde 9’dan ziyade yüzde 90ının Türk olduğunu düşünüyorum. He sen bana efendim Sinop’un adı bak eskiden buydu falan yazan şu meşhur kaynağı koyarsan ben de derim ki kimse saf kan Türk’üm diye bir iddiada bulunmuyor. -Ben öyle olsam da :D – Örneğin benim yengem yarı Arap-yarı Kürt’tür ama ruhunun Ergenekon’dan geldiğini belirtir ki bu açıdan bakınca Türklük oranı ırktan ziyade vicdan yoluyla açıkça hesaplanabilir.

  Bir de konuyla alakasız ama belirtmeden geçemeyeceğim.Osmanlı Devleti ile Almanya’yı 1.Dünya Savaşı sonunda düşünün ve 20 senede dünyaya kafa tutacak düzeye gelen Almanya ile savaşa girmeye korkacak haldeki Türkiye’yi karşılaştırın.Atatürk’ün ekonomi politikası kusursuz değildi. Tavsiye ederim: Atatürk ve 3.Yol/Sadi Özdemir

  Cevapla
 25. aytu arkadasım; ben de cogunlukla sana katılıyorum.Goruslerını anlamam acısından cok guzel bır yazı yazdıgını dusunuyorum. Ama senın de dedıgın gıbı bırkac ekleme de ben yapacagım;

  Tarıhten baslamak ıstıyorum: bızım atalarımızın kımlere dayandıgını az cok bılıyorsun kı yazmıssın. Her ne kadar klasık orta asyadan goc ettık tezını savunsam da,bu gocler sonunda yaptıgımız ugrunda oldugumuz savaslarda Turklestıgımızı dusunuyorum(tamamen sahsı dusuncem). Sozu sozde Turk dedıgımız osmanlıya getırmek ıstıyorum. Tarıh kıtaplarda okuduguumuzdan maalesef daha karmasık gelısmıstır. Aslında Turk olan Atamanlar (Ottoman) sonra muslumanlıgı kabul edıp Ata=osman ısmını alıp osmanlılar olarak ortaya cıkmıstır. Arapların etkısınde olan osmanlılar bıldıgınız gıbı; dıger boylar kendı aralarında savasırken onlar bızans ıle savasmıstır hıkayesı tamamen bır aldatmacadır. tam tersı; bızans ıle anlasıp(cesıtlı kız alıs verıslerı de dıyebılırsınız:)) avrupadan toprak almıs ve dıger beylıklere karsı bızansı kullanmıstır. Tabı sonra boynuz kulagı gecmıstır orası ayrı:). Osmanlı yonetımınde turklerın etkın olarak yer almalarına tarıh boyunca ızın verılmemıstır. Hatta bırcok Turk aılelerı bu dogrultuda katledılmıstır. Arapların egemenlıgınde olan osmanlı devletının YONETIM sıstemıne kımlerın donmek ıstedıklerını hatırlayalım. (kayak : tarıhımızle yuzlesmek , emre kongar)
  okumanızı tavsıye ederım

  Ben aıle soy agacımı arastırsam orta asyaya kadar gıder sozu sanırım benım ıcın gecerlıdır:) turk,kurt,arap kurcalarsanız daha da fazlalasır. ama once de dedıgım gıbı Turkıye Cumhurıyetı bılıncının gelısmesı gerekmektedır. Bu sınırlar ıcerısınde Her turk asker dogar sozu bıle Turklerın savascı bır toplum oldugunu ortaya koyar(tamamen ıcımden geldı)hı ayrıca genetık arastırmalar sonucu cıkarılan gercek Turk fızıksel ozellıklerıne tıpa tıp uyuyorum:)
  bu savascılık gun gelır akılla,gun gelır savas alanında olur. Imkan eksıklıgınde bırcok Turk bılım adamının su anda dunyada ne kadar basarılı ısler yaptıgını unutmamalıyız(ılk yapay kalp kapakcıgını turk bılımınsanı buldu, nasa da turk bılımınsanları ust duzey gorevlerde bulunuyor vs) Lafı nereye getırmek ıstıyorum: Bıraz daha detaylı dusunelım; bugun dunya rezervlerının yuzde 60 ıle 89 arasının turkıyede bulundugu : bor,uranyum,tıtanyum,neodımyum. madenler….
  bunların cıkarılıp ıslenmesı halınde yaklasık 10 trılyon dolar gelır elde edılecegı soylenıyor. Ama bız ne yapıyoruz(burada bız derken halktan degıl, kartellerden bahsedıyorum) Etıbank ı ozellestırıyoruz. gorunurde ozellestırelım kardesım ne zararı var dıyebılırsınız. Ama uranyum ısletme yetkısının sadece Etıbank’ta oldugunu bılıyor muyuz acaba? Neysekı yargıtay ozellestırme kararını haksız buldugu ıcın durdurdu. Ya da neodimyum un super mıknatıs yapımında kullanıldıgını ve surtunmesız ortam yarattıgı; elektrıklı arabada hızlı tren gıbı bırcok malıyetı yuksek ısın maalıyetını elle hesaplanabılır oranda dusurdugunu bılıyor muyduk?

  bunları daha da fazlalastırmak mumkun. en basıt ornek surıyede petrol cıkıyor da guney doguda yetersız bulunuyo..yapmayın nolursunuz. Cıkarmamıza ızın verılmıyor. Cunku jeopolıtık konumumuz nedenıyle guclenmemıze ızın vermelerı, ulkemız uzerındekı kontrolu yıtırmelerıne neden olur.

  Yıne fazla uzatmak ıstemıyorum,fazla ayrıntıya da gıremıyorum yuzeysel soylemek zorunda kalıyorum cunku baska turlu sayfalar yetmeyecek.

  son olarak AB ye neden gıremıyoruzun cevabına tek 1 yanıtın bıle yetecegını dusunuyorum. Dusunun kı biz yunanıstan ıle tarıhımız boyunca savasan ıkı toplum olarak gosterıldık. Ve ıcımızdekı ,her ne kadar bastırdıgımızı dusunsekte, nefret onlarla bır yola beraber gırmemızı engellıyor. Ama bakacak olursanız kulturumuze daha yakın bır toplum goremezsınız avrupada. NEYSE sımdı dusunun kı tarıhı boyunca 4 tan haclı ordusu gondermıs, 84 sene once bırcok sehıt vermıs; butun avrupa devletlerı su anda AB yı olusturuyor. Bız zamanında dedelerını oldurduk(onlar da bızı); sımdı bızı aralarına alırlar mı sanıyorsunuz. tam tersı su anda oldugu gıbı surundururler.(sımdı almanya daha 50 sene once savastı ve aralarında dıyebılırsınız.ama dınımızın farklı oldugunu da unutmayalım) Buna ıster emperyalızm deyın, ıster lıberal kapıtalızm, ıster baska bı ısım takın. Insanlar tarıhlarını unutmuyor. sıyasette basarılı olmak ıstıyorsanız tarıhınızı ulkenızın cıkarlarına gore yalanlarla halka kabul ettırmek zorundasınızdır. tarıh bılımı gorduyu soyler fakat sıyaset bılımı yalanları ıle halkı bır dusunceye ınandırabılır(OSMANLILARIN savas kaybetmedıgı, hatta muslumanlıgın hosgorulu bır dın oldugu, ki zamanında musluman olmayanlara yapılan katlıamları osmanlı arsıvlerı barındırır. sızce neden arsıvlerı acmaya korkarlar; sanlı osmanlı tarıhının o kadar da sanlı olmadıgı mı ortaya cıkar yoksa tamamen osmanlı tarıhının yanı bızım de ıcınde bulundugumuz tarıhın yanlıs oldugu mu?.)

  Gunumuze gerı donelım ve bıtırelım. Toplu bır bılınc gelısımıne ıhtıyac duyulan gunumuzde, Turkıye Cumhurıyetının menfaatının sıyası partıların ustunde oldugunun farkına varılıp, halkın bu ulke uzerınde ne kadar etkılı rol oynadıgının farkındalıgına ulasılması gerekmektedır.. Cıftcımızı, koylumuzu kan aglatırken, bırılerı parasına para katıyor ve bız de susuyorsak. ıste o zaman dısarıdan gelecek tehlıkelerı degıl once kendı ıcımızdekı tehlıkelerın farkıne varmamız gerekmektedır.

  Okumussunuzdur; aselsan bas muhendısı olduruldu. Ve oldurulmeden once MIT’ten yardım ıstedıgı soylendı. ne mı buldu; su andakı tankların verımını buyuk olcude artıracak bırsey uzerınde calıstıgı soylenıyor. Fakat planlar su anda mossad ın elınde. Askerıyenın dınlendıgı ve genel kurmay baskanına sabetayıst dıye suc atıldıgı su donemde boyle bır olayın yasanması; ulke ıstıhbaratının ne derece yeterlı oldugu konusunda bızı kuskuya dusuruyor. daha da otesı kımlerın elınde bulundugu konusuna. Hatırlatma amaclı soyluyorum; MIT’ın kurulması mossad sayesınde olmus ve kullanılan bırcok alet onlar tarafından yapılmıstır. tarıhmızde cıa’den dırek maas alınan bır donemın oldugunu da unutmamalıyız. Bır de ulkemızde mıllıyetcılıgı sıyaset aracı olarak kullanan bır partının basbugunun zamanında MIT ust duzey gorevlısı oldugu cıa tarafından egıtıldıgı ( amerıkadakı kammplarda) bılınmesınde fayda vardır. Demem o ki bu ulke ıcın ıyı bırseyler yaptıgınıza ınanıyorsanız bır daha dusunun kullanılıyor olabılırsınız.

  Kullanılmak ıstemıyorsanız somut seylerı hayata gecırmeye calısın. Gızlı olan hersey gızlı ınsanların elındedır.

  saygılarımla

  DOGA GÜÇLÜ

  Cevapla
 26. her ne kadar bu konuşmaların yerinin burası olmadığını düşünsemde dayanamıyorum malesef iki kelime etmeden geçemicem.
  o kadar farklı konulara kısa kısa değinip geçiyosunuz ki fikirlerinizi tamamen anlayamıyorum açıkçası. bununla birlikte söylediklerinizin bazı bölümlerine katılıyorum ,zira aklın yoklu bir.
  ancak; Osmanlı İmparatorluğu’nun ŞANLI tarihine ,lise ders kitaplarında öğretilen yalanlara(!) değil, Osmanlı İmparatorluğu’nun gerçek tarihine laf edildiği anda müdahele etmeyi de görev bilirim!
  bazı büyük laflar etmeden önce biraz düşünmek lazım bence. kimsenin bilgisine , düşncesine , fikrine saygı duymuyor değilim elbette. ama iş karalamaya gelmemeli. çamur atmak yanlış. he şunu bir kez daha belirteyim ,2-3 cümleden anladığım değil ,altında yatan daha derin düşüncelerdir benim bu konuda konuşmak isteme nedenim. yanılıyor olabilirim tabi 3 cümleden bir insanın herhangi bir konudaki düşüncelrinin tamamını anlayamayız, ama yanıldığımı sanmıyorum..
  Osmanlı İmparatorluğu evet tamamıyla şanlı bir tarihe sahiptir. şurası da muhakkak ki; her devletin yönetimde bir takım yanlışlıklarıolabilir. gel gör ki bu yanlışlıklar kocaman bir ŞANLI tarihe leke süremez. ayrıca tarih bilimi ; tarihi olayların yaşandığı zaman içinde değerlendirilmesi gerektiğini söyler ki konuşurken ve düşünürken bunu da göz önünde bulundurmak gerekir.
  Osmanlıların savaş kaybetmediği gibi bir yalanaysa kim olsa güler geçer. gerçek payı olmadığı apaçık ortadadır. müslümanlığın hoşgörülü bir din olMAdığı(!) yalanına da aynı umursamazlıla güler geçerim .konuda yetersiz bilgiye sahip olunduğunu düşünürüm açıkçası.
  tekrarlıyorum kimsenin düşüncesine , bilgisine saygısızlık etmek istemem. istediğiniz her yerde de tartışmaya hazırım bu konuyu ya da diğerlerini. bu konuda biraz hassasım belki bişeyler söylemeden geçemedim. tuçe sen bu durumdan pek hoşnut kalmıyosun biliyorum , kusura bakma… şoyle diyelim saygı çerçevesinde bir bilgi paylaşımı bizimkisi.gergin bir ortam yok. konuşuyoruz, gerçekleri daha iyi görebilmek için..
  hürmetler efenim…:)

  Cevapla
 27. WordPress’in yorum kapatma özelliğine bayılıyorum; bir de blog sahibesi şu özelliği kullanmaya yanaşsa… 8-)

  Aytuğ’nun beni “zengin p.çi” sanması nerelere kadar vardı… Ne adammışım beee… :P

  Cevapla
 28. Bu kadar gerekli ve akademik bi tartışmaya girmeniz gerçekten çok gurur ve güven verici, ancak unuttuğumuz küçük bir nokta var ki bu BLOG (umarım doğru yazmışımdır :) ) Tuğçe arkadaşımızın bizlerle paylaşmak istediklerini bize sunmak için kuruldu (ki yanlışım varsa lütfen düzeltin) Böyle tartışmaların daha sık ve hepimize daha yararlı olmasını, ama başka bir konu başlığı (veya forum herneyse) altında devam etmesini tavsiye ederim. Ayrıca ilgilenenler bu yazıları daha rahat takip edebilir ve daha rahat katılabilirler.
  (Bu yorumumdaki amaç kimseyi incitmek,aşağılamak veya küçük düşürmek değildir, sadece biraz (!) konu dışına çıktığımızı hatırlatayım dedim. Karar sizin.)

  Cevapla
 29. Arkadasa katılıyorum. Bu baslık altında bıraz asırıya kactık sanırım… ondan once yazan arkdasa 1 sey deyıp baska bı baslık acmasını ısteyecegım tugceden.

  konusmada bazı noktaları sert bır dılle ıfade ettım haklısın. hosgorulu bır dın degıl derken her dınde oldugu gıbı savaslarla yayılan bır dındır. ınsanlar boyle bır dın varmıs hadı gecelım dıye gecmemıslerdır(gecenler vardır). osmanlının tabıkı sanlı tarıhı vardır ama bıldıgımız gıbı degıl. Ve yonetımdekı turklerın payı tahmın ettıgımız kadar fazla degıldır.

  saygılarımla

  DOGA GÜÇLÜ

  Cevapla
 30. Heyo, arkadaşlar… Bir başlık açılacaksa, bir forumda açılır, blog’lar Akın’ın da dediği gibi blog yazarının kişisel deneyimlerini veya anlatmak istediği hikayelerini paylaşacağı bir ortamdır.
  Az biraz sabredin bi… :)

  (Tuğçe; bu ukalalık falan değil, sadece bi açıklama… Doğa’ya yapıldığı için biraz sert, o kadar. :P )

  Cevapla
 31. valla ben sabrederım… zamanında bıtmezse alırım asagı olum bak senı CEM.. adam ol oyle sırıtma… hadı bakım ac su forumu da konusak adam gıbı…

  (sakka:))

  Cevapla
 32. bak Cem kardes.. dedıgın zaman ıcınde bıtsın(kı zaman vermemıssın forumu yapmak ıcın zaman da ver) Bak adam ol almım asagı. Oyle arada sırıtık suratla yazarak olmaz boyle ısler… yıkıl karsımdan bıre kafir…

  sakka:)

  Cevapla
 33. bloglar sadece sahibinin kişisel deneyimlerini veya anlatmak istediği hikayelerini paylaşacağı bir ortamsa neden yorum yapabilme olanağına sahibiz.
  tabi ki bununla birlikte bende bu konunun yerinin burası olmadığının farkındayım .. peki yeri neresi..:) bekliyoruz valla..

  Cevapla
 34. Arkadaşlar aslında bu başlık altında olmaması gerektiğinin dışında bu tartışma, fikirlerimizi paylaşmak iyi olmadı değil. Bir tane forum sitemiz açılacakmış ama o açılana kadar bu konu için yeni başlık açabiliriz isterseniz. Böylece orda devam ederiz..

  Cevapla
 35. yenı bolumumuz acılmıstır.. herkesı oraya beklıyorum..

  kapısalım:) hayır hayır bılınclenelım:) yanlıslar kalksın temız bır toplum olalım en azından ıcımızde:)

  Cevapla
 36. Forum neredeyse tamamlandı, ama kategoriler eksik. Tuğçe hanım geçen haftadan beri forum için konuşmaya başladığımda “bu akşam olmaz, başım ağrıyor” moduna giriyor, ben de üstelemiyorum.
  :|
  (Kısaca; biri kategoriler konusunda yardım ederse forumu açacağım. :) Forum için fikri olan Tuğçe’den MSN adresimi alabilir.)

  PS: http://www.thisisnothome.net adresine bi placeholder yerleştirdim. Daha tam istediğim gibi olmadı ama, olacak. :) (Uzun zamandır Javascript’le uğraşmıyordum, neye uğradığımı şaşırdım birden…)

  Cevapla
 37. Burcu Osmanlı konusunu sonra tartışırız,forum olayını belli bir siyasi partinin maşası olmayı bıraktığım ve o parti adına propaganda yapmayı bıraktığımdan beri kaldırdım rafa ve bu sayede akademik kariyerim kurtuldu..

  Ben elbet Tuğçe nin sitesini sabote ederim :D

  Bu arada belirteyim Yörüğüm ve özbeöz Türk’üm :D övünmek gibi olmasın :P Türklük vicdandadır şaka şaka :D

  Tuçe sen de beni çağırıyon hiç bişi yok yeni başlık da kapanmış dalga mı geçiyon len :D

  Cevapla
 38. Yahu akıllım ben seni forum sitesine çağırdım :Ç Hey Allah’ım ya.. Gel bak bu forum sitesi bildiğin forum sitelerinden değil sen gel bu konuları orda açtık zate hadi kes de gel!

  Cevapla

Yorum yapın