I Can’t Seem To Make You Mine…

The Lake House2.jpgKafama esip sürüsüne bereket aldığım filmler uzun zamandan beri vitrinimi süslüyorlardı. Artık en azından bir tanesi süs olmaktan çıksın da seyredeyim dedim ve annemle Göl Evi’ni seyretmeye karar verdik. Seyretmeden önce güzel mi değil mi diye internetten şöyle bir araştırayım dedim.

“34 derece sıcakta gitmeye değmediği gibi bir de uykumu getirdi…tam bir hayal kırıklığıydı…keanu reevesin her şeyini seyredicem dememek lazımmış!!!”

“kötüüüü.”

“gittik izledik gördük… biraz saçma ama romantizm var lafan filan… izlemesniz bişi kaybetmezsiniz. he bide keanu reeves hayranıysanız gidin”

“hayatımda izlediğim en sıkıcı filmlerden biriydi yapılan en kötü aşk dilmi. film arasında filmi terk ettim.”

gibi bazıları saçma, bazıları komik, bazıları kötü eleştirileri gördükçe acaba seyretmesem mi diye düşündüm ama filmin iyi olduğunu söyleyen yorumları da görünce seyretmeye karar verdim. Zaten Sandra Bullock benim için başlı başlına bir “sebep”.İyi ki de seyretmişim. Tamam, olanaksız bir şeyden bahsediyor. Ama şu ana kadarki bütün güzel filmler de olanaklı konulardan bahsetmiyor ki. Kelebek Etkisi, Matrix, Smallville, Superman, Yüzüklerin Efendisi veya Altıncı His gibi filmler çok mu olanaklı veya mantıklı? Bu ve buna benzer filmleri mantıksız olduğunu kabul ederek seyrediyoruz zaten. Önemli olan mantıksızlığın içinde “mantık” olması.

The Lake House3.jpgFilm gerçekten ilginç ve seyredeniniz varsa “Frekans” filmiyle ortak bir konuyu işliyor. o filmin aşk ve romantizm katılmışı diyebiliriz. Filmin afişindeki yazı da “How do you hold on to someone you’ve never met?”. Gerçekten de tanışmadığınız birine aşık olabilir misiniz? Bu aşkı olanaklı kılmak için zamana karşı nasıl bir mücadele verirsiniz? Bir yerden sonra vaz mı geçersiniz yoksa peşini bırakmaz mısınız? Bu sorulara Sandra Bullock ve Keanu Reeves çok güzel cevap veriyor bence :) Henüz seyretmemiş ama seyredecek olanlar için daha fazla bahsetmeyeyim.

The Lake House.jpgFilmi beğenmeseniz bile göl evi ve manzarası; özellikle girişte çalan The Clientele ‘den I Can’t Seem To Make You Mine şarkısı yeter. Beni bu şarkıyla tanıştırdığı için bu filme bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum :) Sonuç olarak klişelerden sıkılmış ve farklı bir şey arayan herkese tavsiye ederim :)

“I Can’t Seem To Make You Mine…” üzerine 23 yorum

 1. Şimdi ben bu filme gittim mii??? Yoooooo…….. Ama bu sadece benden kaynaklanan bozuk bi durum Ben gitmedim ama bu sitenin sahibi güzel kız müziğini gönderdi e vurulduk desk yeridir(ya bakmayın dondurmadan sonra bı de bu film geldi arka arkaya ama aslında cabuk etkılenen bi insan olmamakla beraber yine oltaya geldim:) ;) .
  Walla gidenler hep cok begeniyor gidipde nasıl begenılmio anlamıs dıılım ….Kalbiniz bu kadder mı taş oldu sizin aaaaaaaa:)Şaka bi yana bazen herşey de mantık aranmaz ,aranmamalı…Ewet belki gercek hayatta olması cok zor bi hikaye ama zaten işin güzelligi,naifliği burda diil mi?Şimdi biz diyoruz ya bu film güzewl diye yada baskalrı kötü diyo;saccmaaaa
  Fılm yada kitapta bunun kadr sacma bisey daha bilmiyorum:) Her kitap,her film birilerini bi sekilde bi yerden yakalar..Kötü yada ii olduguna sadece senın yasdıkların,o deww ekranın karsısında fılmın sana anımsattılları karar verir .. Peki okey; teoriyi hepniz begenmemiş olabılırsınız ,zaten her film icin sokmeyebilir bu ;ama bu fılm bole kardesımmm…..AYYYY GİDİN İZLEYİN :)müziginden bu kadr etkılenmıs bırı olarak da ne diim el insafff:)

  Cevapla
 2. :(:(:(

  şimdi ben bu şarkıyı tuçe gönderdikten sora dinleyeyazdım şoolesine bi. sonra güzel güzel dinle ihtarıyla adeta doyasıya dinledim :P dinledim dinledim dinledim… bi eleştiri yazıcaktım bu şarkıya ama kısmet diilmiş bi daakine inş. çünküm bu şarkı artıkın benim şarkım oldu .. yazımı gözyaşları içinde tamamlıyorum . şen kalın esen kalın gönül dostları. en birinci gönül dostum tuçe; bu şarkının hayatımın şarkısı olmasını sağladığın için teşekkürü bir borç bilirim ve anında öderim:teşekkürler.saygılar efenim
  :(:(:(

  Cevapla
 3. Benim gönderdiğim şarkılar böyle çarpar adamı işte yaaa :) Sen yeter ki iste ben daha çoook “hayatının şarkısı” olabilecek şarkılar gönderirim. Ama şimdilik bizim şarkımız bu şarkı olsun ve hatta oldu di mi :Ç Şarkı sözleri bize uymuyo ama ikimizin de duygularını yansıttığı için diyelim. İkimizi de duygulandırdığı için :) Hadi hayırlısı…

  Cevapla
 4. Şarkının adı şarkıda büyük beklentiler uyandırıyor. Ama ben bu sefer beğenemedim… :)

  (Yorum olsun diye yazdım; saat ayarlarını değiştirdim de, onu kontrol ediyorum. :) Yani bu yazıyı görmezden de gelebilirsiniz. Hatta geliniz. Gel.)

  Cevapla
 5. Filmi izlemedim ama sırf izlemeden de iki şey söyleyebilirim. 1)Sandra Bullock oynuyosa güzel filmdir. 2)Sandra Bullock YENGENİZE UZANAN ELLER KIRILSIN!! :P :D (Çok maço gördüm kendimi yahu! :) )

  Cevapla
 6. Bu sitenin adresini Rojda’ya vermenin zamanı geldi Zek :@ Sen iyice zıvanadan çıktın ne o öyle Sandra Bullock yengeniz filan cık cık cık…

  Cevapla
 7. Sandra Bullock’a Rojda’ya olduğundan kat kat uzun zamandır hayranım o yüzden hiç umurumda bile olmaz :D Ne o? Sinsi planların bir işe yaramıyor mu? NIHHAAHAHHA!! :D

  Cevapla
 8. iyi tamam anladım,film iyi hos olabılır de,sen niye bunu tum halka duyurma geregı hıssettın bakım,yoksa filmin satısından pay filan mı alıyosun^o) bu fılmı ızlemek aklımın ucuncan gecmezken,bugun gıttım kiraladım:) ayrıca o cok konusulan sarkıyı bana gondermedıgın ıcın sızı ayrıca kınıyorum tuuce hanım..:(

  Cevapla
 9. Bilmem bunu hiç düşünmedim :) Değişik bir film diyerekten duyurayım dedim. Şu anda da zate sana gönderiyorum şarkıyı :) Ayrıca tam Gözdelik dedim bu film için sen seversin böyle ilginç şeyleri :) Bir de azarlamasan iyi olurdu tabi :P

  Cevapla
 10. Blog Konsepti 101
  Bloglar, birçok amaçla kullanılabilir. Bunların en genel olanları kişisel ve şirketsel olanlardır. Kişisel olanlarda genelde blog yazarları kişisel deneyimlerini, hoşlandıkları olayları, görüp beğendikleri filmleri veya dinleyip hoşlandıkları müzikleri, hatta kendi yarattıkları şeyleri bile paylaşabilirler.
  :)

  Cevapla
 11. Eee, bilmem? Mesela, blog’lar konusunda soruya cevap vermesi gereken kişiden çok daha fazla bilgiye sahip olduğu için, biri profesyonel ve biri kişisel kendine ait iki blog’u olduğu için, başka 3 tanesinin de dizaynını yaptığı ve başlatılmasına yardımcı olduğu için olabilir mi?

  Hem kız sandığımdan hızlı kaptı blog konseptini, hiç bu kadarını beklemiyordum! Karışmayın bakayım kızın elektronik yaşamına! Hııı…

  Cevapla
 12. Bu sefer kendime söz verdim,tamamen düzgün yazacağım.Tuçenin filmi izledim ,üstüne sarıp sarıp şarkıyı dinledim:)
  Güzeldi,inceydi,duruydu…ÖNGÖRÜMÜN BU KADAR GELİŞMİŞ OLDUĞUNU BİLMEZDİM:)Şaka maka hoşuma gitti…Olması zor ama hoşuma giden o oldu galiba…Moda girmişken şimdi de Pinhani yada Ezginin Günlüğünü mü dinlesem acaba???Ya da Zuhal Olcay mesela:)
  ””sen böyledeğildin yar bu işte bir iş var,
  nedensiz ağlıyorsun demek ki aşk var’
  İdare edin tam hatırlayamadım sözlerini:)Bu ihanetimi kaldırabilcak mi acaba Ezginin Günlüğü:)

  Cevapla
 13. kaldırır kaldırır önemli olan hangi şarkıdan bahsettiğini insanların anlaması ben de anladım zate :) Pinhani yi sen de duydun he şarkıları güzel harbiden bak dinleyesim geldi dinliym şimci barik :)

  Cevapla
 14. Film hakikaten güzeldi. Filmin konusu olan “imkansız aşk”a rağmen romantizm dozunda kullanılmıştı ve mekanlar, çekimler açıları çok güzeldi.

  Cevapla
 15. Mekanlar gerçekten çok güzeldi ama o evi nası almak istemiş Sandra Bullock insan sıkılır orda yahu :) Film için güzel biyer ama yaşamak için cık!

  Cevapla
 16. ya walla ben cok begendım ewı ya ne guselll,fılm ıcınde gusel,yasamak ıcın de gusel,ask ıcınde gusel:) allah sahıubune bagıslasın ewı napalım:(

  Cevapla
 17. Evi büyük ihtimalle filmden sonra indirmişlerdir… :)
  Adamlar film için apartman dikse, onu bile çekimlerden sonra yıkarlar. Her şeye dekor olarak bakıyorlar çünkü, her şey geçici…
  Bir de, evi filmin oyuncularından birine satmazlarsa kime satacaklar ki? ;)
  (Ben almam şahsen, param yetmez! :| Kredi alsam, belki… :P )

  Cevapla

Yorum yapın