Ay Bayılacağım Şimciii!!! Ahanda Bayıldım!

Şaka değil, gerçekten. Dün bir akrabamızın düğünü vardı ve biz de gidecektik doğal olarak. Aslında düğünleri pek sevmem ama “hatır” için gitmek zorundaydım. Önce annem saçlarımı kendim yaptığımda güzel olduğunu jöleleyip kıvırtırsam kuaföre gitmiş gibi görüneceğini söyledi ben de katıldım ona. Ama sonra maşayla lüle lüle mi yapsam saçlarımı dedim bu sefer de annem bana katıldı :P Sonra kuaföre gittik. Buraya kadar her şey normaldi. Taaa ki…

İçeri girer girmez bir sigara dumanı kitlesi vurdu yüzümüze. Pazar günü olduğu için de açık kuaför yakınlarda pek yoktu. Biraz bekledikten sonra nasıl bir şey istediğimi söyledim. Saçlarımdan tutam tutam alıp onları teker teker maşaya dolamaya; öyle biraz bekledikten sonra teker teker açmaya başladı. Arkaları bitip önlere gelince arkaları çoktan bozulmuştu. Sonra bir daha sardı, bir daha bozuldu. Bu arada sigara dumanının yanı sıra etrafta vır vır konuşan “hanım”lar, fonda (!) çalan Serdar Ortaç’tan “Dansöz” ün ve yabancı bi hoppidi hoppidi tarzda ortam şarkının defalarca ve defalarca çalması, maşa denen aletin verdiği sıcaklık, benim yerimden kıpırdayamamamdan dolayı bana gelen “terelelliler”, vs vs vs vs. Saçım sonunda bitti ama ben de bitmiştim tabi. Annem beğenmedi yüzünü buruşturdu “ben daha güzel olur diye düşünmüştüm” filan dedi. Ben beğenmiştim halbuki ama annem öyle deyince ben de beğenmedim :Ç Annem bir daha yıkayıp bu sefer fön çektirmemizi söyledi. Orada ilk fenalık geldi bana zaten. Fön çekeceğime kendim yapardım daha iyi. Neyse oradan öyle çıktık, ama annem bakıp bakıp yüzünü buruşturdukça bana gelip gittiler yine. En sonunda başka bir kuaföre gidip yıkatıp fön çektirmeye karar verdik. Ama oradakiler saçlarımı beğendi sadece biraz daha kıvıralım dediler ve biraz daha kıvırıp çıktık :Ç Eve geldik annem yine beğenmedi :Ç İnsan sinirden de gülebiliyormuş gerçi benim gülmek için sinirlenmeye ihtiyacım yok ama :P O kadar jöleli saçı yıkayıp bir daha yapma fikrini duyunca ben kendimi kaybettim ve bayıldım pat diye. Allah’tan kafamı bir yere çarpmadım; lakin pek de fazla olmayan aklım iyice uçardı… Hemen yatırmışlar, şeker filan vermişler anca kendime geldim. Kuaför adamı bu kadar çarpar mı yahu? E tabi 3 saat boyunca o koltukta oturursam demin anlattığım şekilde çarpar!!! :@ Bundan çıkarılacak dersler:

1) Kuaföre Pazar günü gidilmeyecek,

2) Sigara dumanı ve bangır bangır şarkılardan uzak durulacak (en azından bir süre),

3) Düğüne maşayla saç yapmak yerine gerekirse salkım saçak gidilecek,

4) İstenmeyen bir yere gitmek zorunda olduğunda numaradan bayılınacak nıhaha :Ç .

Neyse, sonuçta kuaföre giden paraya ayrı yandım, kuaförlerde geçirdiğim zamana ve tonlarca jöleyle birlikte sigara kokan saçlarıma ayrı… Üstelik düğüne de gidemedim!! Yani tam anlamıyla kaldım kal: .

“Ay Bayılacağım Şimciii!!! Ahanda Bayıldım!” üzerine 10 yorum

 1. Sağol Cem. Gözde, sana gelince bayılmış bir halde elim ayağım tutmazken fenalıklar geçirirken düğüne nasıl gidebilirdim değil mi? Düğüne çok az kala bayıldım çünkü. Ayrıca saçım da bi acayip oldu o halde de gidemezdim :P

  Cevapla
 2. canım gecmıs olsun oncelıkle:)Ya su kızların cekısı nedır allahınızı sewersenız ya …Neyse ama su kuafor mewsuna degınmen cok ii olmuş,keza bir kuafore gırıp de ıstedıgı gıbı bı kafayla cıkan hatun azdırr…Bu onemlı dewlet meselesını gundeme getırdıgın ıcın cok sagol tatlım:)
  NOT: Son gıttıgım kuafor sırf sacımın ucundan azzcık da olsa kesebılmek ıcın(ki cok cebellestı ben de acıdım adama)sacıma hıcc de yakısmayan seyler soledı,yok ypranmış,yok kırılmısss…Hoppp dedım sen nedıon amca bız kı dogallık kumkuması bı gencız surda sacımıza jole ,kopuk ve turevlerını surmezz surdurtmeyız ne yıpranması dedık ,ama dınletemedık accık ucundan kaptırıverdık ;)

  Cevapla
 3. En azından senin saçın güzel oldu; herkes seni görünce şok oluyor. Verdikleri tepkileri bir görsen “Buket ne kadar güzelleşmiş”, “Aaaa!! Bu Buket mi?!?!”, “Afet olmuş afet” vs vs :) Sonuç olarak sakın saçlarından şikayet etme ya benim çektiklerimi çekseydin :) Ayrıca bütün kuaförler anlamadığım bi şekilde saçlarımızın kırıldığını ve yıprandığını söylüyo. He bi de bugün Burcu’yla bir karar aldık ben saçlarımın arasına mavi attırıcam Burcu da yeşil :Ç Kuaförler o zaman görsün yıpranmayı…

  Cevapla
 4. superrr bende bole mosmorr boyatcanm ucları ama wallaa:) Artık bole radıkal radıkal gesıwerırıs sokaklarda:)

  Cevapla
 5. Tuğçe, The Sisterhood of the Travelling Pants’te Amber Tamblyn‘e aşık olduğumu biliyorsun; eğer mavi attırma işlemini benim İzmir’de olacağım bir dönemde yaptırırsan çok rahat edersin… :D

  (Aykırı kızları sefiyorm… :$ )

  (Kızlar da bana işkence etmeyi seviyor… :^) )

  Cevapla
 6. Yahu annem karşı çıktı ama biz Burcu’kla kararlıyız gayet :Ç Buket senin ailen ne diyo bu işe izin veriyo di mi? Sence mavi güzel olur mu aralarına şöyle? Sen iyi anlarsın bu işlerden :)
  Bu arada Cem sen İstanbul’dayken boyatsam da fark etmez; çünkü sen Amber Tamblyn’e aşıksın :P
  Buket sorumu unutma cevap ver heee :)

  Cevapla
 7. Olabilir; ama erkekler sık sık aşık oldukları kızları değiştirebilirler… :P (Bu birisiyle çıkmadıkları zaman ve/veya aşık oldukları kız ünlü bir şarkıcı veya oyuncu olduğunda daha da sık olur! :D )
  Hem sana ulaşması, Amber’a ulaşmaktan daha kolay! :D
  (Üstelik ben elimin üzerine kalıcı dövme yaptırıyorum, siz alt tarafı bi saç boyatacaksınız –anneniz karşı çıksa n’oluuur, çıkmasa n’olur… :) )

  Cevapla

Yorum yapın